Blogcular için Faydalı Zaman Yönetimi

Blogcular için Faydalı Zaman Yönetimi İpuçları. Her gün yüzlerce blog başlıyor. Ancak, bunun bir başka tarafı var. Erken bir ölümle sonuçlanan çok sayıda blog var. Blogcular çoğu, blog yazmayı yönetmeyi zor buldukları için blog yazmayı bıraktı. Eh, bunun için sorumlu çeşitli faktörler olabilir, ancak başarısızlıklarına yol açan temel faktörlerden biri yetersiz zaman yönetimi.

Diğer bir deyişle, ezici bir bloglama başarısı istiyorsanız, zamanınızı doğru bir şekilde yönetmeniz gerekir. Zaman Yönetimi’nin blogcular için bu kadar önemli olmasının nedeni budur. Bir blogcu Blogcular için Faydalı Zaman Yönetimiolarak, okuma, araştırma, yazma, yayınlama, tasarım, promosyon, SEO, yorumlama, vb. Gibi çeşitli görevleri yerine getirmeniz gerekir. Bunun için, zamanınızı yönetmek zorundasınız, böylece her saniyeden faydalanabilirsiniz. başarılı bir bloglama kariyeri.

Aşağıdaki yazıda, blog yöneticileri için zamanınızı akıllı bir şekilde yönetmenize yardımcı olacak çok sayıda güçlü Zaman Yönetimi İpucu ile karşılaştık. Bloglama başarınız Zaman Yönetimi Becerilerine bağlıdır. Aşağıda altını çizilen Blogcular için Zaman Yönetimi İpuçları size büyük bir şekilde yardımcı olabilir.

Blogcular için 10 Faydalı Zaman Yönetimi İpuçları

Başlıklar

1-Konu Listenizi Hazırla

‘İçerik Kraldır’ ve başarılı bir blog çalıştırmak istiyorsanız tekrar kaliteli mesajlar ile gelmeniz gerekiyor. Ancak, kaliteli içerik yazmak o kadar da kolay değildir; çünkü bu konuyla ilgili büyük fikirler, konular ve içerikler bulmak için birçok araştırma ve beyin fırtınası içerir. Bütün bunlar senin zamanını gerektirir. Ayrıca, uygun zaman yönetimi stratejisi ile gelmezseniz değerli zamanınızı bloglama için kullanılabilir. Bu bağlamda, konu listenizi önceden hazırlama, bloglama için yetkili bir zaman yönetimi ipucu olarak gelebilir.

Yazmaya başlamadan önce her zaman konu listenizin size hazır olmasını sağlamanız gerekir. Bu, gerçekten yazmanız gereken her zaman konuları düşünme ve sonuçlandırmada harcayacağınız çok zaman kazandıracaktır. Yazma sıklığınıza bağlı olarak, konunuzun listenizi bir hafta önceden hazırlamış olabilirsiniz veya daha iyisi sizin için bir ay önceden alabilirsiniz. Bazı referans noktaları veya kaynakları alırsanız, bunları da konu listenizle birlikte not edebilirsiniz. Sizinle hazır olan konu listesi ile, neyin üzerine yazacağınız konusunda endişelenmenize ya da düşünmenize gerek yok, gerçek bir konuya inmek için zaman harcıyorsunuz.

Blogunuzun hedefleri

2-Blog’unuz için özel hedefler belirleyin

Çeşitli blog oluşturma etkinliklerini gerçekleştirmek için sizinle sınırlı zamanınız olduğunu anlamanız gerekir. Dolayısıyla, bloglama hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmayacak gereksiz şeyleri uygulamak yerine, blog hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak görevleri izlemeniz çok önemlidir.

Bu, blogunuz için belirli hedefler belirlerseniz kolayca yapılabilir. Bunu yaptığınızda, özellikle blogunuzu başarılı kılan şeyleri takip etmek için zamanınızı ayırırsınız. Bloglama hedefleriniz kendinizdir ve onlarda çok açık olmanız gerekir.

Dahası, blogunuza başlar başlamaz blogunuz için belirli hedefler belirlemeniz gerekir. Yani bloglama hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmayacak şeylere zaman harcamayı bırakmalısınız. Örneğin, amacınız Pinterest’teki erişiminizi genişletmekse, blog’unuzu Pinterest’te tanıtmanıza yardımcı olacak becerilerinizi geliştirmeye zaman ayırmalısınız. Dolayısıyla, zamanınızı Twitter’da harcamak yerine, Pinterest’ten size trafik çekebilecek yayınlar oluşturmaya odaklanmalısınız. Bu sayede bloglama hedeflerinize ulaşırken zamanınızı değerlendirebilirsiniz.

