Blogunuz için içerik fikirleri

Bloglarınız için canlı ve ziyaretçi dolu tutmak için “Güzel” içerik fikirleri ile çıkmanız yeterlidir.

“İçerik Kraldır” kesin ve muhtemelen bu gerçeği biliyorsunuz, ancak bazen büyük içerik fikirleri bulmak zor bir iş haline geliyor.

En yetkin yazarlar bile yazarın bloğu olarak bilinen şeylerden muzdariptirler. Sadece izleyicileri için ne yazacakları hakkında hiçbir ipucu yoktur.

Ne tür Blog Yazıları Yazmalısınız?

Blogging kariyerlerinde bir süredir blogcuların çoğu bu problemle karşı karşıyadır.

Hedef kitleleri için benzersiz ve kaliteli içerik yazmak için hiç bir ilham almıyorlar. Onlarla yeni blog içerikli fikirleri yok. Content Marketing Institute ve MarketingProfs tarafından yapılan bir araştırma bile bu gerçeği ortaya çıkarmaktadır. Araştırma, küçük işletmelerin, blog yazarlarının ve hatta işletme işletmelerinin yüzde 50’sinden fazlasının, yeterli içerik üretmenin kendileri için bir içerik pazarlama mücadelesi olduğunu kabul ettiğini ortaya koydu. Bunun arkasındaki sebep oldukça açık. Onlarla yeni bir içerik fikri yok.

Dolayısıyla yeni içerik fikirleri edinme problemi korkutucu ve etkili bir şekilde ele alınması gerekiyor.

Blog Amaç ve Hedef Belirleme

Ancak, ona gümüş bir kaplama var.

Takip edildiğinde yeni içerik fikirleri geliştirmenize yardımcı olacak ve içerik pazarlama sürecini sizin için kolaylaştıracak birçok teknik var.

Blog yayınlarınız için içerik fikirleri almakta zorlananlardan biri iseniz, çevrimiçi dünyadaki başarıların yeni zirvelerine dokunmanıza yardımcı olacak yeni içerik fikirleri edinmenin sayısız yollarını sizlere sunarken okuyun.

yeni içerik fikirleri

20 içerik fikirleri almanın farklı yolları

1. Takipçilerinize sorun 

 Sonunda takipçileriniz veya hedef kitleniz için yazarsınız. Bu yüzden blog yayınınızda istediklerini sormak harika bir fikir. Soruları, ihtiyaçları, hedefleri vardır ve şüphelerini ve sorgularını yanıtlamak için etraflarında içerik geliştirmek her zaman daha iyidir. Bundan iki kat avantaj elde edersiniz. Öncelikle, blog içeriği fikirleri alırsınız ve ikinci olarak blog içeriğiniz hedef kitleniz tarafından anında beğenilir, paylaşılır ve tanıtılır.

2. Facebook  

Bu blog içerik fikirleri almak için başka çok güçlü bir ortam olabilir. Öyleyse git ve Facebook’unu kur. Sohbeti teşvik etmek ve kullanıcı eklemeye devam etmek için bir noktaya dikkat edin. Facebook’unuz büyüdükçe, blogunuz için çok sayıda yeni fikir sahibi olursunuz. Onların çok soruları ve mesajları, sizin için yeni içerik fikirleri için bir kılavuz görevi görecek. Daha fazla içerik fikri edinmek için web sitenizle ilgili diğer Facebook’a da katılabilirsiniz.

 

Google-Arama-Ev

3. Blog Arama Motorları 

Technorati, BlogCatelog gibi Blog arama motorları niş belirli içerik fikirleri ile size yardımcı olabilir. Aramanızı nişinize göre segmentlere ayırabilir ve ardından kategoriniz veya niş ile eşleşen blogları bulabilirsiniz. İlgili tüm bloglardan ilham almanız mümkün olur ve ondan yeni içerik fikirleri oluşturmanız kolaylaşır.

