Affiliate Marketing Hataları

Affiliate Marketing, başarılı bir ev tabanlı çevrimiçi iş sahibi olma fırsatı sunar. Dahası, Affiliate Marketing kendi başına bir endüstri haline geldi.

Bağlı kuruluş pazarlama programına katılmanız ve yüksek ücretli bir çevrimiçi ev tabanlı iş için seyahate başlayabilirsiniz. Uygulaması kolaydır ve düzenli olarak yüksek komisyonlar ödeyebilir. Aslında, birçok kişi bu nedenle Affiliate Marketing’i satın aldı.

Affiliate Pazarlama Nedir Öğrenelim mi?

Bunu söyledikten sonra, Affiliate Marketing hızlı bir para kazanma yolu değildir. Affiliate Marketing’ten iyi sonuçlar almak için tutarlı çabalarınızı ve iyi bir çevrimiçi pazarlama stratejisi düşünmenizi gerektirir. Bu bağlamda, doğru bağlı kuruluş pazarlama stratejilerini benimsemeniz ve diğer Bağlı Ortaklık Pazarlamacıları tarafından yapılan bağlı kuruluş pazarlama hatalarından kaçınmanız çok önemlidir.

Dolayısıyla, burada, en yaygın bağlı kuruluş pazarlama hatalarından bazılarını gösterdik ve açıkladık. Affiliate Marketing ile başarılı bir ev tabanlı çevrimiçi iş kurma çabalarınızda gerçekten başarılı olmak istiyorsanız, bu bağlı kuruluş pazarlama hatalarından kaçınılmalıdır.

Affiliate pazarlaması uyguladıysanız veya yeni bir affiliate programına katılmak üzereyseniz, affiliate pazarlama hatalarını not alın ve bunları yapmaktan kaçının.

Aşağıda listelenen bağlı kuruluş pazarlama hataları sizin için bir tür öğrenme olabilir. Başarılı bir çevrimiçi bağlı pazarlamacı olmak istiyorsanız, ne yapmanız ve ne yapmamanız gerektiğini bilmek çok önemlidir.

Böylece, Affiliate Marketing Mistakes’in derlemesini gözden geçirebilirsiniz ve bunlardan büyük ölçüde faydalanacağınızı ve bağlı kuruluş pazarlama işinizi büyük bir başarıya dönüştüreceğinizi umuyoruz.

affiliate pazarlama-web seo yapma

Web siteleri nişleriyle ilgili bir bağlı ürün seçmemek

Affiliate Marketing, doğru ürünleri seçmekle ilgilidir.
Peki, bu doğru ürünler nelerdir?
Bağlı kuruluş pazarlamaya başladığınızda, web sitenizin nişiyle ilgili olan ürünleri pazarlamayı unutmayın.
Nedeni anlamak oldukça açık.

Web sitenizi ziyaret edenler aslında içinde bulunduğunuz nişle ilgili bilgi, ürün veya hizmetler ararlar. Web sitenizde sunduğunuz nişle ilgisi olmayan böyle bir bağlı kuruluş ürününü beğenmeyeceklerdir. Aksine, bu onların zihinleri üzerinde olumsuz bir etki yaratır. Web sitenizi ziyaret etmeyi bile sevmeyebilirler. Örneğin, web siteniz yazılım ve uygulamaları karşılarsa, yalnızca bu nişle ilgili bağlı ürünleri tanıtmalı, eğlence, seyahat vb. Gibi başka bir niş ürünü desteklememelidir.

Affiliate Marketing Ürünleri kullanmadan tanıtmak.

Çoğu webmaster veya internet pazarlamacısının yaptığı bir diğer bağlı kuruluş hatası, ürünleri kullanmadan tanıtmalarıdır. Yine de, ilk elden yanlış bir şey yok gibi gözükse de, daha fazla analiz ederseniz, cevabı kendiniz keşfedersiniz.

Analojiye önem verirseniz, o zaman bir fili tanımlayan kör bir adam gibidir. Evet, ürünleri kullanmadan tanıtım yapmak tıpkı bir fili betimleyen kör bir adam gibidir.

