Kesinlikle, her işletme bir tür İnternet varlığına sahiptir – büyük ya da küçük olabilir, ürün ve hizmet satabilir, çok spesifik ya da genel olabilir – hepsi aynı şeyi ister: en az miktarda kaynağa yatırım yaparken en çok sayıda insana ulaşmak ve mümkün olan en büyük faydaları elde etmek .

Peki, tüm potansiyel müşterilerinize işinizi tanıyıp aynı zamanda ilgi duymaları için ulaşırken tüm bunları başarmanın çok etkili bir yöntemi var: İnternet reklamcılığı .

Geleneksel reklamcılıktan farklı olarak, İnternet reklamcılığı her işletme için giderek daha erişilebilir hale gelir ve hedef halkınıza hızlı, kolay, verimli ve uygun bir şekilde ulaşmanızı sağlar . Bu nedenle çevrimiçi olarak var olan işletmeler arasında daha fazla yer kazanıyor.

Yani, bir blog esastır, bir şekilde gösteren sosyal ağlar vazgeçilmezdir ve bir  online pazarlama stratejisi gereklidir . Gerçek şu ki, İnternet reklamcılığı da gerekli ve daha alışılmış gerekli bir uygulama haline geliyor.

Sadece bu değil, aynı zamanda İnternet reklamcılığının neden bu kadar önemli olduğunu, ne tür reklamlar olduğunu ve en iyi sonuçları elde etmek için ne gibi ipuçları olduğunu bilmeniz gerekir . Ve bu tam olarak size göstereceğiz.

İnternette reklam vermenin en büyük yararı nedir?

Dünyanın en iyi caddelerinden birinde günün 24 saati, yılın 365 günü açık bir mağazanız olduğunu hayal edin . Bu, İnternet reklamcılığına yatırım yaptığınızda gerçekleşen şey, aşağı yukarı oluyor: yaşamları boyunca sizi arayan ve varlığınızı bile bilmiyordu binlerce insan tarafından otomatik olarak görünür hale geliyorsunuz!

Üstelik online reklamcılık , hem büyük ve küçük işletmeler için çok önemlidir , sadece birkaç lira ile daha iyi bir görünürlük elde etmek mümkün olacak kesinlikle bir tercüme edecek, web sitenize doğru trafik artışı ve online satış .

Özetlemek gerekirse, iyi tasarlanmış ve iyi hazırlanmış ücretli bir İnternet reklam kampanyası başarınızı arttırır.

Ancak bu, gittikçe daha fazla insanın farkında olduğu bir şeydir; belki de internet reklamcılığının her yıl dünyada milyonlarca liraya ulaşmasının nedeni budur . Aslında, içerik pazarlamanın ve video pazarlamanın yanında , çevrimiçi reklamcılık, İnternet’teki en  büyüyen alanlardan biridir.

Bu, kısmen çevrimiçi reklamcılığın çok çekici olması ve ayrıca reklamlarınızın daha iyi bir şekilde bölümlenmesini sağladığından, temelde istediğiniz her tür izleyiciye ulaşabilmenizden kaynaklanmaktadır .

Bütün bunlar etkili , basit , esnek , kolay ölçülebilir ve düşük maliyetli bir şekilde yapılabilir. Ayrıca, reklamlarınızın performansını gerçek zamanlı olarak ve işleyip işlemediğini de görebilirsiniz .

İnternet reklamcılığına bahis oynamak için hala daha fazla nedene ihtiyacınız varsa, işte, işinizi geliştirmek için gerçekten gerekli olduğunu gösteren işaretler :

Bu yüzden, neden para kazanmak için biraz para harcamayı düşünmeniz gerektiğini biliyorsunuz. İnternet reklamcılığının en iyi biçimlerinin ne olduğunu ve hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak en iyi örnekleri bile söyleyeceğiz ; Eğer isteyen ister trafiğini artırmak hit kazanmak, görünürlük ,  yeni pazarlar , sizin marka imajı geliştirmek, müşterileri korumak , satışları artırmak  yada  Pozitif Yükseliş grafiği , yapmak istediğiniz ya da her türlü diğer hedefleriniz. Hadi kontrol edelim!