 

4. Infographics için Arama 

Infographics, yeni blog içerik fikirleri için harika bir başlangıç ​​noktası olarak hizmet verebilir. Pinterest’teki konunuzla ilgili birçok bilgi alabilirsiniz. Dolayısıyla, sosyal medyada içerik fikirleri arıyorsanız, yalnızca arama terimini ardından Infographics yazmanız gerekir ve konuyla ilgili yüzlerce harika bilgi edinmeniz gerekir.

5. Forum kullanın 

 Forumlar bilgi deposu. Forumlarda insanlar sorunlarına çözümler üretiyorlar. Sorular soruyor ve bunun için uygun ve faydalı cevaplar alıyorlar. Forumlar, yeni içerik fikirleri için de altın madeni olabilir. Forumlarda sağlanan bilgiler, blog içeriği fikirleri oluşturmak için kullanılabilir. İnsanların ne sorduğunu ve aradıklarını öğrenirsiniz ve böylece içerik fikirlerinizi ve etrafındaki yazılarınızı çerçeveleyebilir. Bunun için, konunuzla ilgili forumları bulmak için Google’da arama yapmanız gerekir. Google’da “forum” yazmanız ve enter tuşuna basmanız gerekiyor. Çok sayıda görüş ve cevap içeren en iyi sonuçları göz atın. Daha sonra bu bilgileri blog gönderileriniz için yeni fikirler oluşturmak için kullanabilirsiniz.

6. Quora’yu Kontrol Edin 

Quora, nişinizla ilgili yüzlerce içerik fikrini bulabileceğiniz harika bir yer olabilir. Bir konuyla ilgili çeşitli makaleler sunar ve böylece farklı bakış açılarına sahip olursunuz. Bilginiz zenginleştirilmiştir ve benzersiz ve yeni içerik fikirleri bulmaya teşvik edildiniz. Bu yüzden belirli niş ile ilgili Quora konularına dikkat etmeniz gerekiyor.

niş

7. Nişinizde Diğer Blogları Okuyun 

 Üretken ve yaratıcı olmanın temel tekniklerinden biri, nişteki diğer blogları okumaktır. Bu, bilginizi zenginleştirmeye yardımcı olur ve böylece düzenli olarak yeni içerik fikirleri oluşturmanızı kolaylaştırır. Yeni blogları günlük ziyaret etme alışkanlığını geliştirmelisiniz. Bu şekilde diğer blog yazarlarının hangi konuların yazıldığı konusunda bilgi sahibi olursunuz ve sahipleriyle bağlantı kurma şansınız olur.

8. Blog Yorumları 

 Blog gönderileriniz için içerik fikirleri alabileceğiniz başka bir yer. Bu yüzden blog yorumunu kendi blogunuzdan mı yoksa bazı diğer bloglarla ilgili olup olmadığına dair bir yorum yapmalısınız. Blog yorumları kullanıcının görüş ve geri bildirimleriyle doldurulur ve yeni blog gönderileri için bir başlangıç ​​noktası olarak kullanılabilir.

heyecan

9. Twitter 

Blog gönderilerinden hangilerinin en fazla tweet veya retweet aldığını öğrenin. Bu tür yayınlar ve konular hakkında daha fazla araştırma yapmak ve bunlara dayanarak tamamen yeni içerik ortaya çıkarmak.

 

 

10. Anahtar Kelime Araştırması 

Anahtarınızdaki düşük rekabet anahtar kelimelerini bulmak için anahtar kelime araştırması yapmalı ve makalelerinizi veya blog yazılarınızı buralara dayandırmalısınız. Google Anahtar Kelime Planlayıcı gibi ücretsiz anahtar kelime araştırma aracının yardımına başvurabilirsiniz.

 

11. Stumble Upon’u Kullan 

Stumble Up, kendi nişinize özgü en yeni trendleri ve içeriği bulmak için kullanabileceğiniz “Discover” seçeneğini sunar.

