En Popüler 10 Blog Platformu

Bugün ücretsiz blogunuza başlamanıza yardımcı olacak birçok ücretsiz blog platformu var.

Ancak, bu bloglama platformları için en iyi seçeneklerin farkında olmayan yeni blogcular için bir meydan okuma ortaya çıkıyor.

Bu yüzden, en iyi ücretsiz blog platformunu seçmenizde size yardımcı olmak için, 10 En İyi Ücretsiz Blog Platformu’nun bir listesini hazırladık. En iyi ücretsiz barındırılan blog platformlarının kapsamlı bir listesidir, böylece işinizi kolaylaştıracak pek çok seçenek elde edersiniz.

Şimdi ücretsiz bloglarınızı oluşturmak için kullanabileceğiniz en iyi ücretsiz blog platformlarının nihai listesini araştırmaya başlayalım.

En Popüler 10 Blog Platformu

1.  WordPress.com

WordPress, en güvenilir ve en popüler ücretsiz blog platformlarından biri olan bu ücretsiz blog platformları listesine giriyor. Sadece yeni blog yazarları tarafından değil, aynı zamanda milyonlarca profesyonel blog yazarının da kullandığı güçlü İçerik Yönetim Sistemi.

WordPress ile ilgili en iyi şey, herhangi bir blog oluşturmanıza izin vermesidir. Tüm dünyadaki web sitelerinin% 17’si, ücretsiz bloglarını barındıran WordPress.com’u kullanıyor. Yani, WordPress.com giderek ücretsiz bloglar oluşturmak için kullanılıyor.

Sadece bir hesap için WordPress.com’a üye olmanız ve ardından blogunuzu birkaç dakika içinde başlatabilirsiniz. Ayrıca, kullanımı kolaydır ve ayrıca resmi başlangıç ​​kılavuzuna da sahip olursunuz.

Tonlarca özellik yüklü olsa da, WordPress.com adresindeki ücretsiz blogunuzdan para kazanma için çok az seçenek elde edersiniz  . Dahası, onlarla sadece bir alt alan elde edersiniz. WordPress resmi dizininde listelenmeyen tema ve eklentileri yüklemenize izin verilmez.

Ayrıca, Google Adsense veya blogunuza Javascript veya PHP Kodu eklemenizi gerektiren başka bir para kazanma programını kullanamazsınız. Sınırları hakkında konuştuktan sonra, WordPress.com hala ücretsiz blogunuzu başlatmak için en iyi seçeneklerden biri.

2.  Blogger.com (BlogSpot)

Listesi ücretsiz blog platformu  Blogger.com söz etmeden uzatılamaz.

Blogger’da Bir Blog Nasıl Oluşturulur

Aslında, Blogger platformu en çok tercih edilen ve yaygın olarak kullanılan ücretsiz blog platformlarından biridir.

Ücretsiz ve güvenilir bir blog platformu arıyorsanız, Blogger.com sizin için en iyi seçim olabilir. Blogger, Google tarafından arama motoru devine aittir.

Blogger platformunun öne çıkan özelliği, ücretsiz barındırılan bloglarının varsayılan arama motoru dostu olmasıdır. Yani, blogunuzun SEO yönleri hakkında endişelenmenize gerek yok. Okuyucularınız için değerli içerikler oluşturmaya ve genel organik trafiğinizi artırmaya odaklanabilirsiniz.

Resimler ve videolar ile kolayca blog yazıları oluşturabilirsiniz. Blog tasarımınızı Blogger.com adresinde bulunan binlerce ücretsiz şablonla istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz.

Ayrıca, blogunuzu Google Adsense, Amazon vb. Kullanarak paradan kazanabilirsiniz. Blogger platformuyla ilgili en iyi şey, yalnızca ücretsiz değil, aynı zamanda kullanımı kolay ve aynı zamanda size harika işlevler sunmasıdır.

