Amazan Ortaklık Programı Rehberi

Amazon Ortaklık Programı’na giriş yaparak Amazon’un başarı hikayesinin bir parçası olabilirsiniz. Burada, size Amazon Ortaklık Programı’nın her yönünü sunuyoruz. Sunum, İştirakler için Amazon Associates Başlangıç ​​Kılavuzu olarak hizmet vermektedir.

Amazon Affiliate Programı, Amazon Associates Programının blogunuzdan para kazanmanın güzel bir yolu olduğunu da biliyor. En büyük gelir üreticiniz olabilir.

Zaten binlerce blogcu ve çevrimiçi pazarlamacı, Amazon ürünlerini web sitelerinde tanıtarak büyük miktarda para kazanıyor.

Sadece Amazon Affiliate Link’i web sitenize dahil etmeniz gerekiyor. Bir ziyaretçi bu bağlantıyı tıkladığında ve ürünü Amazon web sitesinden satın almaya gittiğinde, komisyon kazanırsınız.

Amazan Ortaklık Programı

Örneğin, bir gadget blogu çalıştırıyorsunuz ve yeni Samsung Smartphone’da bir gönderi yayınladınız. Gönderide, Amazon.com’daki ürün sayfasına bir metin bağlantısı eklemek için devam edersiniz. Bu yayındaki kullanıcıların yorumlarından da bahsedebilirsiniz.

Kullanıcıları Amazon.com’daki ürün sayfasına yönlendiren bağlantı, satış ortağı bağlantıları olarak bilinir. Bir kullanıcı, bu bağlı kuruluş bağlantılarından birini tıklayıp Amazon’dan satın aldığında, müşteriye başvurmak için bir komisyon alırsınız.

eBay Ortaklık Programı ile Kazanma

Blogunuzdan para kazanmak için Amazon Affiliate Program kullanıyorsunuz.

Amazon Associates Programı, dünyanın en popüler Ortaklık Programlarından biri haline geldi. Ancak, Amazon Üyelik Programı’nı kullanmayan birçok kişi var.

Ortaklar Komisyonunun çok küçük olduğu kanaatindeler. Komisyon genellikle% 4 oranında başlar ve satılan ürünlere bağlı olarak% 8’e kadar çıkabilir.

Dahası, insanlar genellikle kitap gibi düşük fiyatlı ürünleri satın aldıklarını söylüyorlar. Yani, 10 $ fiyatlı kitabın% 4’ü, değerli bir komisyon oluşturmaz.

Ayrıca, insanların 24 saat içinde bir alışveriş yapmaları gerektiğini, aksi takdirde ortaklık çerezinin çalışmayı durdurduğunu iddia ediyorlar.

Yukarıdaki nedenlerin geçerli olduğu gerçeğini inkar etmemekle birlikte, Amazon Ortaklık Programı ile avantaj sadece kendi sınırlamalarını geride bırakmaktadır.

Bir Amazon Affiliate olmanın neden sizin için iyi bir seçenek olduğunu görelim.

Amazon Ortaklık Programının nedenleri:

İlk olarak, Amazon ile ana avantajı, çevrimiçi ürün satın almak için en güvenilir markalardan biri olmasıdır. Dolayısıyla, çevrimiçi satın almak isteyen herkes Amazon gibi güvenli bir seçeneği tercih eder.

Ayrıca Amazon, dünyanın dört bir yanından milyonlarca insan tarafından tercih edilen en büyük ve en popüler çevrimiçi pazarlardan biridir.

İkincisi, Amazon yüksek değerli ürünler için oldukça yüksek Ortaklık Komisyonu sunmaktadır. % 12 kadar yüksek olabilir. Yani, daha yüksek değerli ürünleri teşvik ederek iyi bir komisyon kazanmaya hazırsınız.

Yüksek değerli ürünlerin örnekleri kameralar, Akıllı Telefonlar, Dizüstü Bilgisayarlar vb. Gibi cihazlardır.

Üçüncü olarak, bir müşteriyi Amazon’a yönlendirdiğinizde, satın aldıkları her şey için bir komisyon kazanırsınız. Ve insanlar genellikle bir seferde birden fazla eşya satın alırlar. Bu yüzden, komisyonlarınız insanlar sepetlerini çeşitli öğelerle yüklediklerinde toplanır.

Dördüncüsü, bir Amazon Affiliate olmak, bazı iyi mevsimsel satışlar sunduğundan çok ödüllendirici olabilir. Örneğin, Noel zamanı tanıtımı için karlı bir zaman olarak ortaya çıkabilir.