 1. Arama motorlarında reklam

En sık kullanılan İnternet reklamcılık yöntemlerinden biri, Arama Motoru Pazarlaması (AMP) ve elbette Google hepsinin başında geliyor.

Aslında, devasa teknoloji devinin bir yöntemi var, bu yüzden sponsorlu reklamcılık yapıyorsunuz: Google AdWords .

Bu tür bir reklamın ana yararı, web sitenizin ücretli reklam yoluyla konumlandırılmasını geliştirmelerini sağlamaktır . Bu şekilde, örneğin, AMP teknikleri olsa da, ürünlerinizi, hizmetlerinizi veya içeriğinizi Google’ın reklamcılık hizmetleri veya diğerleriyle ilan edebilirsiniz. Reklamlarınız kullanıcının alakalı arama sonuçlarında gösterileceğinden, kullanıcılar sizi daha kolay bulacaklardır .

Bu tür reklamlar genellikle tıklama başına ödeme ( PPC ) ile çalışır; yalnızca reklamınıza yapılan her tıklama için ödeme yaptığınız anlamına gelir ve başka yollar olsa da, bu en çok kullanılan olmaya devam eder. Bu var oldukça kişiselleştirilebilir ve sizin için ödemek istediğiniz tıklama maksimum tutarı seçersiniz .

Biçimi açısından, metnin yalnızca en fazla dört satır desteklenir ve aşağıdaki şekilde dağıtılır: Başlıkta 25 karakter , metinde 70 ve URL için 35 .

Örneğin, gelecek ay Antalya da bir otel için rezervasyon yaptırmak istediğinizi ve Google’da “Antalya’nın en iyi otelleri” ni aradığınızı varsayalım Aşağıdaki resimde görebileceğiniz gibi, üst arama sonuçlarında reklamlar var ve alt olanlar da SEO teknikleriyle konumlandırılmış organik sonuçlardır . İkinci sonuçlar, işletmenizin ilk sıraya yerleştirilerek görünür olduğunu göstermektedir:

Kullanımlarına gelince, arama motoru reklamcılığı en çok asıl amacı web trafiği ve dönüşüm elde etmek olan reklamverenler tarafından kullanılır , çünkü bu tür reklamlarla ürünlerinizi arayan kullanıcılara ulaşırsınız. Ayrıca, en basit ve en verimli reklamcılık tekniklerinden biridir.

 1. Sosyal Ağlarda Reklam

Sosyal ağların başarılı bir işletme elde etmenize yardımcı olmak için sahip oldukları gücü gözden kaçırmak aptallık olur . Ve sadece dijital pazarlama stratejinizde etkili değil, sosyal ağlarda reklam vermek etkinliği sayesinde giderek daha fazla takipçi kazanıyor.

Aslında, sosyal ağların çoğu, mesajlarını ve içeriğini teşvik etmek ya da belirli reklamlar oluşturmak olsun, kendi platformlarında reklam oluşturma imkanı sunar. Facebook , Twitter , LinkedIn , Instagram   ve YouTube  bunlardan sadece birkaçı.

Ayrıca, hedef kitlenizi segmentlere ayırmanıza izin verir ve bununla hangi gruba ulaşmaya çalıştığınızı seçebileceksiniz . Sadece bununla değil, aynı zamanda tanıtım mesajlarıyla daha fazla insana ulaşabilecek, daha üst sıralara yerleştirilebilecek ve başarılı sonuçlar elde etmek için daha fazla seçeneğe sahip olacaksınız.