Değerli müşterileriniz veya web sitesi ziyaretçileri sitenize gelir, çünkü sizin tarafınızdan pazarlanan ürünler hakkındaki yorumlarınıza ve görüşlerinize önem verirler. Sadece başkalarının zaten söylediklerini söylediğinde, o zaman değer katmak yok. Ürünleri kullanmadığınızdan, sizin tarafınızdan söylenenlerin yalnızca böyle olduğundan emin olamazsınız. Yani potansiyel müşterilerinize yardım etmiyorsunuz. Doğru bilgi yoksa, ziyaretçileriniz web sitenizi terk etmeye karar verebilir. Dolayısıyla, bağlı kuruluş pazarlama işinizi geliştirmek istiyorsanız, kullandığınız ürünleri tanıtmak için bir noktaya değinmelisiniz. Bu, bağlı kuruluş pazarlama işinizi tanıtmanıza yardımcı olacaktır.

Çok fazla Affiliate Marketing ürün tanıtımı

Eh, ‘Çok fazla aşçı suyu yağmalandığını’ söyleyen bir deyim var. Aynı şekilde, çok sayıda bağlı kuruluş ürün tanıtımı size başarı garantisi vermez. Çoğu durumda, bağlı kuruluş pazarlamacıları çok fazla ürün alır, çünkü bu ürünlerin satışı konusunda büyük miktarda komisyon kazanacaklarını düşünüyorlar. Ancak, ziyaretçiler çok fazla ürünle ilgilenmiyorlar, ancak aslında faydalı ürünlerle ilgileniyorlar.

İkincisi, çoklu ortaklık programlarını sürdürmek gerçekten çok zor. Çoklu ortaklık programlarının öğrenilmesi, uygulanması ve sürdürülmesi imkansızdır. Çabalarınıza konsantre olamıyorsunuz ve sonuç satış sayısında düşüyor. Bu nedenle bir veya iki bağlı kuruluş programı çalıştırmalı ve aynı anda çok fazla ürün tanıtmamalısınız. Odak noktamız, bağlı şirket sayısını artırmak yerine satışları arttırmak olmalıdır.

Düşük kaliteli ürünlerin teşvik edilmesi

Bir internet bağlı kuruluş pazarlama hatası olarak kabul edilebilecek bir diğer faktör, düşük kaliteli ürünlerin tanıtımına ilişkindir. Kalite her müşteri için ilk ve en önemli tercihtir. Düşük kaliteli ürünleri tanıtıyorsanız, web sitesi ziyaretçileriniz bu ürünleri atlayacaklardır. Ve eğer tesadüfen bu ürünleri alırlarsa, web siteniz üzerinden bir daha asla satın almazlar.

Böylece bir güven ilişkisi oluşturun ve değerli ürünlerinizi tanıtın, böylece müşteri listenizi oluşturabilirsiniz. Memnun bir müşteri yalnızca web sitenize geri dönmekle kalmaz, aynı zamanda sitenizi arkadaşlarına ve iş arkadaşlarına tavsiye eder. Böylece kaliteli ürünleri tanıtarak tek bir taşla iki kuşa çarpıyorsunuz. Mevcut müşterilerinizi elinizde tutarken müşteri listesini de arttırırsınız.

Bir e-posta listesi oluşturmamak

Bir e-posta listesi, bağlı kuruluş pazarlamasında başka bir önemli unsurdur.

Bir e-posta listesi ile ürünlerinizi tekrar tekrar insanlara tanıtma şansını yakalarsınız. Bununla birlikte, hiçbir e-posta listesi olmadan birçok kişiye ulaşma şansını kaybedersiniz ve böylece satış yapma fırsatını en aza indirirsiniz. Bu nedenle, ürününüzü tüm potansiyel müşterilerinize etkili ve verimli bir şekilde tanıtmak için bir e-posta listesi oluşturmalısınız.

Hızlı para kazanmak istiyorum

Bağlı kuruluş pazarlamasının hızlı para kazanmanın bir yolu olduğunu düşünenler, tamamen hayal kırıklığına uğrayacaktır. Aslında Affiliate pazarlama para kazanmak için bir yol değil, hızlı para kazanmak için bir yoldur. Bağlı kuruluş pazarlamasını, kısa sürede size büyük miktarda para kazandıracağını düşündüğünüz takdirde, er ya da geç bağlı kuruluş pazarlamasından vazgeçeceksiniz.

