Affiliate Pazarlamacı Neden Posta Listesi Oluşturmalı?

Başarılı bir ortak olmak için çok sayıda çaba ve deneme yapmanız gerekir. Önemli olan şeylerden biri  bir posta listesi oluşturmak .

Başarılı bir ortak pazarlamacı olmak için ilk günden itibaren bir posta listesi oluşturmaya başlamanız gerekir. E-posta listesi sayesinde abonelerinize daha fazla ürün önerebileceğiniz gibi satışları tekrarlayabilirsiniz.

İnternet pazarlamacılığına yeni başlıyorsanız ve e-posta listesiyle ilgili bilginiz yoksa, e-posta listesiyle ilgili kısa bir özet.

mail listesi

Posta Listesi Nedir?

Bir e-posta listesi, kişilerle ilgili ad, e-posta adresi, adres ve / veya diğer bilgiler topluluğudur. E-posta listesi oluşturmak için web sitemizi ziyaret edenlerin posta listemize katılmasını ve orada Ad ve E-posta adresini bırakmasını istiyoruz. Posta listesine abone olduktan sonra düzenli olarak abonelerimize faydalı bilgiler içeren e-posta göndeririz.

Posta listemize abone olanlara e-posta göndererek, onlara bazı yan ürünler önerebiliriz ve eğer o ürünü satın alırlarsa komisyon oluşturuyoruz.

Posta listesi oluşturmak için web sitenize abone verilerini alabileceğiniz e-posta formunu eklemeniz gerekir.

Posta Listesi Kurucu Ortaklarının Yararları

Bağlı kuruluşların temel amacı, yalnızca satış ortaklığı komisyonumuz aracılığıyla satıcı web sitesine ziyaretçi gönderdiğimizde mümkün olabilecek satış ve komisyonlar üretmektir. Ziyaretçiler satıcının web sitesinden bir şeyler satın aldıklarında komisyon kazanırız.

Ancak sorun, web sitemize düzenli olarak trafik sıkışık hale gelmesidir. E-posta listesi oluşturarak abonelerimize düzenli olarak e-posta gönderebiliriz ve web sitemize gelebilir veya doğrudan satıcının web sitesine gönderebiliriz.

Bu şekilde tekrar tekrar aynı listeden trafik alabiliriz. E-posta göndermek masraflı değildir, bu yüzden çok uygun maliyetli bir yöntemdir.

Posta listenizden ne kadar para kazanabilirsiniz?

Bu soruya kesin bir cevap yok. Listenizde kaç abone bulunduğunuz, abonelerinizin ilgilendiği yer ve ziyaretçilerinize gönderdiğiniz e-posta formatı (E-posta konusu, e-posta içeriği vb.) Listenize bağlıdır.

Örneğin, posta listenizde 20.000 üyeniz olduğunu ve herkese e-posta gönderdiğinizi ancak bunların yalnızca% 50’sinin e-postanızı açtığını varsayalım. Yalnızca 10000 tanesi postanızı okudu ve yalnızca% 10’u bağlı kuruluş bağlantınızı kullanarak satıcınızın web sitesini ziyaret etti. Şimdi 1000 ziyaretçi kaldı ve bu ziyaretçilerin sadece% 1’i tanıtımını yaptığınız ürün veya hizmeti satın aldı. Böylece 10 satış yaptınız ve satış başına 20 dolar kazanıyorsanız, günün sonunda 200 dolar kazandınız.

Çok düşük veri aldım ancak daha iyi e-posta açma oranları ve dönüşüm oranları elde ederseniz, bundan daha iyi kazanabilirsiniz ve bu da satış başına ne kadar kazandığınıza bağlıdır.

Bu kazanç, her ay 5 e-posta gönderirseniz, kazancınız çok daha yüksek olabilir.

E-posta gönderme maliyeti yoktur ve iyi bir getiri sağlayabilir, bu nedenle bir posta listesi oluşturma önemlidir.

Böylece, e-posta pazarlamanın potansiyel olduğunu görebilirsiniz; bu, bağlı kuruluş pazarlamacıları için bir posta listesi oluşturmak için çok önemlidir. E-posta pazarlaması, bağlı pazarlamacılar için en önemli kazanç yollarından biridir. Eğer posta listesi oluşturmaktan kaçınıyorsanız, bunun hakkında düşünmeniz ve en kısa zamanda posta listesi oluşturmaya başlamanız gerekir.