3.  Tumblr

Tumblr’ı diğer blog platformlarından biraz farklı bulacaksınız. Tumblr bir Microblogging platformu olarak gelir ve diğer blogları takip etmek, yeniden bloglamak, yerleşik paylaşım araçları ve çok daha fazlası dahil olmak üzere sosyal ağ özelliklerine sahiptir.

Mikro bloglar, alıntılar, resimler, videolar, ses formatları ve animasyonlu GIF’ler gibi kısa biçim içerik yayınlamak için özel olarak optimize edilmiş blog yazarları için mükemmel bir blog platformu. Ücretsiz, kullanımı kolay ve entegre bir sosyal medya bileşenine sahiptir.

Aslında, Tumblr en hızlı büyüyen web sitelerinden biridir ve Blogger, Facebook ve Twitter’ın bir karışımı olarak adlandırılabilir. Genellikle görsel yayınlar yayınlamak için kullanılır ve görsellerinizi görsel olarak çekici hale getirmek için her şeye sahiptir. Bu nedenle, Tumblr, görüntüleri, müzikleri ve videoları istediğiniz şekilde gösterebilmenizi kolaylaştırır.

Tumblr’ın en iyi özelliklerinin hızlı bir şekilde güncellenmesine izin verelim:

Kullanıma hazır temaları geniş bir koleksiyon sağlar.
Facebook hesabınıza güncellemeler yayınlamanıza olanak tanır.
Blog okuyucularınızı Google Analytics üzerinden takip edebilirsiniz.
Başkalarının blogunuza katkıda bulunmasına izin verir.
Blog yazılarınızı programlamanıza olanak tanır.
Yüksek çözünürlüklü resimler ekleyebilirsiniz.
Yayınlarınızı herkese açık ve gizli tutun.
Yayınlarınızı sesli mesajlara dönüştürmenizi sağlar.
Özel alanınızı bile kullanabilirsiniz.
Son yayınlarınız hakkında Twitter’da otomatik bir güncelleme alırsınız.
Neredeyse herhangi bir şey göndermenizi sağlar.
Tumblr topluluğunda yararlı bulduğunuz her şeyi yeniden yayınlayabilir, yeniden bloglayabilir ve yeniden paylaşabilirsiniz.
Diğer kişiler blog gönderilerinizi, resimlerinizi ve videolarınızı yeniden yazabilir.

Yani, Tumblr, ücretsiz blogunuzu oluşturmak için en iyi platformlardan biri haline geldi.

 Bloglama Platformları

4.  Medium

2012’de lanse edilen Medium, sosyal ağ özelliklerine sahip bloglama platformunu kullanmak için kolaydır. Bugün, Orta, geniş bir yazar, blogcu, gazeteci ve uzman topluluğuna sahiptir. Blog yayınlarınız, öyküleriniz ve makaleleriniz için bir yayın platformu.

Medium, Twitter’ın kurucuları tarafından başlatılan bir blog platformu olarak geliyor. Williams ve Biz Stone. Twitter ile iyi bir şekilde bütünleşir ve blogda sosyal olarak şımartılmak isteyenler için iyidir.

Cilalı ve akıcı bir blog deneyimi istiyorsanız, Medium kesinlikle sizin için bir blog platformu. Alanınızı alamazsınız. Profilinizin altında yayınlayabilirsiniz (ör. Medium.com/@name/).

Ayrıca, Orta kullanımı oldukça kolaydır. Sadece kayıt yaptırıp yayınlarınızı hemen yayınlamaya başlamalısınız. Bununla birlikte, kişiselleştirme ve kontrolde yoksundur.

 Bloglama Platformları

5.  Squarespace

Squarespace ücretsiz bir blog platformu bahsetmeye değer. Orada en iyi web sitesi kurma çözümlerinden biridir ve bloglar, iş siteleri, e-ticaret mağazaları ve çok daha fazlasını başlatmanıza yardımcı olur. Ücretsiz bir web sitesi oluşturmanın ve bir web sitesi oluşturucu aracı için aradığınız her şeye sahip olmanın en iyi yollarından biridir.