Bağlı kuruluş pazarlamasını başarılı bir çevrimiçi iş modeli haline getirmek için sürekli çaba sarf etmeniz gerekiyor. Hızlı para veren bir işletmenin yerleşik bir işletme olmadığını ve asla sürekli bir gelir kaynağı olamayacağını anlamalısınız.

Bir web sitesi veya blog sahibi olmamak

Web sitesi veya blog, bağlı kuruluş ürünlerinizi tanıtmak için etkili bir ortamdır. Web siteniz veya blogunuz, bağlı kuruluş programlarını sizin adınıza tanıtan bir grup vagonu gibi davranır. Potansiyel müşterilerinizin önünde kimliğinizi oluşturmanıza yardımcı olur. Ziyaretçilerinizin gönlünde güven oluşturur.

Ziyaretçiler web sitenizi tanıdıktan sonra, herhangi bir bilgiye, ürüne veya hizmete ihtiyaç duyduklarında kolayca göz atabilirler. Dolayısıyla web sitesi veya blog ziyaretçilerinizi sadık müşterilere dönüştürmek için etkili bir ortam sunar. Üstelik, bağlı şirket pazarında maliyet etkin ve zaman kazandıran bir teknik olduğunu kanıtlıyor.

Kalite incelemesi yazmıyor

Kalite incelemesi, sadece bağlı kuruluşlar hakkında bilgi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda ürünleri de teşvik eder. İnsanlar satın alacakları ürünler hakkında bilgi sahibi olmak ister. Özelliklerini, faydalarını, avantajlarını ve ücretlendirmelerini bilmek istiyorlar. Bir kalite incelemesi, tüm bu bilgileri güzel bir şekilde hazırlanmış bir şekilde sağlar ve böylece ürünün tümüyle ne olduğunu anlamalarını kolaylaştırır. Kaliteli yorumlar yazmamak, potansiyel alıcılarınızı şaşırtmaya meyillidir. Ürün hakkında çok az veya hiç netlik olmadan, sonunda o ürünü satın almamaya karar verirler. Bu yüzden, kesin bir satış fırsatını kaybediyorsunuz ve dahası bir ömür boyu müşteri. Kaliteli yorumlar yazarak, Online bağlı kuruluş pazarlama işinizi büyütebilirsiniz.

 Anahtar kelime araştırması yok

Anahtar kelime araştırması, bağlı kuruluş pazarlamasında önemli bir unsurdur. Anahtar kelime araştırma olmadan, çok sayıda ziyaretçi trafiğini kaybetme eğilimindedir. Aslında, kapsamlı ve kapsamlı bir anahtar kelime araştırması yaparak, insanların ürünleri ararken tam olarak ne aradığını bulabilirsiniz. Böylece, açılış sayfanızı veya web sayfanızı buna göre geliştirirseniz, sayfa üzerinde uygun SEO yapar, sitenize trafik getirebilecek belirli anahtar kelimeleri hedeflersiniz. Sitenize trafik getiren bu tür anahtar kelimelerin kullanımını optimize edebilirsiniz. Bu nedenle, başarılı bağlı kuruluş pazarlaması için anahtar kelime araştırması çok önemlidir.

Yalnızca bir trafik kaynağına bağlı kalmak

Online bağlı kuruluş pazarlamacılığınızı başarılı bir hikaye haline getirmek istiyorsanız, asla tek bir trafik kaynağına bağlı kalmamalısınız. Çeşitli kaynaklardan ziyaretçi alabilmek için trafik kaynaklarınızı en üst düzeye çıkarmak için çaba göstermelisiniz. Kaynaklar arama motoru, sosyal medya kanalları ve hatta ücretli reklamlar olabilir. Bu nedenle, sitenize büyük miktarda trafik getirebilecek ve böylece çevrimiçi bağlı kuruluş pazarlamanızı teşvik edip artırabilecek çeşitli trafik kanallarının kullanımını optimize etmelisiniz.

Yukarıda listelenen Bağlı Kuruluş Pazarlama Hatalarının, çevrimiçi işinizi geliştirmede ve geliştirmede sizin için büyük bir değer yaratacağını umarız. Görüş ve önerilerinizi bekliyoruz.