15 En İyi Web Sitesi Hız Testi Araçları

Bugün, sizinle  web sitenizin performansını analiz edebileceğiniz ve web sitenizin hızını optimize etmek için düzeltici önlemler alabileceğiniz 15 En İyi Web Sitesi Hız Testi Araçları’nı sizlerle paylaşıyoruz  .

Çoğu Internet kullanıcısının yavaş yükleme web sitelerinde tolere edebileceği ortalama sürenin yalnızca 2 saniye olduğunu bilmek sizin için önemlidir.

Bu, web sitesi hızının önemini vurgulamaktadır.

Bu nedenle, web sitenizin güvenilir ve hızlı yüklenmesi çok önemlidir.

Aslında, Google web sitesi hızını bir sıralama faktörü olarak dahil etmiştir.

Sitenizin ziyaretçileriniz için hızlı bir şekilde yüklenmesini istiyor.

Sayfa Hızı Nedir?

Sayfa hızı, sayfanızın içeriğinin ne kadar hızlı yüklendiğini belirler.

Aslında, “sayfa yükleme süresi” olarak tanımlanır – toplam belirli bir sayfanın içeriğini görüntülemek için harcanan süre veya “ilk bayta kadar geçen süre” – tarayıcıdan ilk bilgileri bayt almak için geçen süre belirli bir web sitesi sunucusu.

Sayfa hızını nasıl ölçtüğünüze bakılmaksızın, daha hızlı bir sayfa hızına sahip olmak kendi menfaatinizedir. SERP’lerde daha hızlı sayfaların daha iyi yüklendiği ve daha iyi dönüşüm sağladığı bulunmuştur.

Bu nedenle, çevrimiçi girişimlerinizi mümkün olduğunca kârlı yapmak istiyorsanız sayfa hızına (ve sonuç olarak web sitesi hızına) odaklanmanız gerekir.

Sayfa yükleme hızı neden bu kadar önemli?

Sayfa yükleme hızınızı mümkün olduğunca arttırmak ilginizi çeker. Aslında, çevrimiçi kullanıcıların sayfaların yüklenmesi uzun sürdüğünü bulmak çok sinir bozucu.

Yavaş bir yükleme sayfası görmekten hayal kırıklığına uğrarlar ve hemen bu siteyi kapatmaya karar verirler. Bu sizin için kayıp bir fırsat demektir.

Dahası, yavaş yükleme sayfaları, yüksek çıkış oranları için kilit bir nedendir.

İnternet kullanıcıları bir web sitesinin 2-4 saniye içerisinde yüklenmesini beklerler. Bundan daha uzun sürerse, daha fazla sayfa yükleme performansı için hayal kırıklığına uğrarlar ve o siteden uzaklaşmayı tercih ederler.

Ayrıca, web kullanıcılarının dörtte üçünden fazlası, yüklenmesi dört saniyeden uzun süren bir web sitesine geri dönmeyecektir.

Bu nedenle, ziyaretçilerinizi kaybetmemenizi istiyorsanız, web sitenizdeki tüm sayfaların en fazla iki ila dört saniye içinde yüklenmesini sağlamak sizin için önemlidir.

Sayfa Hızınızı Arttırmak için En İyi SEO Yöntemleri

Google’a göre, site hızı (sayfa hızı gibi) algoritması tarafından SERP’lerdeki sayfaları sıralamak için kullanılır.

Ayrıca, Google sayfa hızını dikkate aldığında ilk bayta kadar olan zamanı ölçer.

Buna ek olarak, yavaş sayfa hızı arama motorlarının tahsis edilen tarama bütçesiyle daha az sayıda sayfa taramasını sağlar.

Bu, endekslemenizi olumsuz yönde etkileyebilir.

Ayrıca, sayfa hızı kullanıcı deneyimi ile yakından ilgilidir.

Yükleme süresi daha uzun olan sayfalar, yüksek hemen çıkma oranlarından muzdarip olmaları ve sayfada ortalama ortalama zamanları düşük olma eğilimindedir.