Okumalarınızı Sınırlayın

3-Okuma Sürenizi Sınırlayın

Bloglama bir dengeleme eylemidir ve başarılı bir blogcu olarak çağrılabilmek için becerilerinizi geliştirmeniz gerekir. Okuma, araştırma, yazma, terfi etme ya da başka ilgili bir şey olup olmadığını bloglamada yapmanız gereken çok şey var. Tüm aktivitelerinizi kendiniz için ayarlamanız gereken zaman diliminde yönetmelisiniz. Bir şeyin maliyetini başka bir şeyle karşılayamazsın. Aynı şey okumak için de geçerli. Okuma, bloglamanın ayrılmaz ve önemli bir parçası olsa da, sınırlı bir zaman dilimi içinde yapılmalıdır. Bilgilerin alınması esastır, ancak zamanınızı yazma ve diğer amaçlar için kaybettiğiniz zamanın bir anlamı yoktur. Bu yüzden okuma sürenizi sınırlandırmalısınız.

zaman

4-Her zaman Görevlerinize zaman ayırın

Her gün işe gitmeden önce “Yapılacaklar” Listesi hazırlamak her zaman iyi bir fikir ve önemli bir şeydir. Gün programınızın nasıl olacağına dair net bir resminiz var. Bu şekilde şaşkın olmuyorsunuz ve gün için ne gibi görevler yapmanız gerektiğini asla karıştırmıyorsunuz. İşinizi veya blog aktivitelerinizi kolaylaştırmak için pratik yapmanız gereken temel bir organizasyon tekniğidir. “Yapılacaklar” Listesi hazırlamanın yanı sıra, görevlerinizin her birine zaman ayırmanızı da taahhüt etmelisiniz.

Bu şekilde, bir günde tamamladığınız görevlere zaman yönetimi açısı verebilirsiniz. Sonra ne yapmak zorunda olduğunuzu ve hangi görevi tamamladığınızı ve bu görevi tamamlamanız gereken zaman sınırını öğreneceksiniz. Görevleri ayrıca, daha sonra ne yapmanız gerektiğini bilmeniz için de zamanlayabilirsiniz. Başlangıçta, biraz bağlanmış hissedebilirsiniz, ancak her bir görev için zaman sınırlarına uymaya devam ettiğinizde, faydalarını kesinlikle fark edersiniz. Zarar görmeyeceksiniz çünkü görevinizi eksiklik veya zaman darlığı nedeniyle tamamlayamadınız. Görevlerinize zaman ayırarak, o gün için aldığınız işlere kolayca göz atabilirsiniz.

Çalışma

5-Toplu İşlerde Çalışarak Verimliliğinizi Artırın

Blog dünyasında başarılı olmak için, kalıcı ve verimli olmanız gerekiyor. Bu, işinizde düzenli olmanız ve işinizde verimliliği arttırmanız için her zaman çaba göstermeniz gerektiği anlamına gelir. Çalışma verimliliğinizi artırmanın bir yolu, toplu işlerde çalışmaya başlamaktır. Bu nedenle, uzun bir süre sürekli olarak bir streçte çalışmak yerine, toplu işlerde çalışmayı tercih edebilirsiniz. Bir partinin sonunda kısa bir mola ve ardından yeniden başlayabilirsiniz. Parti zaman sınırınız ideal olarak bir saat olmalıdır. Toplu işlerde çalışarak işinize daha fazla odaklanabilir ve böylece daha fazla çıktı elde edebilirsiniz. Bu nedenle, işyerinizde stres altındaysanız ya da işinizde düşük bir verimlilikle karşılaşırsanız, verimliliğinizi artırmak için her zaman toplu işlerde çalışabilirsiniz.

Dış Kaynak

6-Dış Kaynak Kullanımı

Bloglamaya başladığınızda, blog’la ilgili her şeyde uzman olmanız şart değildir. Ancak, bu, blog yazmayı almamanız gerektiği anlamına gelmez. Bu, yalnızca iyi olduğunuz ve görevlerin geri kalanını outsource etmeniz gereken görevlere odaklanmanızı önerir. Eğer SEO’da iyi iseniz, bu görevi aktif olarak takip etmelisiniz, ve eğer makale yazmayı zor buluyorsanız, o zaman dış kaynak kullanmalısınız. Aslında bu, çalışma saatlerinizi en iyi şekilde kullanmanıza olanak tanıyan bir zaman yönetimi stratejisidir. Bununla birlikte, bu, beceri kümelerinizi öğrenmeyi ve yükseltmeyi bırakmanız gerektiği anlamına gelmez. Temel odak noktanız daima zamanınızı en iyi şekilde nasıl kullanacağınız konusunda olmalıdır.

Kendini rahatsız et

7-Kendinizi Rahatsız Etmeyin

Eh, bloglama söz konusu olduğunda, çoklu görevlerin iyi bir şey olduğunu düşünebilirsiniz. Kendinizi çok görevli olmanın gururunu yaşayabilirsiniz. Ancak, zaman yönetimi açısından baktığınızda, çok fazla kazanamadığınızı anlayacaksınız. Aslında, çoklu görevlerle bir seferde bir göreve odaklanmıyorsunuz ve bir seferde farklı görevlere katılarak kendinizi daha çok dikkatiniz dağılıyor. Bu ağır bir karışıklık olarak geliyor ve çok değerli zamanınızı harcıyorsunuz. Odağı bir görevden diğerine kaydırmanız gerekir ve bu nedenle en iyi çıktınızı veya performansınızı sağlayamazsınız. Daha iyi ve gelişmiş çıktı ve üstün zaman yönetimi için dikkati dağıtmaktan ve aynı anda bir görevi takip etmekten kaçının.

tanıtım

8-Blogcular Promosyon Zamanı

Bloglama sadece içerik yazmaktan ve web sitenizde yayınlamaktan çok daha fazlasıdır. Bunlar önemli görevler olsa da, ancak bu bloglamanın sonu değildir. Son olarak, blog’unuzun popüler hale gelmesi için ziyaretçilerinizin blogunuza gitmesini istersiniz ve çabalarınız için yeterli getiri elde edersiniz.

