10 En İyi CDN Web Sitenizi Hızlandırın

En İyi CDN Servisleri’ni kullanarak, hızlı yükleme sunucuları ağındaki resimler, küçültülmüş CSS, Javascript ve diğer içerik gibi statik kaynakları depolayarak sunucu gecikmesi olmadığından emin olursunuz.

Aslında, bir CDN, dünyadaki farklı şehirlerde bulunan ve görüntü, CSS ve Javascript dosyaları gibi bir web sitesinin statik içeriğini önleyen bir sunucu ağıdır.

Web sitenizin statik içeriği sunucularına kopyalanır, böylece birisi sitenize geldiğinde, statik içerik onlara en yakın olan CDN Sunucusundan gönderilir.

En İyi Web Hosting Servisleri

En İyi CDN Hizmetlerini kullanmak da SEO için yararlıdır çünkü Google, hızlı yükleme web sitelerine arama sonuçları sayfalarında öncelik verir.

Bununla birlikte, bir CDN seçmek sizin için çok sayıda seçenek olduğundan oldukça zor olabilir.

Dolayısıyla, web sitenizi hızlandırmak için en iyi CDN ‘i seçmek oldukça zor olabilir.

Çalışmanızı kolaylaştırmak için  , Web sitenizi hızlandırmak için 10 En İyi CDN listesiyle geldim .

Yani, bu güçlü, popüler ve müthiş En İyi CDN Servis sağlayıcılarına bir göz atın.

İhtiyaçlarınıza ve web sitenizin popülerliğine bağlı olarak bir CDN seçmeniz kolaylaşacaktır.

10 En İyi CDN ( İçerik Dağıtım Ağı )

1.  MaxCDN

MaxCDN kesinlikle WordPress blogunuzu hızlandırmak için en iyi ve en popüler CDN Hizmetleri biridir. WPBeginner, Yoast, WP Engine, TNW, TemplateMonster, jQuery vb. Gibi birçok otorite sitesi için tercih edilen CDN’dir. Kullanıcıların seçebileceği bir dizi plan sunar.

Dahası, MaxCDN, W3 Toplam Önbellek Eklentisi ile entegre olarak gelir. CDN’yi etkinleştirmeniz ve hizmetleri etkinleştirmek için ilgili bilgileri sağlamanız yeterlidir. WordPress Siteniz için farklı önbellek seçeneklerini kontrol etmenizi sağlayan güçlü Denetim Masası sunar.

Ücretsiz test hesabıyla hizmetleri test etme imkanı sunar. Ücretsiz hesabı sınırsız bant genişliği, anlık destek ve tüm premium özelliklere sahiptir. Sunucu konumlarına gelince, MaxCDN, dünyanın çeşitli yerlerinde kurulu ABD, AB, Sydney, Singapur, Hong Kong, Sao Paulo, İsrail vb.

10 En İyi CDN Teslim Şebekeleri

2.  CloudFlare

CloudFlare, web siteniz için başka bir popüler CDN Hizmeti. Bu güçlü CDN Servisi, web sitenizi süper hızlı hale getiren sayfa dağıtım sistemini optimize etmeye gider. Dahası, CloudFlare, şüpheli tehditleri engelleyerek ve olası hak ihlallerine erişimi kısıtlayarak web sitenizi güvenli hale getirir.

Bu, ağ bağlantılarının ve üçüncü taraf kaynak kullanımının tamamen optimize edilmesini sağlayan tescilli ‘Rocket Loader’ özelliğine sahiptir.

CloudFlare’nin en önemli özelliklerinden biri, ücretsiz olarak temel özelliklerinin kullanılabilirliğidir. Bant genişliği kullanımı için bile ücret talep etmez. Mobil optimizasyon, anında destek, web uygulaması güvenlik duvarı, çok kullanıcılı erişim, vb. Gibi yalnızca ek özellikler ödenir.

