Blogcular Neden Başarısız?

Blog oluşturma bugünlerde çok yaygındır ve her gün birçok yeni blog başlatılmaktadır, ancak çoğu ilk yıllarında kapanmaktadır. Blogun ilk yılında bile başarısız olmasının sebepleri nelerdir?

Cevaplar kolay olamaz çünkü her başarısız blogun farklı sebepleri olabilir, kesin sebebi bilmek biraz zordur, ancak bu blogcuların başarılı bir blog yayınlamamasının bir nedeni olabilir.

Bloglama, öncelikle iki ana nedenden dolayı yapılır; bildiğiniz ve ikinci olarak bildiğiniz şeyleri yazma ve öğretme tutkusu, blog ile para kazanmaktır.

Birisi sadece tutku yazmaktan dolayı blog başlattıysa ve bir süre sonra bloglarına zaman veremiyorsa blog yazmada başarısız olabilir.

Eğer bir blogcu uygun bir planlama yapmadan para kazanmak için bir blog oluşturduysa ve zaman harcamak istemiyorsanız başarısız olabilir.

Blog oluşturma, başarılı bir blog oluşturmak için çok fazla özveri ve sabır ister. İyi kalitede içerik yazıyorsunuz ancak bu içerik insanlara ulaşmıyor, o zaman kaliteli içeriğiniz kullanımda değil veya blogunuzu ziyaret eden kullanıcılara ulaşmakta uzmansınız ancak başarısız olabileceğiniz kaliteli içerik yazmıyorsunuz.

Bir blog yazıcısının veya blogun başarısız olmasının birçok nedeni vardır. Bugün bir blog veya blog yazıcısının başarısız olabileceği nedenlerden dolayı odaklanıyorum. Sorunu anlayabiliyorsanız, o zaman çözümü alabilir ve blogunuza karşı neler olacağını bulmak, başarılı bir blog oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Blogcular Başarısız

Çekirdek Niş Üzerine Yazma

Blogcuların başarısızlığına katkıda bulunan en önemli sebeplerden biri, çekirdek alanlarına yazmamayı seçmeleridir.

Böyle bir durumda, sunulan içerik genellikle kaliteden yoksundur. Ziyaretçiler benzersiz bir bilgi edinmediğinde, blogunuzu kapatmayı her zaman tercih ederler. Blogunuzu okumayı bırakır ve kaliteli içerik sunan başka bir bloga geçer.

Dahası, çekirdek nişinize odaklanmadığınız zaman, yeni mesajlarınızın sıklığı yavaş ve düzenli bir şekilde azalmaya başlar. Ziyaretçiler blogunuzda yeni bir bilgi almazlar ve sitenizi ziyaret etmeyi bırakırlar.

Peki ne yapmalısın?

Derhal çekirdek nişinize geçmelisiniz.

Bu şekilde, blog yayınlarınız için okuyucularınızın kalitesini ve sürekliliğini sağlayabilirsiniz. Bu nedenle, eğer sizin temel nişiniz teknoloji ise, o zaman teknoloji blog yazıları yazmaya odaklanmalısınız.

Bu kadar basit.

Nasıl para kazanabilirsiniz blog

Sadece Para Kazanmak İçin Bloglama

Blogunuza veya web sitenize para kazandırmak iyi bir seçenektir, ancak sizi bloglama için motive edecek tek amaç asla olmamalıdır. Sadece para kazanmak için blog yazmak, eninde sonunda başarılı bir blogcu olma hedefinizi yerine getirmez.

Blog ile Para Kazanmak ?

Bloglama azim ile disipline ihtiyaç duyar.

Yalnızca sürekli, uzun süreli ve iyi yönlendirilmiş çabalar sizi başarılı bir blogcu yapabilir. Başlangıçta, blogging size çabalarınız için parasal olarak hiç veya az bir geri ödeme ödeyebilir. Bloglardan çıkmayı bile düşünebilirsiniz. Ancak blogunuza devam ederseniz o zaman biraz zaman alacaktır, ancak kesinlikle blog dünyasında iz bırakacaksınız.

Yeni Şeyler Öğrenmemek

Blog başarısızlığına yol açan diğer bir önemli faktör, bir blogcu olarak öğrenme eğrinizi arttırmayı bırakmanızdır.
Aksine, edindiğiniz bilgi birikiminizle gelişmeye karar verirsiniz.

Bu şekilde mevcut trendlere ve son gelişmelere eşit olmazsınız.

Bilginizin modası geçmiş olabileceği de olabilir. O zaman ziyaretçileriniz, tamamen talep edebilecekleri herhangi bir değerli bilgi almazlar. Sonunda bu daha sık olduğunda, nihayet blogunuzu okumayı bırakmaya karar veriyorlar.

Bu yüzden daima nişinizle ilgili yeni şeyler öğrenmeye çalışmalısınız. Bunu yaparak, okuyucularınıza en son ve kaliteli bilgileri sunma ve başarılı bir blogcu olma eğilimindedir.

Temel SEO Öğrenmeli

Özgün ve kaliteli içerik yazmak, blog dünyasında başarı elde etmek için sadece bir yöndür. Odaklanmanız gereken diğer önemli nokta, Temel SEO veya Temel Arama Motoru Optimizasyonu olarak adlandırılır.

Ama Temel SEO öğrenmek değil sonunda bloglama başarısızlığa yol açacaktır.

