Güçlü Blog Kariyer Oluşturma

Kendinizi blog ve e-iş “GÜÇLÜ” dünyasında tutmak için web sitenize tutarlı ve dahası büyük miktarda trafik akışı gerekir.

Blog Amaç ve Hedef Belirleme burdan bakabilirsiniz.

Muhtemelen bunu zaten biliyorsunuzdur, vurgulamak istediğim nokta bunu nasıl gerçekleştireceğinizdir?

Web sitenize trafik çekmenin teknikleri nelerdir?

Ya da web sitenize trafik çekmenin en etkili yolu nedir?

Genel bir kural olarak, web siteniz veya blogunuz için kaliteli içerik yazmanız gerekir, ancak bu yalnızca siteniz için büyük miktarda trafik vermek için yeterli değildir. Ardından, web sitenizi Facebook, LinkedIn, Twitter vb. Sosyal medya kanalları aracılığıyla tanıtmaya da başvurabilirsiniz. Ancak, bu kaynaklardan elde edeceğiniz trafik hacmi üzerinde kontrol sahibi değilsiniz.

Bu nedenle, benzersiz ve kaliteli içeriğin, sosyal medya optimizasyonunun ve hatta arama motoru optimizasyonunun sitenize doğru büyük ve tutarlı bir trafik akışı sağlamak için yeterli olmadığını görüyorsunuz.

Öyleyse sizin için çözüm nedir?

Aslında, sitenize trafik çekmenin en uygun ve etkili yolu, bugüne kadar “Misafir İlanı” olmuştur. Web sitenize tutarlı ve büyük miktarda trafik getirmek için bu kanalı (Misafir Gönderme veya Misafir Bloglama) tam olarak kullanmamış olsanız da, gerçek şu ki Konuk Gönderme çok güçlü ve çok büyük bir akış elde etmek için en iyi yöntem sitenize trafik girişi.

Sitenizi popülerleştirmekle gerçekten ilgileniyorsanız ve siteniz için büyük bir itibar ve marka değeri oluşturmak için sabırsızlanıyorsanız, bu kanalı her zaman açmanız gerekir.

Çevrimiçi blog oluşturma başarınız büyük ölçüde, bu Konuk İlanı Gönderme veya Konuk Bloglama  yöntemlerini sizin yararınıza ne kadar iyi kullandığınıza bağlıdır  .

Guest Posting’i kullanmanın bir tek yararı yoktur; bu, web sitelerinizi tanıtmanın diğer yolları üzerinde gerçek avantaj ve avantaj sağlar.

Faydalı Bloglama İpuçları bakabilirsiniz.

Burada, Guest Posting’in bazı önemli avantajlarını sıraladım, bu yüzden avantajını açıkça ortaya koyuyor ve çok miktarda trafik için uygun bir kaynak olabileceğini açıkça gösteriyor.

Misafir Bloglamanın Yararı

Misafir Bloglama Sizi Bir Uzman Yapar

Misafir blogunuzu düzenli aralıklarla alırsanız, büyük olasılıkla blog oluşturduğunuz alanda uzman olursunuz. Yetkili sitelerdeki kaliteli yazıları araştırmaya ve yayınlamaya devam ederken yavaş ve kademeli olarak, diğer blog yazarlarının yanı sıra yayınlarınızı okuyan izleyicilerden de övgüler alacaksınız. “Uzman”, elde edilmesi zor bir etiket. Dahası, kendinizi ve sitenizi bir marka olarak kurmak açısından değerlidir. Konuk Bloglama, size “Uzman” olma fırsatını veren bir araçtır.

Daha Geniş Bir Kitle Tabanına Sahip Olun

Konuk bloglarını çeşitli bloglara veya web sitelerine gönderdiğinizde, daha geniş bir kitleye sahip olma fırsatını yakalarsınız. Gönderilerinizi gönderdiğiniz siteleri ziyaret eden ve gezinen ziyaretçilerin okur kitlesine ulaşıyorsunuz. Misafir yazılarınızı Facebook, Twitter, Google+, LinkedIn, Pinterest ve daha fazlası gibi çeşitli sosyal paylaşım sitelerinde paylaşırlar. Böylece sitelerinizi ziyaretçilerin de bu kaynaklardan edinmesini sağlayabilirsiniz. Net sonuç daha geniş bir kitleye erişimdir.