Beşinci olarak, Amazon satış kanalını web sitenize entegre etmek için birçok araç ve gereç sunmaktadır.

Son olarak, en az değil, Amazon geniş bir ürün yelpazesi sunuyor. Dolayısıyla, hedef kitlenizle alakalı çok sayıda promosyon seçeneğiniz var. Günümüzde, Amazon sadece kitaplardan çok daha fazlası.

Amazon Ortaklık Komisyonu Nedir?

Amazon Associates Programı hakkında ikna olduktan sonra, aklınıza gelen bir sonraki büyük soru – Bir Amazon Ortaklığı olarak ne kadar kazanabilirsiniz?

Amazon’daki Komisyon yapısı% 4 ile başlasa da, bu oran, belirli bir ayda sattığınız ürün sayısına bağlı olarak en fazla% 10’a çıkmaktadır.

Bu komisyon oranı yapısına ilişkin iyi bir şey, yeni yüzdenin sadece o zamanlar için değil, o aydaki tüm satışlar için geçerli olmasıdır.

Yani, bir ayda on satış kaydettiyseniz, sattığınız on üründe% 6’lık bir komisyon oranı elde edersiniz.

1-6 ürün satışında% 4,00, 7-10 ürün satışında ise% 6 olacaktı. Sizin tarafınızdan satılan tüm on üründe% 6 olur.

Belirtildiği gibi, bu komisyon yapısı sadece Genel Ürünler için geçerlidir. Amazon, Amazon’a ait myhabit.com ve Amazon Supply tarafından üretilen tüm satışlarda% 15’lik sabit bir komisyon sunmaktadır.

Daha sonra elektronik, Video ve Oyun İndirmeleri,% 25 oranında sabit bir komisyon oranı sunan MP3 İndirmeleri gibi belirli ürün kategorileri vardır.

Amazon Ortaklık Programı ile ilgili en iyi şey, bir kullanıcı bağlandığınız yerden farklı bir ürün aldığında bile bir komisyon almanızdır.

Yani, Amazon’da satın alınan her şey için, Amazon’a ulaşan 24 saatlik bir süre içinde bağlı kuruluş bağlantınız üzerinden ödeme alırsınız.

Amazon Ortaklık Programı’na nasıl katılırım?

Amazon Ortaklık Programına katılmak ücretsizdir. Coğrafi konumunuza veya hedef pazarınıza göre Amazon Associates Programına kaydolmalısınız.

Hedef kitlenizin ABD’de olduğunu varsayalım, o zaman Amazon ABD İştirakçi / Ortak Programı’na kaydolmalısınız. Aynı şekilde, hedef kitleniz Hindistan’da ise, Amazon Hindistan Programı’nı seçmelisiniz.

Ancak, tüm coğrafi konumlardaki ürünleri tanıtmak istiyorsanız, o zaman .uk (İngiltere), .au (Amazon Avustralya) vb. Gibi tüm ülkeler için Amazon üyelik programına kaydolmalısınız.

Hesap Onayını 24-48 saat içinde alabilirsiniz.

Hangi Ürünleri tanıtmalısınız?

Sitenizin nişiyle ilgili ürünleri tanıtmanız gerekir. Amazon, geniş bir ürün yelpazesi sunar, bu yüzden site nişinizle ilgili ürünleri seçerken herhangi bir sorun yaşamamalısınız.

Burada, sitenizin nişleriyle yakından alakalı ürünleri seçmenizi öneririz. Dolayısıyla, siteniz kompakt kameralara odaklanıyorsa, daha iyi bir komisyon alabilmeniz için SLR fotoğraf makinelerini tanıtmak için cazip olmayın.

Okuyucularınızın gereksinimlerini karşılayacak ve ziyaretçilerinizden yüksek tıklama ve satın almalar elde edeceksiniz.

Yüksek veya Düşük Fiyatlı Ürünler?

Düşük fiyatlı ürünlerin pek çok alıcısı olmasına rağmen, sorun, komisyonun oldukça düşük olmasıdır. Örneğin, bir satış ortağı bağlantısıyla satın alınan bir kitap size yaklaşık 0,25 ABD Doları – 2,50 ABD Doları tutarında bir komisyon verecektir.

Her yerde, yüksek fiyatlı Ürünler büyük komisyonlar sunar, ancak daha az alıcı görürler.

Yani, ideal yaklaşım 100-300 $ aralığında orta fiyatlı ürünler ile gitmek olmalıdır.

