Büyük Veri ( Big Data) ile Yeni Fırsatlar

Büyük Veri ( Big Data) kesinlikle güçlü bir teknoloji devrimi oldu.

Bankacılık gibi geleneksel işletmeler değişti.

Gerçekten de, 1990’larda, Capital One – bir banka holding şirketi, müşterilerinin harcama modellerini anlamak için yeni bir istatistiksel model kullanmaya başladı.

Yeni model, hem demografik verilere hem de kamu kredilerine dayanıyordu ve müşterilere, verilere dayanarak özelleştirilmiş ve onlara uyarlanmış ürünler sağladı.

Bu yenilik dönüm noktası gerçekten özel bir şeydi ve sonuç olarak banka, 1994’ten 2003’e kadar net gelirde% 32’lik bir artış yaşadı.

Bu veri kullanımı dikkat çekiciydi, özellikle de – 20 yıl önce – çoğu bankanın tekdüze fiyatlandırma modeli kullandığını göz önünde bulundurursanız.

Demografik verilerden bağımsız olarak her müşteriyi aynı kesin fiyattan tahsil edecekleri anlamına gelir.

Capgemini tarafından oluşturulan bir vaka çalışmasında.

Capital One’ın yalnızca yıllar boyunca topladığı ve analiz ettiği verilere dayanarak tamamen yeni bir iş kurmayı başardığı belirtiliyor.

Aslında, Capital One her zaman binlerce karmaşık veri deneyi gerçekleştirerek.

Müşterilerinin çeşitli teşvikler ve faiz oranları olan bir dizi kredi kartından seçim yapabilmelerini sağlıyor.

Big Data’nın kullanımı, sonuçta Capital One’ın müşteri tabanını sürekli olarak artırabileceği.

M müşterilerin bekleyemeyeceği özelleştirilmiş ürünler sunabileceği anlamına geliyor.

Günümüzde, bu kilometre taşının etkileri güçlü bir şekilde hissedilmektedir.

Aslında, bir çok banka artık Büyük Veriyi analiz etmeye daha fazla odaklanmış durumda.

Büyük Veri’nin etkisi bankacılıkta bitmiyor.

Gerçekten de, Büyük Veri şu anda kendi başına bir endüstridir.

Örneğin, ITA Software gibi şirketler Büyük Veriyi büyük avantajlar olarak kullanmayı öğrendi.

Şirket, en büyük havayolu şirketlerinin çoğunluğundan binlerce uçuşun fiyatını topluyor.

Bu, şirketin 700 milyon USD’lik makul bir fiyat karşılığında, teknoloji devi Google’dan başkası tarafından satın alınmamasının nedeni olmalıydı .

Bu yatırımın sebebi basit: ITA’nın yarattığı yazılım, dikkate değer miktarlarda veri işlemeyi açıkça yönetiyor.

Bu da şirketin artık alışveriş fiyatları, otel fiyatları, uçuş oranları vb. İçin müşterilere doğru tahminlerde bulunabileceği anlamına geliyor.

Bu ezici başarı, Büyük Veri şirketlerinin sayısını artırdı.

Büyük Veri ve Pazarlama

Şimdi, Big Data’nın pragmatik ve finansal olarak başarılı bazı uygulamalarını okuduğunuza göre, size daha önce bahsedilen bir gerçeği hatırlatacağım.

Unutmayın ki, satış ortaklığı pazarlamasına geldiğinde , Big Data’yı yetkin bir şekilde kullanmak neredeyse imkansızdı.

Bu zorluk yıllar boyunca yönetiliyor.

Günümüzde teknoloji ve veri otomasyonu yepyeni bir gelişmişlik seviyesine ulaşmıştır.

Bu kitlesel veri toplama işleminin artık pazarlamacıların ek büyüme olabileceğinden emin olmak için çabalarını ve programlarını değerlendirmelerine olanak sağladığını göstermektedir.

Aslında, Big Data’yı tutarlı bir şekilde analiz etmeye odaklanan pazarlamacılar, yatırımcıların her dönüşümü basitçe kredilendirebileceğinden ve müşteriyi daha önce hiç olmadığı kadar iyi anlayabildiğinden, yatırım getirisini açık bir şekilde artırabilir .

Ayrıca, tüm bağlı kuruluş pazarlamacıları, belirli bir ürün için en iyi kitlelerin neler olduğunu veya hangi trafik kaynaklarının daha iyi sonuçlar verebileceğini anlamak için Büyük Verileri kullanabilmelidir.

Buna ek olarak, bu teknoloji ve bilgi hacmi, bağlı kuruluşların davranışsal ipuçları için zaman kazımını boşa harcayabileceğinden emin olur: hepsi analiz edilir, ölçülür, veriye dayalıdır ve keşfedilmeye hazırdır.

Son olarak, tüm ortakların performansını analiz etme yeteneği, ortaklık platformlarının ulaşılabilir ve ölçülebilir sonuçları ödüllendiren eylemleri telafi etmesini sağlar.

Bu, katılımcı programların daha büyük, keşfedilmemiş bir izleyici kitlesine daha çekici olmasını sağlar, çünkü bunlar nihayetinde verimli bir şekilde ölçülebilen ve ödüllendirilebilen başarıları telafi edebilir.

Büyük Veri ve Otomasyon

Otomasyon ve teknolojik güçteki bu artış, ortaklık programlarının kullanılmamış potansiyele dalmasına da yardımcı olabilir.

Analizinizin, belirli bir ülkede müşteri etkinliğinde bir artış olduğunu anlamanıza olanak tanıması durumunda, söz konusu pazarda, doğru sonuçları elde etmek için kullanılabilecek.

