Blog Yetki Oluşturma ve Kazanma

Bloglamanın amacı bir kişiden kişiye farklı olabilir.

Blogların çoğu, fazladan para kazanmak veya ürün ve hizmetleri tanıtmak için oluşturulmuştur.

Bloglama yetki inşası  blogunuzla hızlı para kazanmak değildir.

İlk günden itibaren bloglarından para kazandıran birçok blogcu bulabilirsin ve blogları çok sayıda AdSense ve Banner reklamı ile doludur ya da çoğu blog, bağlı kuruluş pazarlamasına odaklanır ve size ürünler satmaya çalışır.

Bloglamanın başka bir nedeni, ürün ve hizmetleri tanıtmaktır.

Birçok ürün veya servis sağlayıcısının bloglarını kolayca bulabilirsiniz.

Arama trafiğini çekmek için blog yazarlar ve okuyucularını kötü bir kavram olmayan ürün veya hizmetlerini satmaya çalışırlar.

Bu bloglarda AdSense veya diğer ürün reklamlarını bulamazsınız.

Öte yandan, bloglarından kazanç elde etmekte zorlanmayan bazı bloglar bulabilirsiniz.

Bağlı kuruluş ürünlerini satmaya çalışmadıkları hiçbir AdSense veya afiş reklamı bulamazsınız, güven ve otorite oluşturmaya odaklanırlar. Reklam göstererek otorite oluşturamayacağınız anlamına gelmez.

Güçlü Blog Kariyer Oluşturma bakabiliriniz.

Ancak  otorite kurmak için blog yazmak  kısa vadeli bir iş değildir ve otorite sitesi oluşturmanın faydaları kişiden kişiye farklılık gösterebilir.

Blog Yetki Oluşturma ve Kazanma

Yetki Blogu Nedir?

Farklı insanlar otorite blog hakkında farklı görüşlere sahip. Benim düşünceme göre, Kurum blog ya da bloglama belirli bir alanda üstünlük gösteriyor. Yetkili Blogger’lar kendilerini nişlerinde Guru olarak temsil ediyor ve ziyaretçilere güven duymaya çalışıyorlar. Bir şey önerdiklerinde, ziyaretçiler onlara inanır ve önerilerini takip eder.

Yetkili blogları çoğu zaman aynı niş üzerinde yazar, çünkü uzmanlıklarını belirli bir alanda göstermek isterler.

Kurum inşa etmenin faydaları nelerdir?

İnşa Otoritesi bir gün süren bir iş değildir ve çoğu zaman otoritenin inşa edilmesi bir, iki veya daha fazla yıl alabilir.

Uzun zamandır kazanmadan bir Blog veya Web Sitesini çalıştırmak, kötü bir seçenek olarak görülebilir, ancak gerçek bu değil.

Lütfen dikkat: Bir otorite oluşturmak için blogunuza reklam yerleştirmek değil, insanlara kazanç kazanmak için değil, uzmanlığınızı paylaşmak için burada olduğunuzu düşündüğünüz hiçbir reklam göstermediğinizde önemli değildir.

Evet, inşaat otoritesi zaman alıyor, ancak size inanan ve önerinizi kabul etmeye hazır olan geniş bir kitleye sahip olduğunuzda, uzun vadede çok daha fazla para kazanabilirsiniz.

Size bir örnek vermek istiyorum, birçok blog’u takip ediyorum ve uzmanlıklarından dolayı birçok blogcuya hayranım.

Bazı blog yazarlarının kurslarını veya ürünlerini sunduğunu gördüm, bu şaşırtıcı değil, ama şaşırtıcı olanı kurslarını veya ürünlerini en iyi fiyattan sunmalarıydı.

Aynı zamanda 2000 $ ‘lık fiyatlı kurslar sunan bloglardan bir tanesinde, tanınmış insanlardan benzer kursları 300 dolardan daha ucuza bulabilirsiniz. Peki neden 2000 $ ‘a kurs satıyorlar?

Bunun nedeni, insanlar size güvendiği ve ürün veya hizmetlerinizi daha yüksek fiyata satın almaya hazır olduğu için ürün veya hizmetlerinizden prim talep edebilirsiniz.

Birkaç kez kazanmamak ve otorite üzerine odaklanmak, blogunuzda para kazanmanın geleneksel yöntemlerinden daha fazla para kazanmanıza yardımcı olabilir.

Prim fiyatları geçmişte yaptıkları tüm paraları hiç para kazanmadan karşılamaktadır. Otorite kurduktan ve çok daha fazla ücret aldıktan sonra, geçmişte yaptığınız işe çok değer kazandırabilir.

Yetkinizi kurduğunuzda ve bir ürünü ne zaman önerirseniz, kendiniz veya bağlı kuruluşunuz olabilir, takipçileriniz bu ürünleri satın alacaktır.

 blog-Yetki-Field

Ulaşılabilir Güvenilir ve Etkili Olun

Yetki Nasıl Kurulur?

Dediğim gibi Otorite inşa etmek hızlı bir iş değil, kendine bağlılık ve belirli bir alanda iyi bilgi sahibi olmak.

Otorite blogunuzu oluşturmak için bu alandaki kesin amacınızı ve iyi  bilmeniz gerekir.

Bu alandaki mevcut trendleri takip etmelisiniz, böylece o konuyla ilgili kendinizi güncelleyebilirsiniz.

Kaliteye değil niceliğe odaklanın, insanlar yalnızca kaliteli içerik yazdığınızda size güvenecektir; bu, izleyicilerinize iyi bir değer verebilir.

Kendinizi göstermek için utangaç olmayın, çünkü otoriteyi kurarken kendinizi temsil ediyorsunuz.

Resminizi blogunuzda gösterin, videolarınızı ekleyin, resminizi sosyal profillerde gösterin vb.

Böylece insanlar sizi tanımaya başlayacak ve sizi hatırlayacaktır.

Niş içinde blogcular ile ilişki kurmak. Bu bloglar için yazın, bu sayede hedef kitlelerine ulaşabilir ve bu sayede nişinizde hızlı bir şekilde otorite oluşturmanıza yardımcı olur.

İlişkiler kurmak, nişinizdeki popüler kişilerin önünde tanınmaya yardımcı olur ve sizi nişinizde Guru olarak önerebilirler.

Bu, sizi nişinizdeki usta olarak kabul eden daha fazla izleyici oluşturmaya yardımcı olur.

E-Kitaplar, ücretsiz eğitim vb. Gibi iyi şeyler sunarak bir posta listesi oluşturun.

Ürünlerinizi veya hizmetlerinizi ilk günden satmaya çalışmayın, yalnızca bir süre yararlı bilgiler içeren postalar gönderin.

İnanmaya başladıklarında, onlara ürün veya hizmetlerinizi anlatabilirsiniz.

Belirlenmiş bir inşaat otoritesi kuralı yoktur; evet, tek kural izleyicilerinize faydalı ve benzersiz bilgiler sunmaktır.

Yapı otoritesi, ürününüzü en iyisi olduğunu temsil ettiğiniz yerde pazarlamak gibidir.

Ancak, çevrimiçi olarak otorite oluşturma, çok sayıda uzmanın önünüze çıkması olduğunda zor olabilir.

Blog oluşturmak için Blog, normal blog oluşturmaktan çok daha iyi bir seçenektir çünkü bu uzun vadeli faydalar sağlar.