En İyi Anahtar Kelime Araştırma Araçları

Sizin niş, Yüksek Anahtar Kelime Araştırma Araçları yüksek sıralama SEO anahtar kelimeler bulmak kolaydır. Sadece nereye bakacağını bilmek zorundasın!
Güçlü SEO Anahtar Kelimeleri Bulmak Burada sunulan En İyi Anahtar Kelime Araştırma Araçları ile kelime araştırmasında kesinlikle size yardımcı olabilir.

Peki, arama motoru optimizasyonunda en önemli görevlerden biridir. Kaliteli içeriğin yanı sıra, web sitenize trafik çekmek için doğru ve kapsamlı bir anahtar kelime araştırması gereklidir. Hedef kitlenizle hangi anahtar kelimelerin en iyi şekilde rezonansa geçtiğini bulmanız gerekir.

Zamanınızı ve çabalarınızı çok fazla tüketen ve yayınınızı yayınlamadan önce yapılması gereken sürekli bir görevdir. Basit ve verimli bir anahtar kelime araştırma aracı sizin için çok yararlı olabilir.

Burada, size doğru ve kapsamlı bir araştırma yapmak için muazzam bir şekilde yardımcı olabilecek koleksiyonu yaptık.

Nitekim, Kelime Araçları her web sitesi sahibi için bir zorunluluk haline gelmiştir. Bir web sitesi veya blog çalıştırıyorsanız, hangi anahtar kelimelerin yüksek arama hacimlerine sahip olduğunu bulmanız gerekir. Buna ek olarak, anahtar kelimelerinizin ne kadar rekabetçi olduğunu da bilmeniz gerekir. Düşük rekabet gücüne sahip olan anahtar kelimelere ihtiyaç duyuyorsunuz. Böylece, arama motorlarında yüksek sonuçlar elde etmenizi kolaylaştırabilirsiniz. Kelime Araştırma Araçları, tüm bu görevleri verimli, kolay, hızlı ve zahmetsizce gerçekleştirmenize yardımcı olur.

Long Tail Anahtar Kelime Trafik Oluştur

Bu özelliklerin dışında, bir ülkeye özgü arama hacimlerinin yanı sıra küresel aylık aramaların bir rakamını sağlamanıza yardımcı olur. Bir kategori seçebilir ve çeşitli filtre kriterlerini de uygulayabilirsiniz. Rakipleriniz için size trafik kazandıran anahtar kelimeleri bilebilmeniz için Rakip analizinde size yardımcı olurlar. Ayrıca sıra takibi gerçekleştirebilir ve diğer SEO görevlerini de gerçekleştirebilirsiniz.

Bu nedenle, En İyi Kelime  Araştırma Araçları’nın bu harika koleksiyonundan geçebilir ve kesinlikle gereksinimlerinizi karşılayan  araştırma aracına rastladığınızı düşünüyoruz .

Çok Faydalı Anahtar Kelime Araştırma Araçları

1.  Google

Google  en çok kullanılan ücretsiz anahtar kelime araştırma aracıdır. Google’dan alınan arama sıklığını gösterir ve doğrudan AdWords’le bağlantılıdır. AdWords hesabınızı kullanarak gerçekleştirebilir veya arama yaptığınızda her defasında captcha’ya girmeniz gerekebilir.

Çok sayıda güçlü arama özelliği, Google oldukça kullanışlı bir  araştırma aracı haline getirmektedir.
Geniş, eşleme ifadesi veya tam arama yapma seçenekleri sunulur. Kategoriyi, yeri ve dili seçebilir ve filtre ölçütlerini de ekleyebilirsiniz. Global ve Yerel aylık aramaları, arama eğilimlerini tanımak ve aynı zamanda aranan anahtar kelime için rekabet düzeyini ortaya çıkarırsınız.

Google özelliklerle yüklü olsa da, en büyük dezavantajlarından biri sonuçların süslü bir şekilde ortaya çıkmamasıdır. 