Squarespace blog platformu, fotoğrafçılar, blogcular, çevrimiçi perakende mağaza sahipleri ve müzisyenler için en iyisidir. Harika bir web sitesi oluşturmanıza yardımcı olur. Ayrıca, şablonları da sitenizi diğer blogların geri kalanından kolayca ayırt eder.

Ancak, Squarespace ücretsiz bir hizmet değildir. Planları ayda 12 dolardan başlar ve blogunuzun veya web sitenizin ihtiyaç duyduğu tüm önemli öğeleri içerir. Blogunuz için bulut tabanlı barındırma yanı sıra bakım hizmetleri alırsınız. Ayrıca aboneliğinizle özel bir alan adı da alırsınız.

İlk kez bir web sitesi veya blog oluşturuyor olsanız bile kareler alanının kullanımı son derece kolaydır. Bu yüzden, tasarım becerisi olmayan ancak kendi başına bir blog oluşturmak isteyen kullanıcılar için iyi bir platform olduğunu kanıtlıyor. Aralarından seçim yapabileceğiniz bir dizi modern tasarım.

Ciddi blogcular veya yeni girişimciler için iyi bir blog platformu. Squarespace biraz pahalı görünebilir, ancak, kapsamlı özellik ve hizmet yelpazesine bakarsanız, bir atışa değer.

 Bloglama Platformları

6.  Wix

Wix online web sitesi kurma çözümü ve web sitesi barındırma hizmeti kullanmak kolaydır. Benzer web sitesi oluşturma ve blog oluşturma yeteneği olan Squarespace’e benziyor. HTML5 yetenekleri ile gelen sürükle-bırak siteleri bina hizmetleri biridir.

Wix, 500’ün üzerinde tasarım ürünü şablon ve bol miktarda ek özellik ve uygulama sunar. Böylece, sitenizi önceden hazırlanmış şablonlarla ve üçüncü taraf uygulamalarıyla kolayca özelleştirebilirsiniz. En iyi bölüm, kodlama becerilerine ihtiyacınız olmamasıdır. Ayrıca, üst düzey hosting alırsınız.

Wix, sürükle ve bırak araçlarını kullanarak bir web sitesi oluşturmak isteyen küçük işletmeler için değerli bir çevrimiçi web sitesi oluşturma aracı olduğunu kanıtlamaktadır. Ayrıca, yaratıcı ve benzersiz bir şekilde çalışmalarını bloglamak ve sergilemek isteyen sanatçılar, fotoğrafçılar, müzisyenler ve reklam öğeleri için de yararlıdır.

Wix 500MB depolama ve 1GB bant genişliği ile ücretsiz bir hesap sunuyor. Bununla birlikte, kendi alan adınızı ve Google Analytics’i istiyorsanız, aylık $ 0-18 $ / ay olan premium planları ile gidebilirsiniz. Tipik olarak, Wix yatırım için bir bütçeye sahip olmayanlar ve ücretsiz bir web sitesi başlatmak isteyenler için yararlıdır.

 Bloglama Platformları

7.  Weebly

Weebly, dünyanın dört bir yanından gelen binlerce insan tarafından, ücretsiz bloglarına veya sitelerine başlamak için kullandığı en çok yönlü ve popüler ücretsiz blog platformlarından biridir. Weebly, 2006 yılında faaliyete geçen Kaliforniya merkezli bir şirkettir. Weebly, 2007 yılında Times’ın En İyi 50 İnternet Sitesi arasında yer aldı.

Şu anda kişisel web siteleri ve bloglar barındırmak için 10 milyondan fazla kişi tarafından kullanılıyor.

Weebly alt etki alanını kullanmanın yanı sıra, özel bir etki alanı kullanabilir ve etki alanı eşlemesi için herhangi bir ödeme yapmanız gerekmez.

Weebly ile ücretsiz bloglar oluşturmak eğlencelidir. Ayrıca, Weebly ile bloglarınızı kolayca devam ettirebilirsiniz. Menü, sayfa ve kategori oluşturmak için öğeleri sürükleyip bırakabilirsiniz.