Ayrıca dönüşümler üzerinde olumsuz bir etkisi vardır.

Sayfa Hızı için SEO Yöntemleri uygulayarak onlara bağlı kalmak gerekir.

Web Sitenizi Nasıl Hızlandırırsınız?

Burada, sayfa hızınızı arttırmanın yollarını listeledik:

Sıkıştırmayı etkinleştir

Web sitenizdeki dosyaların boyutlarını neredeyse% 70 oranında azaltmak için GZIP Sıkıştırma özelliğini kullanabilirsiniz.

150 bayttan fazla olan CSS, HTML ve JavaScript dosyalarınızın boyutunu azaltmanıza yardımcı olur.

Ancak, görüntü dosyalarını sıkıştırmak için Photoshop gibi bir program kullanıyor olmalısınız. Görüntünün kalitesi üzerindeki kontrolün korunmasına yardımcı olur.

JavaScript, HTML ve CSS’yi küçültün

Kodunuzu optimize etmeye devam ettiğinizde (virgül, boşluk ve diğer gereksiz karakterleri kaldırın), sayfa hızınızı artırırsınız.

Ayrıca kod yorumlarını, biçimlendirmeyi ve kullanılmayan kodu da kaldırmalısınız. Aslında, Google, hem CSS hem de JavaScript için YUI Kompresörünün kullanılmasını önermiştir.

Yönlendirmeleri Azalt

Sayfa yönlendirme durumunda, ziyaretçinizin HTTP istek yanıt döngüsünün tamamlanmasını beklemesi gerekir.

Örneğin, mobil yönlendirme düzeniniz aşağıdaki formu kullanıyorsa: “example.com -> www.example.com -> m.example.com -> m.example.com/home”, o zaman bu iki ek yönlendirme sayfanıza neden olur yavaş yüklemek için.

Tarayıcı Önbelleğini Kullanma

Tarayıcılar, stil sayfaları, JavaScript dosyaları, resimler ve daha fazlası gibi birçok bilgiyi önbelleğe alır. Bu nedenle, bir ziyaretçi tekrar sitenize geldiğinde, tarayıcının tüm sayfayı yeniden yüklemesi gerekmez.

Önbelleğiniz için belirlenmiş bir son kullanma tarihi olup olmadığını anlamak için Yslow gibi bir araç kullanabilirsiniz.

Sonra, bu bilgilerin ne kadar süre saklanabileceğini bilmek için “kullanım süresi” başlığınızı belirlersiniz. Çoğu durumda, site tasarımınız oldukça sık değişmediği sürece bir yıl makul bir süredir.

Bu nedenle, tarayıcı önbelleği kullandığınızda, web siteniz bunun yerine önbellek sürümünü kullanabilir.

Sunucu yanıt süresini iyileştirin

Sunucunun yanıt verme süresi, aldığınız trafik miktarına, sunucunun kullandığı yazılıma, her sayfanın kullandığı kaynaklara ve  barındırma çözümüne bağlıdır .

Sunucu yanıt süresini iyileştirmek için, yavaş veritabanı sorguları, yavaş yönlendirme, yeterli bellek yetersizliği gibi performans darboğazlarını kontrol etmeli ve düzeltmeye devam etmelisiniz. En iyi sunucu yanıt süresi 200ms’nin altındadır.

Bir CDN Kullanımı (İçerik Dağıtım Ağı)

İçerik  dağıtım ağları olarak da bilinen İçerik Dağıtım Ağları (CDN’ler), içerik sağlama yükünü dağıtmak için kullanılan sunucu ağlarıdır.

Sitenizin kopyalarını birden fazla, coğrafi olarak uzak veri merkezlerinde depolamaya devam ederler, böylece kullanıcılar web sitenize daha hızlı ve daha güvenilir bir şekilde erişebilirler.