Orta fiyatlı ürünler hala oldukça kolay satılıyor ve iyi bir komisyon sunuyorlar. Ayrıca, çoğu kategoride çok sayıda orta fiyatlı ürün bulabilirsiniz.

Örneğin, orta fiyat aralığında çok sayıda tüketici elektroniği ürünü bulunmaktadır.

Ne kullanmalısınız – Afiş, Widget veya Metin Bağlantıları?

Amazon Ortaklık Programı, bağlı kuruluş linkleri oluşturmanın birçok yolunu sunar. En kolayı bir banner reklam kullanmaktır.

Bununla birlikte, satış üretmek için en az etkili yöntem olduğunu kanıtlıyor. Benzer şekilde, widget’lar iyi dönüşmez. Bir reklam gibi görünüyorlar ve insanlar üzerlerine tıklamıyor.

Şimdiye kadar, bir ziyaretçiyi Amazon’a yönlendirmenin en iyi yolu, bir yazı metninde bir Metin Bağlantısı kullanmaktır.

Satış Yaratmak için Strateji yazıyorsunuz

Yazım stiliniz,  ürünü satın almasını kolaylaştıran ürünler hakkında bilgi vermeye odaklanmalıdır.

Ancak, bunu yaparken ürünü sattıktan sonra olmamalısınız. Bu yüzden yazmanız, bir satışı kapatmak isteyen çaresiz bir satış elemanı gibi görünmemeli.

Genellikle, potansiyel alıcılar fiyat, özellik arar ve diğer ürünlerle karşılaştırır. Bu alanları iyice örtmeli ve ürünler için fazladan bir fikir vermelisiniz.

Eşyaların artıları ve eksileri ile gelin. Kendinizi güvenilir ve güvenilir bir kaynak olarak gösterin. Dengeli bir makale yazmalısın.

Satış ve satış komisyonu oluşturmayı tıklayan ziyaretçilerinizin güvenini kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Ne Bağlamanız Gerekir?

Yüksek dönüşüm elde etmek istiyorsanız doğrudan ürün sayfasına bağlantı vermelisiniz. Geçiş süreci olabildiğince düzgün tutulmalıdır, böylece sitenizdeki ürün hakkında herhangi bir hıçkırık bulunmaz ve ardından Amazon’da satın alınır.

Burada, olumlu incelemelere sahip ürünlere bağlantı verirseniz, dönüşüm olasılığını artıracağınızı unutmayın.

Ürünleri destekleyen sosyal kanıtlar, ürünler için daha fazla dönüşüme yol açar. Ayrıca özel tekliflere bağlantı vermeyi de unutmamalısınız.

Herkes bir pazarlık yapmayı çok seviyor ve teklif ve anlaşmalara bağlanıyorsanız ziyaretçileriniz bunu sevmeye devam edecek. Dönüşüm oranı kesinlikle tırmanacaktır.

Amazon Ortaklık Bağlantıları sitenize nasıl eklenir?

Amazon Associates Hesabınıza giriş yapın.

Daha sonra satmak istediğiniz ürün sayfasını Amazon’da arayın.

Ürünler-link

Ürünler-link

Sayfanın en üstünde, bu sayfaya Bağlantı olarak işaret eden bir bağlantı bulacaksınız. Sonra üzerine tıklayın.

Metin Bağlantısı Seçeneğini seçin.

Bağlantı metnini düzenleyin.

HTML kodunu kopyalayın.

amazon-ürün-link

Bağlantıyı istediğiniz İçeriğe yapıştırın.

Ayrıca, İş Ortakları için Amazon WordPress Eklentilerini de kullanabilirsiniz

Daha fazla bilgi edinmek için, Sendikalarımıza göz atın – 15 En İyi Amazon WordPress Eklentileri

Amazon Ortaklık Programı ile Para Kazanmak için Bazı Yararlı İpuçları

 • Blogunuza Trafik Oluşturun
 • Tanıtım için İlgili Ürünleri Bul
 • Okuyucular Yorumlarını Kullan
 • Orijinal Öneriler Yapın
 • Bağlamsal Bağlantıları Paylaşma
 • Gönderi başına birden çok bağlantı bağlantısını paylaş
 • Özel Promosyonları ve İndirimleri Tanıtın
 • “Şimdi Satın Al” Düğmelerini Kullan
 • Tatilde Odaklanın
 • Ön Siparişleri Tanıtın
 • Promosyonlarınızı takip edin