Adsense ve Affiliate Pazarlama

 Google AdSense , birçok web sitesi için ana kazanç kaynaklarıdır ve yıllarca iyi para kazanmalarını sağlar, ancak şimdi AdSense’le kazanmak pek tatmin edici değildir.

Birçok web sitesi sahibinin kazancı, web sitesi ziyaretçileri arttıktan sonra bile düşmektedir.

Ayrıca, AdSense’in kazancını düşürme sorunuyla karşı karşıya olanlardan biriyseniz, Google AdSense’ten çok daha iyisini yapmak için kazanma biçiminizi ve yeni bir yöntemi benimseme zamanı.

AdSense’in kazanmasının düşmesinin birçok nedeni olabilir. Bulduğum şey, düşük AdSense kazançlarından sorumlu olan iki ana neden olduğudur.

İnsanlar AdSense Reklamlarını Bilir

Google AdSense oldukça uzun zamandır ve binlerce web sitesi AdSense kullanıyor ve artık insanlar AdSense reklamlarını tanıyor ve bu reklamlara tıklamaktan kaçınıyorlar.

Bu web sitesi yüzünden dolayı gün geçtikçe düşük olan oran sorununu tıklayın.

Düşük tıklamalar düşük kazanç demektir.

Google AdSense Paylaşımı

Ben Google AdSense yayıncısı ve AdWords Reklamvereniyim ve birkaç blog yayınladım.

Bildiğiniz gibi Google, yayıncılarla paylaşma yüzdesini anlatıyor ve bu nedenle kör bir oyun oynuyorsunuz.

Google AdWords’e reklam verdiğimde, bazı nişler için minimum tıklama başına maliyetin çok yüksek olduğunu ve AdSense yayıncısı olarak aynı niş için tıklama aldığımda, TBM’nin Google’ın sorduklarına göre çok düşük olduğunu gördüm.

Evet, Google’daki reklam maliyetinin yayıncı web sitesindeki reklamlara kıyasla her zaman yüksek olduğunu biliyorum, ancak Google’ın ne kadar ücretlendirdiği ve Google’ın ne kadar ödediği konusunda bir karşılaştırma yapılamıyor. Google, yayıncılarla çok daha az oranda paylaşıyor olabilir ve bu nedenle AdSense kazançları düşmektedir.

Bu iki nedenin yanı sıra, web sitesine web sitesine bağlı olan daha birçok neden olabilir ve bu konuda derinlere inemiyorum.
Sonunda soru ne gelecek, web sitemizden kazancınızı nasıl artıracağınız.

Yaklaşık bir yıldan itibaren, AdSense’in kazanımlarından memnun değilim ve kazancımı artırmak için farklı kaynaklar aramaya başladım ve çok çalışmadan sonra uzun zamandır yaptığım.

Ancak şu anki kadar ciddi olduğum tek bir harika çözüm buldum bu bağlı kuruluş pazarlama.

affiliate pazarlama-web seo yapma

 En İyi AdSense Alternatifleri

Birçoğunuz bağlı kuruluş pazarlamasının farkında olabilir ve iyi para kazanıyor olabilirsiniz, ancak çoğu web sitesi sahibi bağlı kuruluş pazarlamasını hiçbir zaman ilgi çekici bulmaz, çünkü zaman zaman anında sonuç vermez.

Satış ortaklığı pazarlaması hakkında fazla bir şey bilmeyenler için burada satış ortaklığı pazarlaması hakkında hızlı bir bakış.

Affiliate Marketing, başkalarına ürün veya hizmetler satmakta ve bu satışlardan komisyon kazanmaktadır.

Bağlı kuruluş pazarlamaya başladığınızda, ziyaretçileri başka bir web sitesine gönderdiğiniz benzersiz yönlendirme URL’si alırsınız ve gönderdiğiniz ziyaretçi, o siteden satın aldığınız komisyon tutarını alır;

Satış ortaklığı pazarlaması, ürünlerini ve hizmetlerini satmak isteyen birçok reklamveren sunan satış ortağı ağına katılarak, bazı şirketler web sitelerinden doğrudan satış ortağı programı sunabilir.