Sosyal ağlardaki varlığınızı en üst düzeye çıkarmak istiyorsanız, bilinmesi ve sosyal profillerinize ve web sitenize trafik çekmeniz sizin için iyi bir seçenektir.

Twitter reklamının zaman çizelgenizde reklam olarak göründüğü gibi:

 1. Afişler

Afişler muhtemelen, çevrimiçi reklamcılığın en iyi bilinen şeklidir ve bunun çoğu, İnternette ilk görünen reklamlar oldukları içindir.

Stratejik olarak farklı biçimlerde, boyutlarda ve tasarımlarda reklamlar bir web sayfasına yerleştirerek oluşur. Reklamı tıklayan kullanıcılar seçtiğiniz siteye yönlendirilecektir. Bununla birlikte, sorun şu ki, bugünlerde reklamlara o kadar doygunuz ki bunlara neredeyse hiç dikkat etmiyoruz, bu nedenle, çevrimiçi reklam vermek istiyorsanız, önce Google AdWords veya sosyal ağlarda reklam gibi diğer seçenekleri göz önünde bulundurmalısınız.

 1. Açılır Pencereler

Tüm şakalar bir yana: İnterneti kullanırken (muhtemelen bundan çok daha fazlası) düzinelerce pop-up reklamı kapattığınızdan şüphe yok ve bu durum çevrimiçi reklamcılığın ve aynı zamanda çok sinir bozuculuğun normuna dönüşüyor.

En İyi Pop-Under Reklam Ağları

Bu pencereler açılır ve sizi sadece baktıklarınızdan farklı bir web sitesine götürürler ve yıllar önce bu yöntem oldukça etkili olmasına rağmen, günümüzde internette  daha büyük bir hayır haline geliyor.

Şimdi, hiç bu kadar popüler olan çevrimiçi pazarlama kaynağıyla ilgili değil: tamamen ücretsiz olan bilgileri almak için kullanıcıları kaydetmeye, abone olmaya veya e-postalarına girmeye davet eden kendi web sitenize bir pop-up eklemek .

Açılış Sayfası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu kadar basit bir şey, potansiyel müşteriler kazanmanıza, veritabanınızı arttırmanıza ve size daha iyi sonuçlar vermenize yardımcı olabilir.

 1. Bloglarda reklam vermek

Bununla , herhangi bir blogda görünen reklamlara atıfta bulunmamaktayız – bu, pankartlar veya Google reklamlarıyla birlikte gelir – bunun yerine , genellikle  hikaye anlatımı ve markalı içerikle yapılan , bir deneyim, hikaye etrafında bir reklam yaratan bir tür dolaylı reklam veya yansıma.

Bu nispeten yeni bir yöntemdir ve bu nedenle birçok işletme hala avantajların farkında değildir.

Bu bir tür işbirlikçi reklam ve gereken potansiyeli yararlanmak için onlar ürün veya hizmetlerin son derece konuşan bir makale yazma onlara karşılığında bunları ödemek için sektörün öncü aramak -ve zaman diyeceğiz “Öde” sadece paradan bahsetmiyoruz, ayrıca onlara ürünlerinizi, hizmetlerinizi veya her ikisinden de yararlanabileceğiniz diğer şeyleri de sunabilirsiniz.

Hangi blogların hedef kitleniz tarafından takip edildiğini zaten biliyorsanız, o zaman bu keşfedilmek ve trafik almak için çok iyi bir seçenektir .

 1. Cep Telefonlarında Reklam Vermek

Şüphesiz ki, tüm dünyada pratik olarak düzenli bir şekilde insanların bağlandıkları bir akıllı telefon ya da başka tür mobil cihaza sahip olduklarından , internette  popülerlik kazanmış olan reklamcılık stratejilerinden biri .

Mobil Pazarlama Faydaları  Mobil SEO Optimizasyonu Yapma   Mobil Dostu İnternet Sitesi nedir?