10 En İyi CDN Teslim Şebekeleri

3.  Rackspace

Rackspace mükemmel bir CDN Servis Sağlayıcısıdır. Medya dosyalarını ve diğer içerikleri sunmak için güvenilir bir sistem sağlar. Rackspace ile HD Filmler, Videolar gibi büyük dosyaları kolayca yükleyebilir ve birden fazla segmentte site yedeklemesi yapabilirsiniz. Rackspace,% 99,9’luk mükemmel bir çalışma süresi sunar, böylece içeriğinizin ve dosyalarınızın kullanıcılar için her zaman kullanılabilir olduğundan emin olabilirsiniz.

Sunucuları çift güç kaynağı sistemleriyle destekleniyor ve her dosyayı üç farklı depoda yazdığını iddia ediyor. Rackspace, Chicago, Dallas, Londra, Hong Kong, Virginia, Sydney, vb. Dahil olmak üzere dünyanın büyük şehirlerindeki tüm veri merkezlerine sahiptir. Tüm kullanıcı kategorileri için uygun birçok kazançlı fiyat planı ile gelir.

10 En İyi İçerik Teslim Şebekeleri

4.  Amazon İnternet Servisleri

Amazon Web Servisleri (AWS), web sitenizi hızlandırmak için bir CDN Servisleri paketi sağlar. Buna Amazon’un CloudFront’u, CDN ve harika bulut depolama servisi Amazon S3 ile birlikte dahildir. S3 servisleri web sitenizi bulut üzerinde saklamanızı sağlar ve daha sonra CloudFront CDN’sini kullanarak ziyaretçilerinize hızlı bir şekilde hızlı bir şekilde sunabilirsiniz. AWS, hem hizmetleri için ücretsiz planlar sunuyor.

S3 Servisi ücretsiz 5GB depolama alanı sunarken, CloudFront 50 GB depolama alanı ve 2 milyon HTTP isteği ile ücretsiz olarak geliyor. Ancak, kullanımınız ücretli hizmetler gerektiriyorsa, tüm AWS planları rekabetçi bir şekilde fiyatlandırılır ve PAYG fiyatlandırması ile birlikte gelir ve yalnızca kullandığınız şey için faturalandırılmanızı sağlar. Tüm ürünleri yüksek performansla güvenlik sağlar ve tabii ki saygın Amazon Markası tarafından desteklenir.

10 En İyi İçerik Teslim Şebekeleri

5.  CDN77

CDN77, CDN Servisleri alanında nispeten yeni bir katılımcıdır. Bununla birlikte, bu herhangi bir şekilde daha az güçlü CDN sağlayıcısı olduğu anlamına gelmez. Aksine, CDN Servisleri arenasında popüler bir isim. Güçlü CDN Servisleri, her zaman süper hızlı yükleme web sitesi almanızı sağlar. Dahası, CDN77’nin entegrasyonu son derece kolaydır. Kurulumu ve kullanımı kolaydır. Kontrol paneli, dünyanın her yerinden özelliklerini yönetmenizi sağlar.

6. Imperva Incapsula

Incapsula, site performansınızı iyileştirmek için bulabileceğiniz en iyi bulut tabanlı ve sağlam CDN’dir.

Dinamik önbellekleme teknolojisi, içeriğin taze olmasını ve bant genişliği tüketiminin azaltılmasını sağlar. Sayfa yükleme süresi ve kullanıcı deneyimleri içerik ve ağ optimizasyonu yoluyla daha da geliştirildi.

Gerçek zamanlı trafik izleme, yük devretme ve yükleme yönetimi özellikleri sunarken, bir web sitesine ayrılmaz bir güvenlik sağlar ve entegre DDoS koruması ve web uygulaması güvenlik hizmetlerini kullanarak tehditleri engeller.

Akamai ile kıyaslandığında, Incapsula’nın SSD’lerde orta seviye önbellekleme yoluyla daha fazla DDoS veri merkezi ve gerçek zamanlı önbellek güncellemeleri vardır.

Cloudfare ile karşılaştırıldığında, Incapsula daha güçlü DDos sağlar, SSD’ler üzerinde orta seviye önbellekleme yoluyla gerçek zamanlı önbellek güncellemeleri sağlar, daha hızlıdır, fiziksel bellekten doğrudan ağrılı kaynaklara hizmet eder.