Bunun için, web sitenizi çeşitli çevrimiçi pazarlama kanalları aracılığıyla tanıtmanız gerekir. Bu kanallar Facebook ve Twitter gibi sosyal medya ağlarını ve diğer çevrimiçi pazarlama kanallarını içermektedir.

Ayrıca, Arama Motorları blogunuza trafik çekmede etkilidir ve bu nedenle de blogunuz için arama motoru optimizasyonu tekniklerini üstlenmeniz gerekir, böylece bu kaynaktan trafik elde etmede başarılı olursunuz.

Bu, terfi için zaman ayırmanız gerektiği anlamına gelir. Araştırma, yazı, yayın ve diğer etkinliklerden ayrı olarak, web sitenizi günlük olarak tanıtmak için belirli saatler ayarlamanız gerekir. Web sitenizi çevrimiçi dünyada oluşturmak ve web sitenize trafik puanları almak için özel, disiplinli ve düzenli bir yaklaşım gerektirir. Web sitenizi tanıtmanın önemini ve günlük çalışma saatlerine dahil etmelisiniz. Yani bloglama için zaman yönetiminiz mutlaka tanıtım unsurunu içermelidir.

örgütlü

9-Konaklama Organize Olma

Blogging, organize olmanızı gerektiren bir meslektir ve bunun sizin blogging kariyeriniz süresince bunu gerçekleştirmiş olmanız gerektiğinden de eminim. Bu, bloglamada yer alan çeşitli görevleri yerine getirmeniz gereken sınırlı süreye sahip olduğunuzdan kaynaklanır. Bu nedenle organize olmak, herhangi bir blogcular için en önemli hedeflerden biri haline gelir. Ayrıca, organize olmak, bir blogcu olarak sizin için uygun bir zaman yönetimi getiriyor.

Eh, hem bloglama hem de başka türlü ilgili çalışmaları düzgün bir şekilde sürdürerek organize olabilirsiniz. Bloglamanın 9 ila 5 arasında bir iş olmadığını farketmelisiniz. Çalışma saatleri esnek olabilir. Çalışma sürelerinize karar vermekte özgürsünüz. Ancak, bu bir blogger olarak size ek sorumluluk getiriyor. Organize olmanız gerekiyor. Önceden belirlenmiş bir süre çalışacağınıza karar vermek için yeterli değildir. Aslında bunu gerçekte uygulamak zorundasınız.

Bu, yalnızca blogunuz dışındaki görevlerinizi yeterince düzenlerseniz, ancak karar verdiğinizde tam olarak çalışmaya devam edebilmeniz ile mümkün olabilir. Bu ayrıca bilgisayar sisteminizle organize edilmenizi gerektirir. Makineniz iyi olmalı ve tüm çalışmalarınızı bilgisayar sisteminizde düzgün bir şekilde organize etmelisiniz. Aslında, organize kalmak blogcular için son derece ödüllendirici zaman yönetimi ipucu olarak ortaya çıkıyor.

öncelik

10-Öncelik Listeniz Varmı

Blog endüstrisinde başarılı olmak için yapmanız gereken en önemli şeylerden biri, zaman yönetimi becerilerinizde etkili olmaktır. Zaman yönetimi uzmanı olarak çıkmalısın. Bu bağlamda, öncelik listenizi bilmek ve korumak önemlidir. Başlangıçtaki blog yazarlarının öncelikli listelerinde net olmadığı görülmüştür. Onlar için neyin önemli olduğunu ve belirli bir görevi yapmaya ne kadar zaman ayırmaları gerektiğini bilmiyorlar. Bu çok garip bir durumdur ve zamanla çok fazla israfa yol açar. Böyle bir durumun üstesinden gelmek için öncelik listenizle gelmelisiniz. Öyleyse zaman ayırın, oturun ve öncelik listenizi hazırlayın. Yapmanız gereken görevleri not düşürebilir ve zaman çerçevesi atayabilirsiniz. Onları önem sırasına göre önceliklendirin. Örneğin, İçerik grubunuzu oluşturduğunuzu görüyorsanız, bu görev için daha fazla zaman ayırmaya gerek yoktur. Öncelik listenizde bu görevi düşük tutabilirsiniz. Bunun yerine, promosyona, blog yorumlamasına, misafir defterine veya SEO’ya daha fazla zaman ayırabilirsiniz. Yani bu görevlere yüksek öncelik vermelisiniz. Bu, blog oluşturma başarınız için daha iyi zaman yönetimine sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

Blog Amaç ve Hedef Belirleme