Ne tür Blog Yazıları Yazmalısınız?

Eh, blog dünyasında başarılı olmak için blog yazıları yazmalısınız.Okuyucularınız için düzenli, benzersiz ve ilginç içeriklerle düzenli olarak çıkmanız gerektiği iyi bilinen bir gerçektir. Kaliteli içerik, blog’unuzun hayat kanıdır.

8 Bloglama İpuçları burda bulabilirsiniz.

Bununla birlikte, kaliteli içeriği düzenli olarak sunmak her zaman kolay değildir.

Bunun için iyi düşünülmüş ve araştırılmış bir strateji izlemelisiniz. Bu bağlamda, en büyük zorluk, yazmanız gereken blog gönderilerini hangi türden seçmeniz gerektiğidir. Burada, dikkate almanız gereken iki önemli nokta var. İlk olarak, yazma konforunuzu ölçmek zorundasınız ve ikinci olarak da okuyucularınızın çıkarlarına hitap etmek zorundasınız. Rahat yazmadığınız bir içeriği yazamazsınız ve okuyucularınız için hiçbir değeri olmayan ya da ilgi çekmeyen içerik yazmanın bir anlamı yoktur.

Blogcular için Faydalı Zaman Yönetimi

Yani eğer bloglama kariyeriniz gittiği sürece takılıp kalmış bir duygu yaşıyorsanız ve blog gönderilerinizin yazmanız gerekenlere dair bir ipucu almayanlardan iseniz, sadece aşağıdaki yazıyı kontrol ediniz. Aşağıda, hangi blog yazılarını yazmanız gerektiğini belirlemek için takip edebileceğiniz iyi tasarlanmış bir strateji belirledik. Hangi blog yayını türlerinin yazmanız gerektiğini ve hangi blog yayını türlerinin size çok miktarda trafik sağladığını belirlemeniz ve netleştirmeniz gerektiğinde, bloglama kariyerinizin yüksek ve dikkate değer bir büyüme için ayarlandığından emin olabilirsiniz.

Ne tür Blog Yazıları Yazmalısınız

Yazmanız gereken türdeki blog gönderilerini belirlemenize yardımcı olabilecek teknikleri görelim.

Yazabileceğiniz blog yazıları türünü listeden seçin

Nitekim, bir değil ama çok sayıda blog yazısı vardır. Blog yayın listesi uzun ve çeşitlidir. Büyük liste gönderileri, uzun niş mesajlar, kaynak yayınları, ürün incelemeleri, multimedya mesajları, blog gönderileri, Infographics, Nasıl Yayınlanır, Araştırma Yayınları ve diğer pek çok blog gönderisi gibi yayınları içerir. Daha önceki yayınlarımızdan birinde, çeşitli blog yazılarını listeledik. . Bir blog yayını türünde değerli bilgiler oluştururken bu gönderiyi inceleyebilirsiniz.

Blogunuz için içerik fikirleri

Ancak, her blog yazı tipini yazamazsınız. Hangi blog yazısı türünü yazmanız gerektiğini belirleyen ilgi alanlarınız, yetenek ayarlarınız ve rahatlık seviyeniz var. Yani bir ilk adım olarak, blog yazı türünden yazabileceğiniz blog yazısı türünü seçmeniz gerekir. Bu size yazabileceğiniz çok çeşitli blog yazı tipi sunar ve yazabileceğiniz blog yazı tipini seçerken bir sorunla karşılaşmazsınız.

blog gönderileri türleri

Farklı blog gönderileri yazın

Hangi blog yayınlarının okuyucularınızla popüler olacağını belirlemek için belirlenmiş bir formül yoktur. Bunu aşmanın tek yolu, farklı blog gönderileri yazmaya başlamaktır. Buradaki kilit belirleyiciler sizin ilginiz, rahatlık düzeyiniz, beceri setiniz ve uzmanlık alanınız olmalıdır. Blog gönderileri, blog oluşturma dünyasında gerçekten varlığınızı hissettirmek istiyorsanız, çeşitlendirme önemlidir. Bu yüzden farklı türde blog yayınları seçin ve bunun için içerik geliştirmeye başlayın. Burada, okuyucularınız için benzersiz, değerli, ilginç ve kaliteli içerikler oluşturduğunuz sürece seçtiğiniz blog yayınlarının türü ne değildir. Büyük liste gönderileri, ürün incelemesi, multimedya mesajları, nasıl posta gönderileceği, seri hale getirilmiş makaleler, Infographics veya başka bir blog gönderisi yazabilirsiniz.

Yorumları Kontrol Et

Yorumları Kontrol Et – en çok yorum alan Blog yayını hangisidir?