Görüntüleri Optimize Et

Web sitenizde kullandığınız görsellerin optimize edildiğinden emin olun. Görüntüler olması gerekenden daha büyük olmamalıdır.

Doğru dosya biçiminde olmalıdırlar. PNG’ler genellikle 16 renkten az olan grafikler için uygundur.

JPEG fotoğraflar için iyidir.

Görüntüler web için sıkıştırılmalıdır. Sitenizde sıkça kullanılabilecek resimler için bir şablon oluşturmak için CSS sprite’larını kullanabilirsiniz.

Görüntüleri bir kerede yükleyebilen büyük bir görüntüde birleştirmek için CSS sprite devam ediyor.

Bu, daha az HTTP isteğinin dolayısıyla yükleme süresinden tasarruf sağladığı anlamına gelir. Kullanıcıların birden fazla görüntünün yüklenmesini beklemesi gerekmez.

Ayrıca, bir web sayfasında kullanılan görüntüleri sıkıştırmanız gerekir. Bir görüntü kalitesini kaybetmeden görüntü boyutunu sıkıştırmak için görüntü sıkıştırma yazılımı kullanabilirsiniz. Bir de görüntü dosyası boyutunu sıkıştırmak için Photoshop gibi bir yazılım kullanabilirsiniz.

Bir Web Sitesi Hız Testi Size Nasıl Yardımcı Olur?

Web Sitesi Hız Testi Araçları, birden fazla şekilde yardımcı olur.

Burada, web sitesi hız testi araçlarının kullanılmasının yaygın yollarından bazılarını listeler:

 • Yükleme süresi sorunlarına neden olan komut dosyalarını, yazı tiplerini ve eklentileri saptamaya devam ederler.
 • Komut dosyalarınızın küçültülmesinin kontrol edilmesine yardımcı olurlar.
 • Darboğazlara neden olan büyük görüntüler buluyorlar.
 • Oluşturmayı engelleyen CSS veya JavaScript’i belirlemede yardımcı olurlar.
 • İlk Bayta Kadar Test Süresi.
 • Toplam yükleme sürelerini, sayfa boyutlarını ve istek sayısını analiz eder.
 • Performansı farklı coğrafi bölgelerden kontrol ediyorlar.
 • Farklı tarayıcılarda oluşturma hızını kontrol ederler.
 • HTTP Üstbilgilerini analiz edin.
 • CDN’nizin (Content Delivery Network) performansını ölçer.
 • Varlıkların CDN’nizden doğru yüklenip yüklenmediğini doğrulamaya devam ederler.

Burada, web sitenizin daha hızlı yüklenmesinin size birçok avantaj sağlayabileceği unutulmamalıdır.

Hızlı yüklenen bir web sitesiyle, SERP’lerde kesinlikle yüksek dereceler elde edebilirsiniz.

Satışlar için tutarlı dönüşüm oranları elde etmenizi sağlar.

Hemen çıkma oranlarını en aza indirmeye devam eder ve ziyaretçilerinizin web sitenizde geçirdiği süreyi en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olabilir.

Ayrıca, listelediğimiz web sitesi hız testi araçları, web sitenizin performansını ve hızını optimize etmenin en iyi yoludur.

Bu araçlar, özel eklentiler, yazı tipleri, kodlar, yükleme süresi sorunlarına neden olan komut dosyaları gibi öğeleri tam olarak saptar.

Darboğazların yüklenmesine neden olan büyük dosya ve görüntüleri bulmanıza yardımcı olabilirler.

Ayrıca, bu araçlar sayfa boyutlarını, yükleme sürelerini ve diğer çeşitli performans testlerini analiz edebilir.

Bazı Web Sitesi Hızı Kavramları

Burada, web sitesi hız testi araçlarının arkasındaki bazı kavramları karşımıza çıkardık, böylece verileri analiz etmek için daha iyi bir konumdaysınız ve sitenizi buna göre optimize etmek için devam edebilirsiniz.

Yalnızca web sunucunuzun hızını test etmenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda CDN performansınızı ölçmeye devam edebilirsiniz.

