SEO Nasıl Kontrol Edilir?

Sitenizin her sayfasının eksiksiz bir şekilde optimize edilmesi için kapsamlı bir SEO incelemesine ihtiyacı var. SEO Denetleyicisi sayesinde, başlık etiketlerinden içeriğe, web sayfalarınızın yükleme hızına kadar her temel yönün nasıl ele alınacağını öğrenebilirsiniz. Özellikle sizin için oluşturduğunuz öneri ve çözümleri takip edin ve her parametreyi% 100’e getirin.

SEO Kontrol Etmeniz Gerekenler

Tarama:  Her şey tarama ile başlar. Bazı insanlar tüm süreç için bir kontrol listesi yapmaktan hoşlanırken, doğrudan derinlere dalmayı severim. Bu nedenle, tarama bilgilerini alt bölümlere ayırdım, ardından ek bilgiler ve gerekirse derin dalışlar yaptım.

Web sitesi Taranması

İşte alacağınız şey:

Teknik Sorunlar: Çözmeyi düşündüğüm ilk bunlar; çünkü genellikle düzeltme tek seferlik ve uzun vadede fayda sağlıyor. Kesinlikle kullanıcı deneyimi ve katılımı üzerinde en fazla etkiye sahip olduğunu belirtmemek

 Hatalar –  404 sayfa

Yeniden Yönlendirme –
 gibi İstemci ve sunucular sorunları  Herhangi bir kalıcı veya geçici yönlendirme (301, 302)

URL sorunları

Dinamik URL’ler, büyük harfli karakterler, çok uzun URL’ler ve altçizgi

Meta robotlar –  Dizine alınmaya ne izin veriyorsunuz? ya da kullanmış olmanızın yanı sıra dizine eklenmiş değil. Kısıtlanması gereken içerikleriniz var mı? Tarama için engellendiğinden emin olun!

En İyi Anahtar Kelime Araştırma Araçları


Kanonik –
 Arama motorlarını farklı bir URL’ye işaret ediyorsanız. Düzeltmek için htaccess’i kullanabilirsiniz. İşte kullanışlı htaccess betikleri üzerinde Moz üzerinde bir yazı var

Bot taramayı –  Web sitenizi Google, Bing veya Yahoo bot olarak tarayabilirsiniz. Ne gördüklerini görmenize yardımcı olduğu için oldukça kullanışlı olabilir. Örneğin, ilgili yayınlarınızın size ait olmadığını görüyorsanız ve bu da dahili bağlantı stratejinizin büyük bir parçasıysa, düzeltmeniz gerekir!

Sayfa Derinliği Seviyesi –  Tüm içeriğinizi bulmak için kaç seviye derin arama motorunun taraması gerekir? Ana sayfanız genellikle en fazla otoriteye sahip olduğu için, bir sayfa ana sayfadan daha fazladır, daha az yetki ona aktarılır. Yetki akışını dağıtmak için bu analizi kullanın.

websitemaking bağlantısı Dış bağlantılar – bağlantı kurduğunuz  tüm siteler. Bu, garip sitelere bağlanan kötü amaçlı komut dosyalarının olmadığından emin olmak için çok iyi bir kontrol. WordPress kullanıyorsanız, kötü amaçlı kodlardan kurtulmak için bu eklentileri kullanabilir veya kodu doğrudan silerek düzeltebilirsiniz.

Sayfa Hızı:  Kimse Yavaş Web Sitesini Sevmez. Web sayfalarınızın yüklenmesinin 1 saniyeden fazla sürüp sürmediğini görmek için Pingdom.com’u kullanın . Eğer öyleyse, geliştirmek için aşağıdakiler üzerinde çalışabilirsiniz:
–  Görüntüler  – resimlerinizin boyutları, alt metin uzunluğu veya eksik alt metinler
–  Dosya boyutu  – dosya boyutlarınız ne kadar küçükse, yükleme süreniz o kadar hızlı olur

Hem resim hem de dosya boyutlarını sabitlediyseniz ve yine de web sayfalarınızın yüklenmesinin daha uzun sürdüğünü tespit ederseniz, Google Page Speed ​​Insights‘a geçmeniz gerekir:

Sektörel seo Kontrol

Teknik sorunlar ve sayfa hızı sorunları çözüldüğünde, web sitenizin çok daha güçlü olduğunu görürsünüz (yüksek beş!).

Şimdi SEO denetiminiz için bir strateji oluşturmamız gerekiyor! Hadi içeri girelim!

Trafik Genel Bakış:  Bu, denetiminizin trafik stratejisini belirleyeceğiniz yerdir ve hedeflerinizi yerine getirdiyseniz, son derece etkili olacaktır.

Analytics’teki Trafik Genel Bakış, sitenizdeki trafiğin ve etkileşimin bir özetini gösterir. Bu panelin verileri, sitenizin trafiğini ölçmek için üç KPI’ya odaklanarak zaman içinde kitlenizin büyümesini izlemenize yardımcı olur:

Analytics'te Trafik Genel Bakış