Açılış Sayfası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Açılış sayfaları  , günümüzde internet pazarlaması için ana araç olarak ortaya çıkmıştır. Açılış sayfası, temel olarak, ürününüzün yeni müşterisinin, web sitenize / ürününüze / hizmetlerinize ilgi duyduğu zaman geldiği hedef sayfadır. Böylece açılış sayfası, başarılı bir çevrimiçi iş girişimi başlatmaktaki başarınızın anahtarıdır. Bu açılış sayfası aslında içerideki trafiği, bir sonraki adımı veya işlem yapması için yönlendirir. Web sitesine daha fazla tıklamaları veya bu sayfadan kaçıp kaçmamaları, açılış sayfanızı ne kadar iyi oluşturduğunuza bağlıdır. Bir açılış sayfası oluşturmadan önce, bir açılış sayfası oluştururken göz önünde bulundurulması gereken bazı faktörler vardır.

Açılış sayfası

1. İçerik

Açılış sayfanızın içeriği tüm öğelerin en önemlisidir. Dili basit, net, kısa ve zorlu pazar odaklı hale getirin. Ürünün faydalı özelliklerini, çiçekli veya gereksiz olmadan açık bir şekilde anlatan konuyla devam edin. Sonunda tüm ürünlerinizin satması gerektiğini unutmayın. İçerik, bir müşterinizi kendi tarafınızdan birkaç tane daha teslim etmeye zorlayacak bir güven faktörü oluşturmalıdır. Ayrıca, çoğunlukla hedef müşterilerinizin kafasında olumsuz bir tepki oluşturduğundan, bu sayfadaki fazla hoşgörü veya övünmekten uzak durmak en iyisidir. İçerik söz konusu olduğunda, daha azının daha etkili olduğunu unutmayın.

2. Tasarım

Bu sayfada kullanılan sayfa düzeni, renk temaları ve resimler müşterinin ilgisini açıkça çekmeli ve bir sonraki eyleme tıklamaya zorlamalıdır. Başlıkları, yatıştırıcı renk şemalarını ve daha az karışıklığı meşgul etmek her zaman doğru seçimdir. Ayrıca, çok fazla tasarım öğesi, içeriğin sadeliğini, yaşamdan veya sahte görünümden daha büyük göstermesini engelleyerek azaltır.

3. Harekete geçir

Hedef müşterilerinize harekete geçme aslında içeriye yönlendiren ürünleri sitenizin etkili bir şekilde alıcılarına dönüştürülmesi için en iyi nedendir. Aslında ziyaretçinizi somut bir aksiyona çekiyor. Düğmeler diyor, şimdi kaydolun, şimdi indirin, şimdi erişin, şimdi başvurun, vb., Ziyaretçinin siteniz / ürününüzle ilgili fikrini kesin bir şekilde belirtmesini sağlar. Her şey bir e-posta adresi veya bir tür bilgi istemek veya ziyaretçinin tamamen farklı bir işlem gerçekleştirmesini isteyip istemediğinize bağlı olarak ana hedefinize bağlıdır. ve böylece pazarlama yeteneklerinizi ve web sitenizi daha da geliştirmek için gereken itici gücü yargılamak için size nadir bir şans veriyor.

4. Reklam yok, güven inşa edin

Açılış sayfasında çok fazla dikkat dağıtıcı tutmaktan uzak durun. Sayfayı diğer çevrimiçi reklamlar, diğer sayfaların bağlantıları vb. Gibi karışıklıklardan arındırın. Bu dikkat dağıtıcı şeyler pazarlama yeteneklerinizi geliştirmek yerine caydırıcı ve akıl karıştırıcı gibi davranır. Müşterinin, hizmet veya ürününüze daha fazla girmesine neden olacak bu güven ve güvenliği sunmak ve inşa etmek istediklerine odaklanmasına izin vermek için yönlendirilmelidir.

5. Test

Siz ve web siteniz için neyin en iyi olduğunu anlamanızı sağlayan iki tür test vardır. Bu testler split test ve çok değişkenli testlerdir. Her ikisi de, web tabanlı bir teklifin etkinliğini artıran veya karmaşık matematiksel modeller ve formüller aracılığıyla, değişkenlerinize göre mümkün olan en iyi sayfayı oluşturmanıza yardımcı olan son derece güçlü stratejilerdir. Bu testlerin her ikisi de en iyi açılış sayfasının belirlenmesinde kritik öneme sahiptir ve bu nedenle tam etkinlik için kullanılmalıdır.

6. Sonuç

Tüm bu faktörler göz önüne alındığında, bir açılış sayfası da belirli bir yöne yönlendirilmelidir. Asıl amacı, ziyaretçinizin başka bir sayfaya gitmesi veya satın alması veya bir arkadaşınıza söylemesini sağlaması veya e-posta, telefon vb. geri bildirim. Bununla birlikte, tasarlanan veya sunulan açılış sayfası, bu hedeflerin birini veya tümünü başarmayı hedeflemeli ve eğer söylerseniz geri kalanların hepsi şanslıdır.

Farklı Açılış Sayfası Oluşturma nasıl yapılır burdan bakabilirsiniz.