Link Oluşturma Kaynağı

Link-Building veya gelen linkler veya bunun için back-linkler, arama sonuçlarından veya arama motorlarından trafik çekmede çok önemli bir rol oynar. Geri bağlantıların sayısı ve kalitesi, arama motoru sonuç sayfasındaki sıralamaların belirlenmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Misafir Gönderme sayesinde siteniz için geri bağlantılar oluşturabilirsiniz. Genellikle, yazının içinden yazarın biyografisine bir bağlantı ekleyebilir ve ayrıca yazının sonunda yayınlanabilecek sosyal medya profili URL’lerini de kullanabilirsiniz. Böylece Konuk Bloglama, bağlantı kurma için harika bir kaynak olabilir.

Diğer Blogcularla İlişkiler Kurmada Yardım

Misafir Gönderme veya Misafir Bloglama’yı sürdürürken, çeşitli blogcular ve web yöneticileriyle iletişim kurma eğilimindedir. Yayınlarınız bloglarında veya web sitelerinde yayınlandıkça ve hedef kitlenin beğenisini ve beğenisini kazandıkça, yavaş ve kademeli olarak bir ilişki kurabilir ve bu blogcularla ilişki kurabilirsiniz. Gönderdiğiniz blog gönderilerinde elinizden gelenin en iyisini yapmaya devam ederken sizi bir otorite olarak tanırlar. Çalışmanız için teşekkür edebilir ve bloglarının yayınları hakkında yorum yazabilirler. Ayrıca yayınlarınızı sosyal medya kanallarında da paylaşabilirler. Böylece, misafir yazılarınızı göndermenizden kaynaklanabilecek başkalarıyla ilişki kurmaktan çok faydalanırsınız.

Misafir Bloglama ile Para Kazanmak

Birçok web sitesi veya blog konuk bloglaması için ödeme yapar ve blog postanıza tam Tanınır. Birçok popüler blog, belirli bir alanda uzman yazarlar arar ve misafir gönderileri bu web sitesinde veya blogda kabul edilirse konuk blogculara öderler. Kazanç blogdan blog’a kadar farklı olabilir ve konuk yazısı başına 50 – 250 $ ödeyen web sitesini kolayca bulabilirsiniz. Konuk bloglama için ödediğiniz konuk bloglaması için kazan-kazan durumudur, tam olarak tanınırsınız ve web sitenize de geri bağlantı olabilir.

Daha Fazla Sosyal Medya Tanıma, Güvenilirlik ve Ağa Giden Fırsat

Misafir Gönderme ile, çeşitli Sosyal Medya ağları üzerinden tanınırsınız. Okuyucular gönderinizi beğenir ve sosyal medya kanallarında tanıtırlar. Blog postanız, sosyal medya profillerinde binlerce ve milyonlarca okuyucuya hızlı ve üssel olarak yayıldığı için viral hale gelebilir. Konuk postanız popülerleştikçe, viral ve daha fazla sosyal medya tanıma kazandıkça, işiniz için güvenilirlik kazanmaya hazır olursunuz. Sonuç olarak, profiliniz hem okurlar hem de blogcular tarafından sevilir ve beğenilir. Yayınlarınız olumlu yorumlar alır ve okurlarınız konuk yayınlarınızdan çok değer alır. Ardından hedef kitlenizle ağ oluşturmak için farklı e-posta pazarlama tekniklerini kullanabilirsiniz ve böylece süreçteki satışları artırabilirsiniz.

Ancak, Konuk Postası disiplini, özveri ve daha da önemlisi sürdürdüğünüz çabaları gerektirdiği için yapılması kolaydır. Ne zaman bir misafir yazısı ile karşılaşsanız, diğer ucunda kabul edilip yayınlanabilmesi için kaliteli ve benzersiz içerik üretmeniz gerekir. Seçtiğiniz konuyu yazmadan önce uygun araştırma ve analizler yapmanız gerekir. Dahası, okuyucular için değerli olan konuları seçmeniz ve hedef kitlenin beğendiği ve sosyal medya kanallarında paylaşacağı şekilde yazmanız gerekir. Bunun için, anahtar kelime araştırmasına katılmanız ve rekabetin düşük ve aramaları yüksek anahtar kelimeler bulmak zorundasınız.

Bu küçük ama iyi yönlendirilmiş ve kalıcı çabalarla, kesinlikle mükemmel ve kaliteli Konuk Mesajları ile çıkabilirsiniz. Misafir-Gönderme çok önemli bir web sitesi tanıtım tekniğidir ve konuk bloglamasını uygun şekilde kullanırsanız, kesinlikle başarılı bir blog kariyerine sahip olabilirsiniz.