Weebly, gereksinimlerinize uyacak şekilde özelleştirilebilen düzinelerce önceden hazırlanmış tema ile birlikte gelir. Ayrıca, kelimenizi geniş ve geniş bir alana yaymak için normal paylaşım özelliklerine sahiptir.

Ücretsiz planının yanı sıra Weebly, aylık 8 dolardan başlayan çok sayıda ödeme planı sunuyor.

 Bloglama Platformları

8.  LiveJournal

LiveJournal, ücretsiz blog platformlarında bir emektardır. 1999 yılında bir blog uygulaması ve topluluk yolu olarak başladı.

LiveJournal ile, ücretsiz blogunuza başlayabilir veya daha fazla özelliğe, daha fazla özelleştirmeye, daha az reklama ve daha fazlasına sahip bir hesap için ödeme yapabilirsiniz. LiveJournal artık bir blog aracı olarak biliniyor. Aynı zamanda bağımsız bir blog aracı olmaktan ziyade topluluk ve arkadaşlarla ilgili.

Sıradan blogcular için ücretsiz LiveJournal hesabı, benzersiz bir ücretsiz blog oluşturmak için yeterli olabilecek işlevler sunar. Ancak, çok sayıda resim yüklemek, reklamları kontrol etmek, anketleri yayınlamak, tasarımı kontrol etmek, analizleri ve performansı izlemek istiyorsanız, ücretli LiveJournal hesaplarından birine geçiş yapmanız gerekir.

Halen 12 milyondan fazla kişi LiveJournal kullanıyor. LiveJournal’ın topluluk yönünü beğenirseniz ve minimum özellikleri ve kontrol işlevleriyle tamamsanız ve blogunuzu pazarlamak için büyük planlarınız yoksa, LiveJournal sizin için doğru bloglama platformu olabilir.

 Bloglama Platformları

9. Joomla

Joomla, WordPress.org gibi açık kaynaklı bir yazılım içerik yönetim sistemidir. Aynı zamanda kendi kendini barındıran bir çözümdür, yani bir alan adı ve web sitesini kullanmak için barındırma gereksiniminiz olacaktır.

 • Joomla son derece güçlü ve esnektir ve herhangi bir web sitesi veya blog oluşturmak için kullanılabilir.
 • Sitenizin tasarımını özelleştirmek için yüzlerce şablon arasından seçim yapabilirsiniz.
 • Ek özellikler (Joomla siteniz için uygulamalar) daha fazla özellik eklemek için kullanılabilir.
 • Joomla topluluğu, WordPress topluluğundan çok daha küçüktür, dolayısıyla WordPress için olduğundan daha az tema ve addondur.
 • Destek seçenekleri topluluk desteği ile sınırlıdır. Ücretli destek bulmak zor ve maliyetli olabilir.
 • Yedeklerinizi, güncellemelerinizi ve güvenliğinizi yönetmekten siz sorumlu olacaksınız.

Blog Platformu

10. Ghost

Ghost, blog yazılarını yazmaya odaklanmış sınırlı özelliklere sahip minimalist bir blog platformudur. Barındırılan bir platform ve ayrıca kendinizi yükleyebileceğiniz ve barındırabileceğiniz bir yazılım olarak kullanılabilir. Her iki seçeneğe de bir göz atacağız.

 • Bloglama ve yazma üzerinde duruldu.
 • Temiz, dağınık ve sezgisel kullanıcı arayüzü.
 • JavaScript ile yazılmış, bu yüzden süper hızlı.
 • Barındırılan sürüm için kurulum gerekmez.
 • Uygulamalarla özelleştirmek kolay değil.
 • Basitleştirilmiş kullanıcı arayüzü, seçeneklerin çok kısıtlı olduğunu gösterir.
 • Sitenizin görünümünü değiştirmek için yeterli tema yok.
 • Kendiniz kurarsanız karmaşık kurulum.

Bloglama Platformları