Satış Başına Maliyet (CPS), İşlem Başına Maliyet (CPA) vb gibi farklı türde bir bağlı kuruluş programı vardır.

Afiş reklamını görüntüleyerek ve söz konusu ürün veya hizmetlerle ilgili yorum yazarak satış ortaklarının tanıtımını yapabilirsiniz.

Affiliate Marketing, AdSense’ten Nasıl Daha İyi Olabilir?

Birçok webmaster, bağlı kuruluş pazarlamasını AdSense’le kıyaslandığında çekici bulmaz, çünkü her gün AdSense kazancınızı kontrol edebilirsiniz ancak bağlı kuruluş pazarlaması anında para kazanmanıza yardımcı olmayabilir.

Birçok gün, çoğumuzun hayal kırıklığına uğratan herhangi bir bağlı kuruluş kazancı olmadığını göreceksiniz.

Ancak bağlı kuruluş pazarlamasına biraz zaman ayıracaksanız, kazanmanın harika bir yol olduğunu göreceksiniz.

Affiliate Marketing ile başkalarına ürün satarak kazanabilir,% 50’ye kadar komisyon kazanabilirsiniz ve bazı bağlı kuruluş programları daha fazlasını sunar.

Satış başına 20 ABD doları sunan bir ürünün günde yalnızca tek satışını yapabilirseniz, tek bir bağlı kuruluş programından ayda 600 ABD doları yapabilirsiniz.

Şimdi, günde birden fazla satış yapıp yapamayacağınızı veya web sitenizden daha fazla sayıda bağlı şirketin tanıtımını yapıp yapmayacağınızı düşünün.

Web sitenizin trafiğine bağlı olarak, örnek verdiğimden çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

affiliate pazarlama-web seo yapma

Satış Ortaklığı Başarılı Olmadığında

Bağlı kuruluş pazarlamasını daha önce denediyseniz ve işe yaramadığını gördüyseniz, neden sizin için işe yaramadığını düşündünüz mü?

Bu, pek çok webmaster için ortak pazarlamada başarılı olamadıkları için sık karşılaşılan bir problemdir. Bunun birçok nedeni olabilir.

Yanlış ürün veya hizmet seçme  – Çoğu zaman affiliate marketer, web sitesi nişleriyle ilgili olmayan ürün veya hizmeti seçer.

Şimdi, AdSense reklamları konunuza göre alakasız reklamlar göstermeye başlarsa, o zaman insanlar bu reklamları tıklar; meydan okurcasına hayır, nişinizle ilgili olmayan bir ürünü nasıl satabileceğinizi umuyorsunuz.

Ziyaretçiler web sayfanıza girdiklerinde, o konuyla hiç ilgilenmezler ve o konuyla ilgili ürün veya hizmetleri gösterirseniz, o zaman size bağlı kuruluş komisyonları verebilecek olan ürünle ilgilenebilirler.

Sadece Yüksek Komisyonlar Hakkında Düşünmek  – Artık nişinizle ilgili ürünü seçtiniz, ancak o ürünün kalitesini mi düşünüyorsunuz veya daha yüksek komisyon ürünü mü seçtiniz?

Bu, bağlı kuruluş yüksek ödeme yapan ürünler seçtiğinde, ancak ürün kalitesine odaklanmamasının genel bir nedenidir. Ziyaretçilerinizi ikna edebilecek popüler veya kaliteli ürünleri tanıtmaya çalışın.

Ürün kullanmadan İnceleme Yazma  – Bir ürün hakkında yorum yazdığınızda, insanlar dürüst bir fikir edinmeyi umarlar; Birçok bağlı kuruluş pazarlamacıları, başkalarının yorumlarını okuyarak inceleme yazarlar ve sadece bu ürünün iyi noktalarını söylerler.

En İyi 20 AdSense Alternatif

Bu iyi bir inceleme değil, ürünü tanıtmadan önce her zaman ürünü veya hizmeti kullanmaya çalışın ve bu ürünle ilgili iyi ve kötü şeyler yazarak bu şekilde ziyaretçileriniz size güvenecek ve o ürünü satın almak için doğru kararlar alabilir.