Temel SEO, sayfa dışı optimizasyonun yanı sıra sayfa dışı optimizasyon tekniklerinin bazı yönlerini içerir. Başlık ve içerik anahtar kelimelere odaklanmalıdır; İçerik, küçük paragraflar veya nokta formatları kullanılarak iyi bir şekilde düzenlenmelidir. Başlıklar ve alt başlık kalın biçimde saklanabilir.

Temel SEO tekniklerinin doğru kullanımı, blog yayınlarınızın arama sonuçlarında daha sık görünmesine yardımcı olabilir, böylece tıklama şansı artar, bu da daha fazla trafik ve daha fazla satış anlamına gelir.

Bu yüzden başarılı bir blogcu olmak için Temel SEO becerilerini bilmeli ve bunlara uymalısınız.

Blog Yayınlarını Teşvik Etme

Bir blog yazıcısının kaliteli içerik yazdıktan sonra bile başarısız olmasının en büyük sebeplerinden biri “Makalesini tanıtmadığı zaman” dır.

Ne tür Blog Yazıları Yazmalısınız?

Makaleyi tanıtmak, Facebook, Twitter veya Google Plus’la tanıtım yapmayı, makalelerinizi popüler web sitelerinde haber yayınlarına göndermeyi, tüm abonelerinize blogunuza eklenen en son makaleyi postalamayı, ezines makalesini tanıtmayı, makalelerinizi StumbleUpon, Tumblr, Pinterest, Reddit’te göndermeyi içerir. Tampon, Digg ve daha fazlası.

Yazılan içerik okuyuculara ulaşmıyorsa, blog kendi başına başarısız olur. Kaliteli içerik yazmak yeterli değildir, ancak tanıtımının başarılı bir blogcu olma konusunda da geniş bir rolü vardır.

Bu nedenle, kaliteli bir içeriğe sahip başarılı bir blogcu olmak, makalenizi okurlarınıza ulaşabilmesi için tanıtın.

Bol Blog Çalıştırma

Bazen blog yazıcısının başarısız olmasının nedeni, bir blog yazıcısının çok sayıda blog çalıştırmasıdır. Bir blog yazarı çok fazla blog yayınlayamaz, ancak “zaman” en büyük kısıtlamadır, tüm çalışmaları düşünmek, araştırmak, yazmak, yayınlamak ve tanıtmak çok fazla zaman gerektirir.

Blogger, tüm blogları sınırlı sayıda blog için yapabilir, eğer birçok blog için yapmaya başlarsa, kaliteli içerik eksikliği, tanıtım eksikliği, yazı yazma sıklığı ve daha fazlası gibi çalışmalarına otomatik olarak yansımaya başlar.

Bu kadar çok blog inşa etmenin nedeni para. Niye ya..??

Bir blogcu, blogların sayısının artmasının, gelirinin artmasına yol açacağını düşünüyor. Bu doğru değil, aynı zamanda beş farklı blogdan 100 $ kazanabilir ve aynı zamanda tek bir blogdan 1000 $ kazanabilirsiniz.

Blog sayısına değil, tek bir bloga odaklanmak her zaman daha iyidir.

Bir blog yazma makalesine odaklanırsanız, belirli bir blogu geliştirmek için tüm zamanınızı bir bloga güzel bir şekilde tanıtmak için başarılı bir blogcu olacaksınız. Başarılı olacaksın.

Kaliteye Odaklanmamak

Çoğu zaman birçok blog yazarının başarısızlığının sebebi kalitesiz içeriktir. Arama yapmadan yazma, alakasız kaynaktan yazma ve sadece yazma uğruna yazma, blogunuzu herhangi bir okuyucusuz sona erdirecek ve okuyucunun gelmesine rağmen içeriğinizi ilgisiz bulduktan sonra geçecektir.

Makaleyi yazan kişi makalesini asla sıkıcı, kalitesiz ve donuk bulmayacağından “bir makalenin kalitesi yargılanamaz”.

Kaliteli içeriği yazmanın tek yolu, ilgili bir kaynaktan olması ve sonra kendi bilginizi kullanarak yazması gerektiğidir.

Arama Motoru İçin Sadece Yazma

Arama Motoru, blogunuza trafik getirmede önemli bir rol oynar, ancak yalnızca arama motoru için yazmak da yararlı değildir.

Blogunuz için içerik fikirleri

“İstediğinizi yazma, okuyucuların okumak istediklerini yazmalı”.

Bu, blog yazarlarının, okuyucunun temeline odaklanmadığı, yalnızca arama motoruna yönelik arama motoruna odaklandığı anlamına gelir. Çok yüksek ücretli anahtar kelimeler için yalnızca blog yazarları, yüksek ücret aldıklarında rekabetin yüksek olacağını düşünmezler, yüksek ücretli anahtar kelimelerle ilgili gerçekleri görmezden gelirler.

Anahtar kelimelerle doldurulmuş makale yazmak her zaman yararlı değildir. İlk sayfada gelmeniz kesinlikle size okuyucuya verilecek ancak makalenizi değmez bulduklarında, blogunuzun hemen çıkma oranını artıracak.

Okurlarınız için yazın arama motoru için değil, sadece biraz zaman alabilir başarıya ulaşacaktır.

Başarılı bir blogcu olmak için belirli bir kural veya işlem yoktur. Bir blogcu olarak başarısızlıklarından ders almalı ve yanlış yaptıklarını tekrar etmemeye çalışmalısın.