Bu, gittikçe daha fazla şirketin reklamlarını en hızlı büyüyen ortama adapte etmeyi seçmesine neden olmaktadır. Mobil reklamların çoğunun bilgisayar reklamlarının basit uyarlamaları olduğu ve uzun zaman önce gerçekleşen olayların aksine, şimdi reklamların rahatsız edici olmadan bir akıllı telefondan görüntülenmesi daha kolay ; metin, video veya resim olsunlar.

Hem sosyal ağlarda hem de Google AdWords’te, afişlerde veya diğer reklamcılık türlerinde olabilirler. Bu nedenle, kullanıcıların akıllı telefonları ve bilgisayarları aynı şekilde kullanmadıklarını, bu nedenle duyarlı bir tasarım seçtiğini , tasarımı uyarladığını ve sayfanızın bir cep telefonunda görünecek şekilde uyarlandığından emin olduğundan emin olmalısınız. Ve hepsinden öte, yükleme süresinin çok uzun olmadığından , harekete geçme eylemlerinin öne çıktığından ve düğmelerin görünür olduğundan emin olun .

7.Eposta Pazarlama

Uzun yıllar boyunca bu reklamcılık biçimi internete egemen oldu ve can sıkıcı, müdahaleci ve etkisiz: toplu e-posta reklamları .

Bir E-Posta Listesi nedir?  E-posta Pazarlama Nasıl Yapılır?

Aslında, günde birçok e-posta alıyoruz, böylece reklamlara karşı bağışıklık kazandık ve doğrudan Spam klasörüne göndermek için iki saniyeden fazla bir süre gerekmiyor .

E-posta pazarlamanın bununla hiçbir ilgisi yok, ancak daha da ileri gidiyor ve dijital pazarlama stratejinizin temel bir parçası olarak görülebilir.

E-posta pazarlaması, bir makalenin tamamını (muhtemelen daha fazla) kapsayacaktır, ancak bunun için, reklamcılıktan bahsediyor ve kullanıcının silmek istemediği dostça ve değerli mesajların her gün içinde kamufle edilmesi ve reklamların yapılmasından bahsediyor .

Bu, tolere edilebilir ve arkadaşça bir reklamcılık şeklidir ve kesinlikle kullanmalısınız, ancak dijital pazarlama stratejinizin bir parçası olarak düşünmeyin.

Örneğin, Apple , tanıtımlarını yalnızca reklam olarak görmeden kullanıcıları paylaşmak için sıkça kullanma eğiliminde olan şirketlerden biridir; hatta e-postaya doğrudan bir “satın al” düğmesi bile ekler:

 1. Video Reklamı

Daha fazla video içeriği tüketiyoruz ve bu video reklamcılığını kralların kralı yapıyor.

Viral videolar büyüyor ve yalnızca YouTube veya Vine gibi videolara atanan sosyal ağlar bile var. Aslında, bu platformlar ürün ve hizmetinizin reklamını yapmak için mükemmel bir yer olabilir  YouTube, Dailymotion, Vimeo ve Vine Video çalmaya başlar önce video reklamlar, bunlar kullanıcıya gösterilecek ; hatta web sitesine ve arama sonuçlarına bile yerleştirilebilirler.

Ayrıca, bu reklamcılık biçimi ayrıca bir web sitesine video olarak eklenebilecek afişler ve reklamlar; düz metin veya resimlerden daha fazla kullanıcı miktarını iki katına çıkardığı gösterilmiştir.

Bu akılda tutulması gereken iyi bir seçenektir ve ek olarak yapılandırılması kolay olan ekonomik bir seçenektir.

YouTube’da “çevrimiçi pazarlama” için arama yaparsak , ortaya çıkan ilk sonuç bir reklamdır .

 1. Yeniden Pazarlama

Yeniden pazarlama , hem küçük hem de büyük reklamverenler için en iyi İnternet reklamcılık tekniklerinden biridir.