İlk Bayt Zamanı (TTFB)

Bir web sunucusunun duyarlılığının ölçümüdür. Özellikle, web tarayıcınız tarafından sunucudan talep edildikten sonra bilgi almaya başlamanın vakti geldi.

Bir CDN kullandığınızda, yükün sunucunuz üzerindeki etkisini büyük ölçüde azaltabilirsiniz, bu da TTFB’nizi azaltmanıza yardımcı olur.

Render-Blocking Javascript ve CSS

Render-blocking, sayfanızın gerektiği kadar hızlı yüklenmesini engelleyen CSS ve JavaScript anlamına gelir.

Kaynakların küçültülmesi

Gereksiz karakterlerin HTML, CSS ve JavaScript’ten yüklenmesi gerekmeyen şeylerin kaldırılması anlamına gelir.

Bunlar aşağıdakileri içerir:

 • Boşluk karakterleri
 • Yeni satır karakterleri
 • Blok ayırıcılar
 • Yorumlar

Bu, sunucudan istenen kod miktarı azaldıkça yükleme süresini hızlandırmaya yardımcı olur.

Burada, JavaScript Minify ve Dan’in CSS gibi araçlar, gereksiz tüm karakterleri kaldırabilecekleri için son derece yararlı olduğunu kanıtladı.

WordPress kullanıyorsanız, Autoptimize gibi bir eklenti kullanmak, sizin için tüm HTML, JavaScript ve CSS’leri küçültmek için devam ettiğinden çok yardımcı olabilir.

HTTP İstekleri

HTTP (Köprü Metni Aktarım Protokolü) kullanarak sunucudan veri almak için bir tarayıcı devam ediyor. Bu bir müşteri ile ev sahibi arasında bir istek veya cevap olarak adlandırılabilir.

Kural olarak, web sayfanızın yaptığı HTTP isteklerinin sayısı arttıkça, daha yavaş yüklenir.

Ancak, aşağıdaki gibi yöntemleri kullanarak istek sayısını azaltabilirsiniz:

 • JavaScript ve CSS dosyalarınızı birleştirin
 • JavaScript’inizin satır içi (yalnızca çok küçük olduğunda)
 • CSS Sprite’ları Kullanma
 • Birçok dış istek yapan 3. taraf eklentilerinin kullanımını azaltın.

Sayfalarınızın ne kadar hızlı yüklenmesi gerekir?

Sayfa yükleme süresi bir saniyeden az olduğunda dönüşüm oranları üzerindeki olumsuz etkinin minimum (% 5’ten az) olduğuna dikkat etmek önemlidir.

Sayfaların saniyeden daha kısa bir yükleme süresi olduğunda, bu sayfalarda gerçekleşen çıkış oranları, sayfa yükleme hızı dışındaki faktörlerin bir sonucudur.

Bu nedenle, ziyaretçilerinizin beklentilerini karşılamak için 2 saniye veya daha az sayfa yükleme hızı denemelisiniz.

Yüksek dönüşüm oranları elde etmenize yardımcı olacaktır.

En İyi Web Sitesi Hız Testi Araçlarının Listesi

Artık web performansının temel kavramlarını gösterdiğimize göre, En İyi 15 Web Sitesi Hız Testi Araçlarına göz atmanın zamanı geldi.

Bu web sitesi hız testi araçlarının her biri benzersiz özellikler, raporlama ile gelir ve sonuçlarınızı incelemek için farklı yollar sunar.

Bu web sitesi hız testi araçlarını inceleyelim.

15 Ücretsiz Web Sitesi Hız Testi Araçları

1.  Pingdom Web Sitesi Hız Testi

Pingdom, web sitesi izleme hizmetlerinde pazar lideridir.

Ücretsiz web sitesi hız testi aracı için yaygın olarak bilinir.

Pingdom Web Sitesi Hız Test Aracı, kullanımı süper kolay olduğu için yıllar içinde çok popüler hale geldi.

Pingdom, özellikle yeni başlayanlar için web sitesi izlemeye başlamanın harika bir yolu olabilir.

Pingdom, sitenizin tüm isteklerini bir şelale görünümünde görüntüler.

Yükleme sırasına, dosya boyutuna ve yükleme süresine göre filtrelemenize olanak tanır.

Ping, toplam istekleri, yükleme süresini ve sayfa boyutunu listelemeye devam eder.

Böylece, web sitenizin performansını arttırma konusunda farklı bakış açıları edinirsiniz.

Pingdom, 100 üzerinden puanlanan bir hız performans derecesi sunuyor.

Bu derecelendirme on iki kritere ayrılmıştır ve her biri bireysel puan verir.

Sitenizin hızında somut iyileştirmeler sağlayabilecek bu yönleri hedeflemenize yardımcı olur.

Ayrıca, Pingdom web sitenizde gerçekleştirilen tüm testlerin sonuçlarını saklar. Böylece zaman içindeki hız gelişimlerini takip edebilirsiniz.

Pingdom, aşağıdaki konumdan bir test seçmenize izin verir:

 • Teksas
 • New York
 • Melbourne
 • San Jose
 • İsveç

Test sonuçları özetlenmiştir ve performans derecesini, içgörüleri, yanıt kodlarını ve içerik boyutunu içerir.

Ancak, hız testi yaparken Pingdom henüz HTTP / 2’yi desteklemiyor.

Web Sitesi Hız Testi Araçları

2.  Google PageSpeed ​​Insights

Google Page Speed ​​Insights, web sitenizin performansını ve hızını analiz etmek ve derecelendirmek için en iyi araçlardan biridir.

Araç, 1-100 ölçeğine göre analiz sonuçlarını gösterir. Ölçekte analiz puanı ne kadar yüksek olursa, web sitenizin optimizasyonu o kadar iyidir.

80 civarında veya üzerinde bir not alırsanız, web sitesi performansı gerçekten çok iyi.

Bu araç Google tarafından geliştirildi ve yayınlandı.

Web sitenizin mobil sürümlerinin yanı sıra masaüstünüz için ayrıntılı analizler ve raporlar sunar.

Bu araç aynı zamanda web sitenizin performansını hızlandırmak için iyileştirme önerileri sunabilir.

Ayrıca, görüntü optimizasyonlarının yanı sıra CSS’yi küçültmek için ipuçları da sunabilir.

Araç farklı şekillerde çalışır.

Birincisi, katlamanın üstündeki zaman olarak bilinir. Bir kullanıcı yeni bir sayfa talep ettiğinde geçen süreyi ve tarayıcının katlama içeriğinin üstünde göründüğü anı ölçer.

İkincisi, tam sayfa yükleme süresi olarak bilinir ve bir kullanıcı yeni bir sayfa istediğinde geçen süreyi ve tarayıcının tüm sayfayı tam olarak oluşturduğu anı ölçer.

Araç ayrıca mobil web sitelerinin raporları için ek bir kategoriye sahiptir.

“Kullanıcı Deneyimi” kategorisi olarak adlandırılmıştır.

Görüntü alanı yapılandırmanız, uygun yazı tipi boyutları ve düğmeler, köprüler ve diğerleri gibi tıklama hedeflerinin boyutu hakkında bilgi sunar.

Oluşturulan raporlar gerçekten çok güzel ve paylaşılabilir ve müşterilere ve başkalarına gönderilebilir.

Google Page Speed ​​Insights, kesinlikle web performansını analiz etmek için en iyi hız testi araçlarından biridir.

Web Sitesi Hız Testi Araçları

3.  GTmetrix

GTmetrix, bir başka popüler web sitesi hız testi ve analiz aracıdır.

Kullanımı oldukça kolaydır ve oldukça hızlı bir şekilde yeni başlayanlar için mükemmeldir.

Araç, Google Page Speed ​​Insights ve Yslow tarafından sunulan performans ve önerileri birleştiren kapsamlı bir analiz sunmaya devam ediyor.

Böylece, GTmetrix tüm hız optimizasyon ihtiyaçlarınız için mükemmel bir çözüm olarak ortaya çıkıyor.

GTmetrix, sindirimi kolay olan hız analizinde üst düzey veri sunuyor.

Toplam sayfa yükleme süresi, sayfa boyutu ve birkaç istek gibi bilgileri veren sayfanın üst kısmında bir özet gösterir.

Araç aynı zamanda sorunlu alanları ve darboğazları kolayca tespit edebileceğiniz bir şelale grafikte isteklerinizin listesini gösterir.

Daha fazla analiz yapmak için şelale grafiğini bile indirebilirsiniz.

Son 20 testi kaydetmenize izin veren ücretsiz bir hesap oluşturabilirsiniz.

Ayrıca geçmiş verileri karşılaştırabilir ve yerleri, tarayıcıları, bağlantı hızlarını ve daha fazlasını test etmek için önceden yapılandırılmış ayarlara sahip olabilirsiniz.

GTmetrix, HTTP / 2 hız testini bile destekliyor.

En İyi Web Sitesi Hız Testi Araçları

4.  WebPageTest

WebPageTest, Google’da Chrome mühendisi olan Patrick Meenan’ın bir beyni. WebPageTest açık kaynaklı bir projedir.

WebPageTest ile, IE, Chrome, vb. Gibi gerçek tarayıcıları kullanarak dünyanın dört bir yanındaki birçok yerden ücretsiz web sitesi hız testi yapabilirsiniz.

WebPageTest, hız testlerinden ilave veriye ihtiyaç duyan ileri düzey kullanıcılar için çok kullanışlı bir araçtır.

WebPageTest, çok adımlı işlemler, içerik engelleme, video yakalama, ilk görünümü tekrar görünümle karşılaştırma, bağlantı hızını değiştirme ve daha fazlası gibi gelişmiş test özellikleriyle birlikte gelir.

WebPageTest, sitenizde iyileştirmeler yapmak için ek bilgiler sağlayan şelale grafikler ve kaynak yükleme raporlarıyla birlikte gelir.

WebPageTest ile bir başka büyük yararı, HTTP / 2’yi desteklemesidir. Bu nedenle, WordPress web sitenizin gerçek performansını SSL üzerinden çoklama, paralellik vb. İle test edebilirsiniz. HTTP / 2 desteği Chrome 41’e dahil edilmiştir.

En İyi Web Sitesi Hız Testi Araçları

5.  Dotcom-Monitor Web Sitesi Hız Testi

Dotcom-Monitor birçok ücretsiz ve kullanışlı araç sunar. Çok kullanışlı araçlarından biri de Dotcom-Monitor Web Sitesi Hız Testi Aracı. Web sitenizin hızını dünyanın dört bir yanındaki 25 konumdan hızlı bir şekilde test etmenizi sağlar.

IE, Firefox, Chrome, Android, Blackberry, iOS ve Windows Phone gibi farklı tarayıcılardan birini seçebilirsiniz.

Araç, aşağıdakileri içeren web performans raporu sağlar:

 • Yere göre özet
 • En hızlı elemanların% 10’u
 • En yavaş elemanların% 10’u
 • Kapsamlı şelale grafiği
 • Kapsamlı şelale grafiği
 • Hata kontrolü ve teşhis
 • DNS, SSL, İstek, Bağlantı, İlk paket ve İndir’i içeren ana bilgisayar öğesinin parçalara ayrılması.

En İyi Web Sitesi Hız Testi Araçları

6.  KeyCDN Web Sitesi Hız Testi

KeyCDN, WordPress sitenizin genel hızını belirlemek için hızlı ve kolay bir yol sağlayan ücretsiz bir web sitesi hız testi aracı sunar  .

Basit sayfa hızı testi şelale dökümü ve web sitesi önizlemesi sunar.