12. Konuşan Olaylara  Göz Atma

 Konuşan Etkinlikler en yeni bilgilerin bir altın madeni olarak kabul edilebilir. Bu nedenle, web seminerleri, atölyeler ve podcast’lere göz atın, bu da sizin için sonsuz içerik fikirleri kaynağı olabilir.

linkedin-WEBSEOMAKİNG

13. LinkedIn 

 Nişinizle ilgili olan LinkedIn’deki gruplara katılabilirsiniz. Nişinizde çeşitli konularda size yardımcı olabilirler. Birçok üyeye ve aktif tartışmalara sahip LinkedIn Gruplarına katılırsanız, size en uygun olanı olacaktır.

14. Niche’nizdeki En İyi Blogları Arayın 

 Nişinde en iyi blogları bulmak, yeni blog yazısı fikirlerini bulmak için muazzam bir şekilde yardımcı olur. Bu yüzden biraz Google yapın ve niştaki en iyi blogları bulun. Ardından, popüler olduklarını ve içerik oluşturma fikirleri için kullanıldığını belirten çok sayıda yorum ve etkileşime sahip bu tür yayınları arayın.

15. Kendi İçeriğinizi Geri Dönüşümü 

 İnternet hızlı tempolu ve hızlı bir şekilde değişiyor. Daha önce oluşturduğunuz içeriğin eski haline gelmiş ve bir güncellemeye ihtiyacı olabilir. Kendi içeriğinizi geri dönüştürmek, ziyaretçileriniz için uygun olmasını sağlamak için iyi bir fikirdir. Blog yayınınızı güncelleyebilir, üzerinde podcast yapabilir, video ekleyebilir, vb.

RSS Feed

16. RSS Feed 

 Ayrıca, en sevdiğiniz blog yazarlarının RSS Feed’ine de abone olabilirsiniz, böylece her zaman yeni içerik fikirleriniz olur.

17. Yahoo Yanıtları 

 Çok iyi bir bilgi kaynağıdır. Hangi soruların yanıtlandığını kontrol edebilir ve bunları yeni içerik fikirleri olarak kullanabilirsiniz.

18. Misafir Gönderi 

 Eğer araştırma yapmak istemiyorsanız veya yazmak için gayretten yoksunsanız, o zaman başka bir uygun Konuk Gönderi seçeneğine sahipsiniz. Davetiniz için arkadaşlarınızı davet ederek davet edebilirsiniz. Bu sayede blogunuz için yeni içerikler alabilirsiniz.

Youtube

19. You Tube  

You Tube’den videoları kendi blogunuza gömebilirsiniz. Hatta buna bir özet ekleyebilir ve içinde tartışılan önemli noktaları sıralamak için devam edebilirsiniz. Bu sayede içerik için bir içerik fikri ve alakalı bir video elde edebilirsiniz.

20. Liderleri Çalışın 

 Sektörünüzdeki liderleri inceleyebilirsiniz. Onlar bilgi deposu. Niş ile ilgili birçok önemli yönleri öğrenebilirsiniz. Bu sayede bilginizi zenginleştirebilirsiniz.

Böylece, içerik fikirleri alabileceğiniz çeşitli yollar olduğunu görüyorsunuz. Bununla birlikte, blog gönderileriniz için yeni içerik fikirleri bulma tekniklerinin seçiminde seçici olmanız gerekir. Böylece, zamanınızdan ve çabalarınızdan minimum yatırımla yöntemlerden tam olarak faydalanabilirsiniz. İçerik fikirlerini asla tükediğinizden emin olmalısınız. İçerik fikirlerini yukarıda açıklandığı şekilde almanın farklı yolları, her zaman içerik fikirleriyle dolu olmanıza yardımcı olacaktır. Bu sayede benzersiz ve kaliteli içerik sunabileceksiniz ve bu da düzenli olarak.