Bu yalnızca bir reklam biçimi değil, web sitenizi daha önce ziyaret etmiş, ancak herhangi bir dönüşüm tamamlamayan kullanıcılara gösterilecek kişiselleştirilmiş reklamlar oluşturmanıza olanak tanıyan çok iyi bir özelliktir .

Bu çözüm, çevrimiçi reklamcılık devi olan Google AdWords’te bulunur ve temel olarak Yatırımın Geri Dönüşüne odaklanır . Bu nedenle, çok fazla kullanıcının sitenizi hiçbir şey satın almadan terkettiğini göz önünde bulundurmanız gereken bir seçenek .

Dikkatli olun, çünkü yeniden pazarlamayı kötü kullanmak agresif görünebilir , ancak iyi bir yapılandırmayla, hiçbir şekilde olumsuz olmaz: işiniz için çok faydalı ve karlı olabilir.

Bunlar İnternet reklamcılığının ana formları olsalar bile, hala başkaları var ve bunları bir arada da karıştırabilir ve çeşitli reklam türlerini içeren bir çevrimiçi reklamcılık stratejisini tercih edebilirsiniz.

Öyleyse,İnternet’te reklam vermeye başlamadan önce açık bir şekilde tavsiyede bulunmanız önemlidir . Aşağıda , çevrimiçi reklam verirken aklınızda bulundurmanız veya aklınızda bulundurmamanız gereken ipucu veriyoruz .

İnternet reklamcılığınızla  iyi sonuçları elde etmek için ipuçları

 1. İyi bir web sitesine sahip olmakla meşgul olun

Ne tür bir reklam yayınladığınız önemli değil: kesinlikle hepsinin, insanları tıklamaları ve söz konusu kişileri seçtiğiniz sayfaya yönlendirmelerini sağlama misyonu var .

Bu yüzden iyi bir web sitesine sahip olduğunuzdan emin olmalısınız , hızlı yüklenir , iyi bir tasarıma sahiptir ve iyi bir kullanıcı deneyimi garanti edilir.

Kullanıcının sayfaya ulaştığında hangi bilgileri göreceğini tanımlamak için gerekli zamanı ayırın ve dönüşümleri oluşturması için kullanışlı ve çekici olduğundan emin olun.

 1. Pazarınızı gerçekten araştırın

Tüm evrendeki en iyi reklama sahip olabilirsiniz, ancak insanları şaşırtıyorsanız, size bir faydası olmaz . Dolayısıyla, pazarınızı araştırın, hedef kitlenizi tanımlayın , segmentlere ayırın ve etki yaratan reklamlar tasarlayabilmek için kimi hedeflediğinizi gerçekten açıkça belirtin .

 1. Hangi tür reklamları kullanacağınızı tanımlayın

Potansiyel müşterilerinizin nerede olabileceğini düşünün ve bir kere kendilerine en uygun reklam türünü seçtikten sonra düşünün .

Kitleniz Facebook’ta mı? 

Ardından, Fac ebook Ads’te yapılan kampanyaları seçin .

Potansiyel müşteriler video izliyor musunuz?

YouTube’da kampanyalarınızı en üst düzeye çıkarın.

 1. İnternet reklamcılığının amacı hakkında düşünün

Çevrimiçi reklamlarınızla neyi başarmak istediğinizi tanımlamak, etkili reklamlar oluşturabilmek için çok önemlidir. Bu nedenle, daha fazla trafik almak, daha fazla potansiyel müşteri, daha fazla satış yapmak, marka imajınızı geliştirmek veya neye ulaşmak istediğinize karar verin ve ardından reklamlarınızı bu hedeflere odaklayın.

 1. Reklamınızı tasarlamak için gerekli zamanı ayırın

Aktarmak istedikleriniz ve nasıl yapmak istediğiniz için kullanacak çok az yeriniz olduğunu unutmayın. Bu yüzden , kullanacağınız kelimeler, sert, hangi görsel unsurları vurgulayacağınız ve hangi eylemleri en üst düzeye çıkaracağınız konusunda uzun ve sert düşünün  .