10 En İyi İçerik Teslim Şebekeleri

7. Cachefly

Cachefly, düşük hata oranlarıyla çok çeşitli CDN servisleri ve mükemmel performans sunar. Dünyanın dört bir yanında 40 nokta var ve her bir nokta, zengin medya içeriğini en yakın kullanıcılarına yaklaştırırken son derece güvenilir.

Statik nesnelerin on katına kadar teslim edilmesini hızlandırır ve bir ayak izi bırakmadan daha hızlı erişilebilirlik sağlayan gzip sıkıştırması sağlar. Md5 paylaşımlı gizli sistem, web siteniz için Zaman damgası, IP adresi ve Dönüş URL’si kullanarak çeşitli güvenlik kontrolleri oluşturmanızı sağlar.

Diğer özellikler arasında iki faktörlü kimlik doğrulama, Paessler, CloudHarmony ve Cedexis’ten gerçek zamanlı raporlama ve analizler, performans düşüşü veya zaman aşımına uğrama riski olmayan isteğe bağlı bant genişliği ve çok daha fazlası yer alıyor.

10 En İyi İçerik Teslim Şebekeleri

8. KeyCDN

KeyCDN, bant genişliği artırılsa bile, ileri teknoloji ve optimizasyonları çok uygun bir fiyata sunan bir diğer popüler ve özellik yüklü CDN servisidir.

Düşük gecikme süresi için% 100 SSD ile optimize edilmiş sunucular kullanırlar ve tüm varlıkları, Coresite, Digital Realty, Equinix ve Softlayer gibi üstün SSAE 16 uyumlu veri merkezlerinde bulunur.

KeyCDN, Drupal, vBulletin, Magento, Joomla, WordPress gibi tüm platformları destekler.

10 En İyi İçerik Teslim Şebekeleri

9. Akamai

Akamai, siteleri, ağları ve bağlantıları hızlandırmak için güçlü bir altyapıya sahip bulut tabanlı bir optimizasyon platformudur.

Akamai’nin akıllı platformu, site performansını iyice geliştiren çeşitli özellikler sunuyor. Örneğin, Dinamik Site Teslimi en yoğun talep sırasında bile web sitelerinin dünya çapında dağıtımını anında ölçeklendirir. Gerçek zamanlı görselleştirme, küresel bölgelere web saldırı trafiğine duyarlı teknik bilgiler sağlar ve şehirleri en yavaş web bağlantıları veya en yoğun trafik yoğunluğuyla tanımlamada yardımcı olur.

Akamai en güvenilir CDN’yi sunsa da, Anycast ile karşılaştırıldığında biraz daha yavaş olma eğiliminde olan DNS tabanlı aramaları kullanır. Buna rağmen, yüksek gelirli ve Adobe veya Nintendo gibi yüksek pazar kaplamalı büyük işletmelerde daha popüler.

10 En İyi CDN Teslim Şebekeleri

10. jsDelivr

jsDelivr, özellikle web yöneticileri ve geliştiricileri için tasarlanmış ücretsiz ve açık kaynaklı bir CDN’dir. JavaScript kütüphaneleri, jQuery eklentileri, CSS, yazı tipleri ve daha fazlası gibi çalışabilir dosyalarla birlikte her türlü dosyaya ev sahipliği yapar.

jsDelivr benzersiz çoklu CDN yük dengelemesini kullanır – mümkün olan en iyi çalışma süresini ve performansı sağlamak için, özellikle de bir sunucunun düşmesi durumunda trafik diğer çalışan sunuculara yeniden yönlendirilebilir.

Aynı zamanda, Cedexis’i bir web sitesinin kendi ağı üzerinden performansına dair gerçek bir içgörü elde etmek için kullanır. İki yapay çalışma zamanı monitörü, şehir merkezini ve anlık yük devretmeyi tespit etmede yardımcı olur. Hatta, her yeni değişiklik / sürüm için barındırılan projeleri periyodik olarak tarayan ve onları güncel tutan ‘libgrabber’ adlı bir bot da var.

 

10 En İyi CDN Teslim Şebekeleri