Arama Trafiği Neden Önemli?

Bloglamaya yeni başladıysanız veya web sitesi oluşturduysanız ve neden arama trafiği sonuçlarının en üstünde olmanız gerektiğini düşünüyorsanız, işte size bir örnek.

Bir mağaza açtığınızı, ancak hiç kimse dükkânınıza gelmeyeceğini ve web siteleri için nasıl kazanacağınızı ve aynı şeylerin geçerli olacağını varsayalım.

Web sitenize Arama Trafiği gelmezse, nasıl kazanacaksınız?

Arama Trafiği Neden Bu Kadar Önemli?

 

Arama motorları  , web sitesinin çoğu için en yaygın trafik kaynaklarından biridir.

Birçok blog ziyaretçisi,% 90 veya daha fazla olan arama motorundan geliyor.

Bu yüzden Google, Bing veya Yahoo gibi arama motorları çok önemlidir.

Yalnızca Google’da  dünya genelinde her gün bir milyardan fazla  arama yapılmaktadır .

Bu sayede, web siteniz belirli bir anahtar kelime için en üst sırada yer alıyorsa, web sitenize kaç ziyaretçi alabileceğinizi varsayabilirsiniz.

Web siteniz “giyim mağazası” alanında oluşturulmuşsa, yalnızca ABD’de bu anahtar kelime her ay yaklaşık 552,000 kez aranır, her gün yaklaşık 15,000 arama yapılır.

Web sitenizden kıyafet satarsanız ve web siteniz bu anahtar kelimeyle en üst sırada yer alırsa.

Web sitenize her gün kolayca 10.000’den fazla ziyaretçi alabilir.

Web sitenizden yalnızca% 1 ziyaretçi bir şey alırsa, tek bir Dolar harcamaksızın her gün 100 satış yapabilirsiniz.

Google AdWords gibi ücretli reklamlardan bu kadar fazla trafik satın alırsanız, ziyaretçi başına günlük yaklaşık 15 ABD Doları veya aylık 552.000 ABD Doları ödemeniz gerekebilir. Ziyaretçileri web sitenize getirmenin uygun bir yolu değil.

Web siteniz, web sitenizin niş anahtar kelimesi için en üst sıradaysa, o zaman sadece ücretsiz ziyaretçi elde edemezsiniz, reklamlara yatırım yapmadan çok para kazanabilirsiniz.

Sadece Serbest Trafik Hakkında Değil Hedefli Trafik Hakkında

Arama motorundan ziyaretçi aldığınızda, onlara yalnızca ücretsiz ziyaretçi olarak bakmazlar, web sitenize en değerli ziyaretçidirler.

Blog Trafik Nasıl Arttırırım?

Birisi arama motorunda arama yaptığında, o zaman bir çözüm aramaktadır.

Kendi arama sorgusu ile ilgili sonuçları bulduklarında, aradıkları çözüm, ürün veya hizmetle çok ilgilenmektedirler, çünkü aramaktadırlar.

Onlara iyi bir çözüm sunabiliyorsanız, web sitenize veya blogunuza düzenli olarak ziyaret ederler veya satmakta olduğunuz ürün veya hizmetleri satın alabilirler.

Artık arama trafiğinin yararını bulmuşsunuz ancak web sitenizi sonuçtan en üste getirmek kolay değil.

Arama sonucuna gelmeniz, web sitenizin ilk sayfada olması ve ilk ağaç sonuçlarında daha iyi olması gerektiği için size trafik vermeyecektir, çünkü toplam aramaların yaklaşık% 80’i ilk sayfada,% 5’inin de ilk 5 sonuçta sona ermesi gerekmektedir.

Yani her web sitesi onları belirli bir anahtar kelime için arama motorunun ilk sayfasında istiyor.

Şimdi soru, arama sonuçlarında en üste nasıl geleceğimize ve burada Arama Motoru Optimizasyonunun nasıl geldiğine geliyor.

Her arama motorunda web yöneticilerinin kendi websitesi arama motorunu kolaylaştıracak bazı kuralları vardır.

Web sitenizi bu kurallara göre optimize etmeniz gerekir. Arama sonuçlarında iyi sıralanmanıza yardımcı olacak sayfa içi ve dışı sayfa optimizasyonuna ihtiyacınız var.

Yakında web sitenizi veya blogunuzu arama sonuçlarının üstünde sıralamanıza yardımcı olacak bir sonraki arama motoru optimizasyon teknikleri serisini ekleyeceğiz.