Reklamınızı tasarlamaya yatırım yaptığınız zaman, sonuçlarınızı çarpabilir ve hatta üç katına çıkarabilir.

 1. Çok net ve özlü olun

İçerik pazarlamasında meydana gelenlerden farklı olarak, İnternet reklamcılığı ile izleyicilerinizi en iyi seçenek olduğuna ikna etmek için o kadar yeriniz yok. Bu nedenle, üç kelimeyle söyleyebildiğiniz zaman 10 kelime kullanmayın .

Çevrimiçi reklamcılık bir aciliyet duygusu verir , özlü olma sadece neyin önemli olduğunu vurgulama yeteneğinizi içerir .

Hedef kitlenizin neden reklamınızı tıklaması gerektiğini düşünün, ileriye gitmek daha kolay olacaktır.

 1. İyi bir harekete geçirme ifadesi kullanın

Hedef kitlenizin belirli bir eylem gerçekleştirmesi için onlara söylemelisiniz. Bu, harekete geçirme ifadesinin veya CTA’ların devreye girdiği yer olduğundan, reklamlarınızı, hedef kitlenize tıklamak için her zaman reklamlarınıza dahil eder.

 1. Görsel unsurlara dikkat edin

Biz insanlar olarak görseliz ve bu kaçınılmaz olarak ilk izlenimlerin her şey olduğu anlamına gelir. Çevrimiçi reklamlara gelince, bu çok önemli bir faktördür, çünkü reklamınız kötü bir tasarıma, yazılışa ve / veya gramer hatalarına, düşük çözünürlükte veya uygunsuz öğelere sahip görüntüler varsa, dönüşüm oluşturmak için çok fazla fırsat kaçırdığınızdan.

 1. Marka imajınızı unutma

Kişisel marka imajı bu nedenle çok önemlidir logonuzda reklamlarda dahil emin olun.

Güven, iyimserlik ve sorumluluk ileten bir marka imajını canlandırmak çok önemlidir. Ve elbette, bunların hepsini reklamlarınız aracılığıyla da gerçekleştirebilirsiniz.

Resimlerinize ve içeriğinize nasıl filigran ekleyebileceğinizi bilmek istiyorsanız, bu size yardımcı olacaktır .

 1. Kesinlikle her şeyi ölçün

Son olarak ve en önemlisi, reklamlarınızın performansını gerçek zamanlı olarak ölçmek, kampanyalarınızı detaylı bir şekilde analiz etmek ve nelerin işe yaramadığını ve neyin değişmediğini ve hepsinden önemlisi, bu ölçümler sayesinde işinizin yolu değiştirilebilmesi için buna göre davranmalısın. .

İnternet reklamcılığı dünyası yaygın olmasına , zaman ve kaynak gerektirmesine rağmen, bu tanıtım rehberi ile okumanızı yeni bitirdiniz. Parmaklarınızın ucunda fırsatlar dolu bir dünya var! Yararlanmak için size kalmış.

İnternet reklamcılığı ile ilgili bu rehber faydalı oldu mu? 

Kullanıyorsunuz?

Ücretli reklamlara para yatırmaya ve kampanyalarınızı en üst düzeye çıkarmaya başlayacak mısınız?

Bize yorumlarınızı bırakın! 

Ve elbette, bu makaleyi okuyarak yeni bir şey öğrendiyseniz, o zaman rehberinizle paylaşmaktan çekinmeyin, böylece işlerini nasıl en üst düzeye çıkarabilecekleri hakkında daha fazla bilgi edinebilirler.

Daha fazlasını istemeniz ve çevrimiçi reklamcılığın muazzam dünyasını genişletmeye devam etmek istiyorsanız, blogumuzda yayınlanan bu makaleleri okumanızı öneririm: