Bloglarınızı Trafiğinizi 20 Adımda Arttırın

İşte  Bloglarınızın trafiğini artırmak için 20 adım .

Rekabet Üzerine Casus

Blogunuza iyi trafik çekmiyorsanız, rekabetiniz sizi arama motorlarında dağıttığı için olabilir. Bloglarına gidin ve neden daha fazla trafik aldıklarını görün. Bu, sık sık güncellenen içerik güncellemeleri veya kendi blogunuzla aynı tür içinde bir mikro niş kullanmak nedeniyle olabilir.

Konuk Mesajlarını Kullan

Misafir yazılar, blogunuza trafik çekmenin harika bir yoludur çünkü konuk bir poster işlerini tanıtır. Ayrıca kendi blogunuzu tanıtmak için farklı bir blogda misafir gönderimi yapabilirsiniz. Konukların afişlerini, içeriğini göndermeden önce SEO konusunda biraz bilgi sahibi olduklarından emin olun. İçeriğin arama motorları için optimize edilmesini istiyorsunuz.

URL ekleme

URL’ler arama motorlarında yoğun olarak taranır. Blogunuzda URL’ler yoksa, bazılarını ekleyin. Bu, beğendiğiniz içerik veya tanıtımını yaptığınız ürünler olabilir. Ayrıca, blogunuzun URL’sini gönderdiğiniz herhangi bir promosyon ürününe veya e-postaya ekleyin.

E-posta Kampanyaları

Blogunuzdan haber almak için bir e-posta kampanyası kullanın. Twitter, Facebook veya Linkedin’de bir sosyal ağ profiliniz varsa, blogunuzun URL’sini bu caddeler üzerinden gönderdiğiniz iletilere eklediğinizden emin olun.

Okuyucularınıza Ulaşın

Okuyucularınızın ilgilenmediği yazılar mı yazıyorsunuz? Eğer öyleyse, okuyucularınıza ulaşın ve ne hakkında okumak istediklerini sorun. Bu, sağladığınız bilgileri isteyen okuyucular tarafından hedeflenen trafik elde etmenin harika bir yoludur. Blogunuzda bir forum kullanın, böylece okuyucular birbirine ulaşabilir ve konuları tartışabilir.

Güncel kalmak

Okuyucularınız güncel bilgiler istiyor. Gelip giden konular hakkında blog yazmayın. Konularınızda güncel kalmak için yerel makaleleri veya çevrimiçi mekanları gözden geçirin. Okuyucular sık ​​güncellenen bir blogu seviyor.

Sosyal Medya

Arkadaşın ve ailen blogunu okumak istiyor. Diğerleriyle bağlantı kurmak ve yazınızı tanıtmak için sosyal medya profillerinizi kullanın. (Facebook, Tweetter, Instagram)

Sosyal Medya Strateji Oluşturma

SEO

Arama Motoru Optimizasyonu, blogunuzu okuyucular için mükemmel bir araçtır. Sitenizin belirli anahtar kelimeler için sıralamasını almanıza yardımcı olması için bir anahtar kelime aracı kullanın veya diğer SEO araçlarıyla çalışın. Geri bağlantı, makale pazarlamanın yanı sıra yardımcı olacaktır.

Tüm Zamanların En İyi SEO Teknikleri

Bloglarınızı Yorum Yapmadan Başlatın

Yorumlar, blogunuza ilgi duymaları için harika bir yoldur, ancak blogunuzda uzun süre hiçbir yorum yoksa, okuyucular trafiğiniz hakkında biraz şüphelenebilir. Sürekli bir trafik akışınız olduğunda yorumları başlatın.

İstatistiklerinize Dikkat Edin

İstatistikleriniz, blogunuzu kimin ve ne zaman okuduğunu görmenin en iyi yoludur. Belirli bir bölgeden veya kıtadan çok sayıda okuyucu alıyorsanız, çabalarınızı kendi alanlarına odaklayın. “Register” etiketini kullanın, böylece kayıtlı ziyaretçilerin geri bildirimlerinizi bırakmasını sağlayabilirsiniz.

Kendi Sesini Kullan

Birçok blogcu profesyonel bir ton kullanmanın en iyi yol olduğunu düşünüyor. İşin aslı şu ki bloglamanın eğlenceli olması gerekiyor! Kendi sesini kullan. Takip etmenin ve okuyucuların daha fazlası için geri gelmelerini sağlamanın en iyi yolu budur.

Arşivlerinizi Düzenleyin

Arşiv tarih yerine konulara göre düzenlenmelidir. Okuyucularınızın farklı yayınları görebilmesi ve blogunuzda daha fazla zaman geçirebilmesi için görüntülenen bir arşiviniz olduğundan emin olun.

Akıllı URL’leri kullan

Büyük karakterli dizeleri olan URL’leri kaldırın. URL’lerinizi kontrol altına almak için gerekirse, TinyURL gibi bir URL kısaltma servisi kullanın.

Ne istiyorlarsa ver

Gönderilerinizde belirli detaylar olmadan yazmanız sizi takip edemez. Onları küçük sırlara sokun ve gerektiğinde daha fazla bilgi için geri gelmelerini sağlayın.

Hosting Satın Al

Blogunuzu bir etki alanında barındırmak, arama motorlarında sıralama almanın en iyi yollarından biridir. Bu, blogunuzun profesyonel görünmesini sağlar ve okuyuculara çevrimiçi gezinirken hatırlamaları için daha kısa bir URL verir.

En İyi Web Hosting Servisleri

Tüm İçeriğinizi Etiketleyin

Etiketleme, arama motorlarını içeriğinizle ilgilenmek için iyi bir yoldur. Yayınınızı etiketlediğinizde, sosyal yer imleri içeren sitelerle dizine eklenebilir ve trafiğinizi artırabilir.

İki İzleyicili Etiketleri Kullan

Blogunuz için başlık etiketini yazarken, iki gösteriyi aklınızda bulundurun. İnternette ortak bir arama olabilecek kısa bir başlık etiketi ekleyebilir ve ardından daha az rekabetçi olan anahtar kelime öbekleriyle daha uzun bir etiket kullanabilirsiniz.

Forumları kullanın

Blogunuzla aynı türden olan forumlarda yayınlayın. Bu, geri bağlantı yoluyla okuryazarlık kazanmak için harika bir yoldur.

Yüksek Trafik Günlerini Kullanın

Digg veya başka bir sosyal yer imi sayfasının ön sayfasına yaparsanız, bunu kendi avantajınıza kullanın. Okuyucularınızla yetki almak için o günlerde yüksek kaliteli içerik yayınlayın.

Bir marka kurmak

Blogunuz bir marka ve böyle ele alınmalıdır. Önceki yayınlara bakın ve düzenli okuyuculara e-posta gönderin. Blogunuzun, bir blogdan çok bir kulüp üyesi olmasını istersiniz. Bu blog’u kişiselleştirir ve okuyucuların içeriden biri gibi hissetmesini sağlar.

Güçlü Blog Kariyer Oluşturma