Okurlarınız için farklı blog gönderileri yayınlamaya başladıktan sonra, hangi blog yayınlarının okuyucularınızdan büyük yanıt aldığını belirlemek kolaylaşır. Yazacağınız blog yayını türlerini belirlemenin bir yolu, blog gönderileriniz için aldığınız yorumları kontrol etmektir. Hangi blog yayını türlerinin en çok yorum aldığını görmelisiniz. Bu sayede hangi blog yayınlarının okuyucularınız tarafından beğenildiğini belirleyebilirsiniz. En çok yorum alan blog yayını türleri, okuyucularınızla çok popüler olduklarını gösterir.

Dahası, bu tür blog türleri için içerik oluşturma çabalarınızı yoğunlaştırabilirsiniz. Örneğin, multimedya mesajlarının hiç yorum almadığını ve nasıl gönderileceğini bildiren yayınların yüzlerce yorum ürettiğini varsayalım. Bu, yayınların nasıl yapıldığını ve okuyucularınız tarafından multimedya mesajlarından daha fazla okunduğunu göstermek için devam ediyor. Böylece, çabalarınızı multimedya yayınları oluşturmak yerine nasıl gönderilmeye başlayacağınıza yazabilirsiniz.

blog trafiği

Blog trafiğinizi kontrol edin hangi gönderi en çok görüntüleme alıyor?

Blog yayın türleriniz için yorum gücünü incelemenin dışında, blog yayın türlerinden hangilerinin size en çok okuyuculık verdiğini tespit etmenin başka bir yolu vardır. Bunun için, blog trafiğinizdeki verilere, yayınlarınızın hangisinin en çok görüntülendiğini öğrenmek için göz atabilirsiniz. Aslında bu, yazılarınızın hangisinin okuyucularınızla en popüler olduğunu bilmenin en iyi yollarından biridir.

Bu sayede ziyaretçilerinizin blogunuzdan neler beklediğini ve ilgi alanlarının neler olduğunu öğrenebilirsiniz. Örneğin, liste gönderileri en çok ziyaret edilen blog yayını türlerindense, blogunuz için çeşitli türde liste yayınları oluşturmaya çaba göstermelisiniz. Blog trafiği verilerini analiz etmenize yardımcı olan birçok ücretsiz ve ücretli araç var. Google Analytics, blog trafik verilerinizi kontrol etmenize yardımcı olabilecek kullanışlı bir araçtır.

Hangi blog yazısı

Hangi blog yazıları sizin için rahat?

Blog yazı tipinde yazdığınız rahatlık düzeyi, blog dünyasındaki başarınızda önemli bir belirleyicidir. Aslında, belirli bir blog yazı tipini yazmakta rahatsanız, okuyucularınız için gerçekten dikkate değer ve kaliteli bir içerik sunacağınız anlamına gelir. İçeriğinizi kolayca yazacaksınız. Konularla ilgili araştırma yapmak ilginizi çekecek ve harika içeriklerle çıkacaksınız.

İşinize yansıyan ilgi ve motivasyon düzeyiniz korunacaktır. Okuyucularınız için değerli, benzersiz ve kaliteli içeriklerle çıkıyorsunuz. Bu, okuyucularınızın sizden ne beklediğidir. Bu nedenle, rahat olduğunuz bu tür blog yayın türlerini seçmek sizin için oldukça faydalıdır. Arama sonuçlarında üst sıralarda yer almanızın yüksek olasılıkları vardır ve bu nedenle blogunuz için büyük miktarda trafik oluşturulmasında başarılı olursunuz.

Yeni

Yeni fikirler

Yeni fikirleri denerken tereddüt etmemelisiniz. Yeni, özgün ve özgün blog yayın fikirlerinin internet üzerinden büyük başarı elde ettiği çok sayıda örnek var. Dolayısıyla, okuyucularınız için değerli olabileceğini düşündüğünüz yeni fikirleriniz varsa, bunları kesinlikle blog yayınlarına dönüştürmelisiniz. Okurlarınız, konunuz veya konunuzda bir yetkili olarak sizi görecek ve blogunuzu ziyaret etmeye hevesli olacak. Yeni ve benzersiz bir şey beklentisiyle bloglarınızı bekliyorlar. Bu yüzden yeni fikirleri deneyin ve bundan faydalanacaksınız.

Öyleyse, blog gönderilerinizin yazmanız gereken ikilemi varsa, yukarıda listelenen stratejiyi çok iyi takip edebilirsiniz. Kaliteli içerik yazmak blog dünyasındaki başarının anahtarıdır ve sadece hangi blog mesajlarını yazmanız gerektiğini bildiğinizde gerçekleşebilir. Hangi blog yazıları yazmanız gerektiğinde size yol gösterecek bazı İçerik Bulmak için önemli konuları listeledik.

Blog Amaç ve Hedef Belirleme