Bu araç, varlıklarınızın toplam indirme süresini bu fiziksel konumdan almak için dünya genelinde stratejik olarak konumlandırılmış 14 farklı test yeri sunar.

Gelecekte başvurmak üzere paylaşılabilecek veya yer imlerine eklenebilecek bir özel testin yanı sıra bir özel testi de çalıştırabilirsiniz.

Arıza raporu, size istek yöntemlerine (GET / POST), HTTP durum kodlarına, içerik boyutuna, dosya türlerine, toplam indirme süresine ve sitenizde oluşturulan genel HTTP isteklerinin sayısına genel bir bakış sunar.

KeyCDN web sitesi hız testi aracı da HTTP / 2’yi destekler.

En İyi Web Sitesi Hız Testi Araçları

7.  Yslow

Yslow, Yahoo! ‘Nun sayfa performans aracıdır.

Övgüye değer ve kapsamlı bir web sitesi hız testi aracıdır.

Aracın, tarayıcınız için bir eklenti olarak yüklenmesi gerekir.

Ancak, Yslow’un kullanımı popülerdir ve tüm popüler web tarayıcılarını destekler.

Aslında, Yahoo! Ekip, bir web sitesinin hızını etkileyen 34 faktörü listeledi. Bununla birlikte, bunlardan sadece 23’ü kantitatif olarak test edilebilir.

Böylece, Yslow analizini bu 23 faktöre odaklamaya devam ediyor. Dahası, Yslow web sitesi bu 23 “kuralı” listeleyerek, detaylı olarak kontrol edilebilir.

Yslow, bu faktörlere dayalı kapsamlı bir analiz sunuyor.

A’dan F’ye puanlanan bu alanların her biri için derecelendirilecektir. Bu nedenle, web sitenizin hızını serbest bırakmak için hedeflenebilecek zayıf alanlarınızı tespit etmeniz kolaylaşır.

En İyi Web Sitesi Hız Testi Araçları

8.  Google Mobil Hız Testi Aracı

Google’a göre, mobil olmayanlarsa , insanların bir web sitesini terk etme olasılığı beş kat daha fazladır  .

Mobil Web Sitesi Hız Testi Aracı ile ortaya çıkmalarının nedeni budur.

Aslında, bu araç Google Page Speed ​​Insights tarafından desteklenmiştir.

Pazarlamacılara ve ajanslara yöneliktir.

Optimizasyon raporlarını kolayca anlatabilmenizi sağlar.

Raporların doğrudan e-postanıza gönderilmesini veya web yöneticinize veya geliştiricinize iletilmesini sağlayabilirsiniz.

Ancak, 100/100 puan almak tüm senaryolarda mümkün değildir.

Aslında, WordPress web sitenizin nasıl kurulduğuna bağlıdır.

Dahası, birçok çok amaçlı tema ve birçok harici komut dosyası içeren siteler sayesinde, mükemmel bir skor elde etmek neredeyse imkansız hale geliyor.

En İyi Web Sitesi Hız Testi Araçları

9.  Varvy Sayfa Hızı Optimizasyonu

Varvy Sayfa Hızı Optimizasyonu, Patrick Sexton tarafından geliştirilen ve bakımı yapılan bir web sitesi hız testi aracıdır. Ayrıca şu anda Moz Local olarak bilinen GetListed.org’u yaratmasıyla da kredilendiriliyor.

Raporlar, bir kaynak şeması, CSS Teslimatı, JavaScript Kullanımı, Sayfa Hızı Sorunları ve Kullanılan Servisleri içeren beş farklı bölümde gösterilmektedir.

Araç, render engelleme gibi sitenizde sabitlenebilecek grafiksel gösterimi kullanır.

Ayrıca Patrick, sitenizi optimize etmek için, kritik oluşturma yolu, JavaScript yükleme işlemini erteleme, tarayıcı önbelleğe alma işleminden yararlanma ve çok daha fazlası gibi çeşitli site hızı kavramlarını kapsayan eğitmenler için çok sayıda belge sunmuştur.