Büyük miktarda erişilebilir veri yığınını hesaba katarak, şirketi değiştirebilirsiniz. stratejileri ve endüstrinin olanaklarına genel bakış açınızı ayarlayın.

Büyük Veri Affiliate Marketing ‘ de Nasıl Kullanılır?

Şu anda, Big Data’nın tam gücünü hesaba katan platformları başarıyla oluşturabilen bir grup Affiliate Networks var.

Bu şirketler, gerçek zamanlı olarak çok boyutlu analizler için uğraşarak, sonuçta sonuçların kampanyalar, teklifler ve müşteri stratejileriyle ilgili daha akıllı kararlarla sonuçlandığından emin oluyorlar.

Her ziyaretin, tıklamanın, satışın, liderin ve temas noktasının özel kaynağını takip etmenin önemini.

Büyük Verileri mümkün olduğunca fazla değer elde etmek için kullanmanın çok önemli bir parçasını anlıyorlar.

Öyle olsa bile, bu dalgada gezinen tüm şirketler, sadece veriye ihtiyacınız olmadığını bilme yeteneğine sahip değildir.

Aslında, çoğu bu değerli verilerin, beklentilerin ötesinde inovasyon yapan yüksek teknolojili araçlarla eşleştirilmesi gerektiğini anlamamıştır.

Bağlı kuruluşların, şu anda erişilebilen güvenilir veri okyanusunda bulmaları gereken kesin bilgileri aramasına izin vermektedir.

Bu, Big Data analitiğinin bir gerçeklik haline geldiği ve SaaS teknolojisinin , şirketlerin her bir iştirakçi için erişilebilir olabilecek işlem yapılabilir miktarlarda analitik veri sağlamalarına izin verdiği zaman .

İşte Mobidea : yılların deneyimine sahip ve 100.000’den fazla üyesi olan bir mobil bağlı kuruluş ağı mükemmel sonuçlar elde etti.

Mobidea, Mondyaffiliates tarafından 2017 yılında mThink ve Top Affiliates Networks tarafından En İyi 26 EBM Ağlarından biri olarak kabul edilmektedir.

Bağlı kuruluş ağı her zaman veri analizine ve otomasyona yatırım yapmış ve Entegre Bağlılık İzleme Platformu Yeteneklerine sahip olmakla övünebilecek yepyeni bir platformla bu kararı bir adım daha ileri taşımıştır .

Mobidea, kullanıcılara hangi kampanyaların en iyi sonuçları verdiklerini anlamak için ihtiyaç duydukları teknolojiyi sunabilmektedir.

Aslında, Mobidea, iştiraklerin gezinme kolaylığı olan raporlar almasına izin verir ve tüm kullanıcılar, IP başına veri bölümlemesini içeren 23’ün üzerinde boyutta kampanya performansıyla ilgili paha biçilemez bilgiler edinme olanağına sahiptir.

Mobidea’nın yepyeni Tracker Yetenekleri, pazarlamacılara daha fazla bağımsızlık getirmek için verilerin gücünden yararlanma konusunda yapılan bir şeyin bir örneğidir.

Aslında, iştirakçiler, örneğin, her bir OS içindeki herhangi bir ülkenin operatörlerini görebildiğinden, derinden derine ve optimize edebilmektedir.

Smartlink, Teklif, Arazi, Rotasyon, Web Sitesi, Trafik Kaynağı, Yerleşim, Operatör, Ülke, İşletim Sistemi, İşletim Sistemi, Tarayıcı, Tarayıcı Sürümü, Tarayıcı Dili, Cihaz Türü, Marka, Model arasında uygun gördükleri kadar çok kombinasyon oluşturabilirler. , Ayarlama, Sevk, Günün Saati ve Haftanın Günü.

İştirakler daha derine gidebilir. Gerçekten de, OS, Aygıt Türü, Operatör, Ülke ve Tarayıcıya göre filtreleyebilir ve aynı zamanda üç farklı seviyede verileri birleştirebilir ve analiz edebilirler; bu da bağlı kuruluşların yüksek hacimli verilerden fırsatları bulmasına yardımcı olur .

Bu, kullanıcının analiz edebileceği 1700’den fazla olası benzersiz rapordan oluşan benzersiz bir aralığı döndürmek için birleştirilmiş 23 boyut anlamına gelir.

Daha fazla veri, kullanıcı arayüzünün kullanıcıların verileri analiz etmesini sağlamak ve daha geniş seçenekler sunmak anlamına da gelir.

Bu nedenle, kullanıcılar “Ağaç” görünümünü, farklı düzeylerdeki bilgileri (belirli bir değişkeni temsil eden seviyelerin her birini) algılayabilmelerini ve “Tablo” görünümünü tercih etmelerinin nedenini seçebilirler. satır başına segment.

Mobidea’nın verileri faydalı hale getirme niyetini tamamlamak için yeni platformları, bağlı kuruluşların kampanyaların içindeki rotasyon ayarlarını kullanarak A / B Testini gerçekleştirmelerine de olanak tanır.

Bu, kullanıcıların trafiği bölmesine, test etmesine ve en iyi performansa sahip CPA Teklifleri’ni veya ağın Mobidea’ya trafiği bölümleme yeteneğini veren, daha sonra belirli bir segment için en iyi teklifleri sağlayan ünlü algoritmasını kullanan Smartlink’i kullanmasına izin verir.

Bu örnekle, – Büyük Veri’nin teması söz konusu olduğunda – Mobidea’nın veri ve otomasyona odaklanmasının, şirketin doğru yönde ilerlediğinin kanıtı olduğu açıktır.