En İyi Web Sitesi Hız Testi Araçları

10.  Sucuri Yükleme Süresi Test Cihazı

Sucuri Yükleme Süresi Test Cihazı, web sitesi hız testi için çok kullanışlı bir araçtır.

Sucuri Yükleme Süresi Test Cihazı, sitenizin herhangi birisinin performansını dünya genelinde test etmenize olanak sağlar.

Sucuri Yükleme Süresi Test Cihazı web sitenizi 15’ten fazla konumdan kontrol edebilir ve her bir konumdan geçen süreyi, performans derecesini ve ortalama yanıtı gösterir.

Aracın kullanımı son derece kolaydır ve web sitenize bağlanmak için bir sayfanın tam olarak yüklenmesinin zaman aldığını bilmenize yardımcı olur.

Ayrıca TTFB (“ilk bayt zamanı”) değerini gösterir. Böylece, içeriğin tarayıcıya geri gönderilme zamanını biliyorsunuz ve sayfayı işlemeye başlıyorsunuz.

Bu nedenle, Sucuri Yükleme Süresi Test Cihazı ile web performansı hakkında birçok bilgi var.

En İyi Web Sitesi Hız Testi Araçları

11. Uptrends 

Yükseliş eğilimi oldukça basit, ancak hız testinizi yaparken aralarında seçim yapabileceğiniz 35’ten fazla konum sunuyor.

Raporları iki bölüme ayrılmıştır, bir şelale çöküşü ve etki alanı grupları.

Etki alanı grupları , kaynakları farklı kaynaklara ayırdığı için benzersiz bir bakış açısı sunar  : 1. taraf, istatistikler, CDN, sosyal, reklamlar, genel olarak birinci taraf ve genel olarak üçüncü taraf.

En İyi Web Sitesi Hız Testi Araçları

12. Yellow Lab Tools

Yellow Lab Tools daha yeni bir web performansı ve  birinci sınıf kalite test aracıdır  .

Bu araç size, sayfanın yüklenmesi sırasında DOM ile JavaScript etkileşiminin ne zaman yapıldığı ve diğer kod doğrulama sorunlarının görünümü gibi başka araçlarda görülmeyen birçok bilgi ve bazı benzersiz özellikler sunar.

Aşağıdaki elemelere dayanarak global bir puan alın.

 • Sayfa ağırlığı
 • İstekler
 • DOM
 • Kötü JavaScript
 • Kötü CSS
 • Sunucu Yapılandırması

JavaScript zaman çizelgesi, DOM sayfanın yüklenmesi sırasında tam olarak nasıl etkileşime girdiğini gösterir.

En İyi Web Sitesi Hız Testi Araçları

13. Pagelocity

Sayfa Hızı aracı, bir web sitesi hız testi söz konusu olduğunda başka bir benzersiz yaklaşım sunar.

Sosyal, SEO, kaynaklar ve kod gibi faktörlerden oluşan 100 üzerinden toplam puan verir.

Bu araç aynı zamanda rakiplerinizi takip etme imkanı sunar.

Ek özelliklerden yararlanmak için ücretsiz bir hesap açabilirsiniz.

Kod görünümü, sitenizin HTTPS üzerinden çalıştığını, TTFB’nizin ne olduğunu ve DOM öğelerinizin çubuk grafikli bir grafik arayüzünü gösterip göstermediğini size göstereceği için benzersizdir.

En İyi Web Sitesi Hız Testi Araçları

Bununla birlikte, 15 En İyi Web Sitesi Hız Testi Araçları’nda bu sunumun sonuna geldik  .

Umarız bunun sizin için değerli bir kaynak olduğunu kanıtlar.

Gönderiyi yararlı bulduysanız, lütfen arkadaşlarınız ve iş arkadaşlarınızla paylaşın.

Görüş ve önerilerinizi memnuniyetle karşılıyoruz.