Fiyat: Ücretsiz
En İyi Anahtar Kelime Araştırması

2.  Market Samuray

Market Samurai, anahtar kelime araştırması da dahil olmak üzere arama motoru optimizasyonu için son derece popüler bir araçtır. Rank Tracker, SEO Yarışması, Alanlar, Tanıtım ve diğer birçok araç gibi araçları içeren eksiksiz bir araç seti ile birlikte gelir. Ardından Market Samurai yerleşik Proxy’lerle birlikte gelir, bu nedenle herhangi bir Captcha’yu anahtar kelime araştırması yapmak veya başka bir modül kullanmak için doldurmak zorunda kalmazsınız. SEO görevleri için kapsamlı ve sağlıklı bir pakettir.

Market Samurai’nin anahtar kelime araştırma aracı, tohum anahtar kelimesini girmenize, farklı arama parametrelerini ayarlamanıza ve ilgili anahtar kelimelerin listesini görüntülemenize izin veren herhangi bir standart anahtar kelime araştırma aracı gibidir.

Market Samurai’nin çok da iyi olmayan noktalardan biri, sonuçları sunmak için oldukça yavaş olmasıdır.

Fiyatı: Ücretsiz / 149 $ (Yaşam Süresi İçin)
En İyi Anahtar Kelime Araştırması

3.  Long Tail Pro

Long Tail Pro, en kullanışlı ve kullanımı kolay Anahtar Kelime Araştırma Aracından biridir. Karlı anahtar kelimeleri hızlı ve kolay bir şekilde bulmanızı sağlar. Long Tail Pro’yu kullanmanın en büyük avantajlarından biri, uzun kuyruklu anahtar kelime hedefleri oluşturabilmesidir, bu yüzden SERP’lerde yüksek puan almanız kolaylaşır. Ayrıca filtre kriterlerini ayarlayabilir ve önceden belirlenmiş kriterlere göre anahtar kelime sonuçları alabilirsiniz.

Long Tail Pro’nun göze çarpan özelliklerinden bazıları, aynı anda birden çok anahtar kelimeyi arama, rakip analizi yapma, otomatik arama yapma ve sıralama takibi yapma, anahtar kelimeleri önceden filtrelemeyi yapma, anahtar kelime rekabet edebilirliği yapabilme ve diğer pek çok özelliği içeren de.

Bununla birlikte, Long Tail Pro’nun temel dezavantajlarından biri, basit bir şekilde proxy’lere sahip olmasıdır.

Ortalama anahtar kelime rekabet gücü metriğini kullanarak markanız için anahtar kelime fikirlerinin geçerliliğini 0 ile 100 arasında bir ölçekte hesaplayabilirsiniz.

Fiyatı: $ 97 Bir Zaman
En İyi Anahtar Kelime Araştırması

4.  SEMRush

SEMRush, başka güçlü ve oldukça kullanışlı bir SEO Aracıdır. Rakibin PPC anahtar kelime hedeflemesi, trafik verileri ile ilgili olarak yararlı bilgiler sağlamada başarılıdır ve sıra takibini de gerçekleştirebilir. SEMRush hızlı, güvenilir ve doğrudur. Hızlı bir geri dönüş süresi sağlar, bu nedenle SEMRush’taki sonuçları aramak için zamanınızı harcamanıza gerek yoktur. Anahtar kelime listeleri ve arama trendlerini hiç bir zaman bulamadığınız bir zamanda bulabilirsiniz. Aynı zamanda bir backlink raporu sağlar.
Ancak, SEMRush bağlantı kurma ve sayfa içi analiz özelliklerinden yoksundur.

Fiyatı: 69.95 $ / mo
En İyi Anahtar Kelime Araştırması

5.  Wordtracker

Wordtracker en güçlü, kapsamlı, kullanımı kolay ve uygun maliyetli bir Anahtar Kelime Araştırma Aracından biridir. Performans açısından son derece hızlıdır ve binlerce anahtar kelimeyi anında görüntüleyebilir. Wordtracker, kelime sonuçlarını, büyük harf kullanımına bağlı olarak tekil ve çoğul varyasyonlar bakımından ayırır ve diğer varyasyonları da içerir. Genel terimlerin yanı sıra tam eşleme temelinde anahtar kelime araştırması yapabilirsiniz.

Diğer dikkat çekici özelliklerin yanı sıra, Wordtracker’ın en önemli dezavantajlarından biri de arama hacmi veritabanının oldukça düşük olmasıdır.

Fiyatı: 69 $ / ay
En İyi Anahtar Kelime Araştırması

6.  KeywordSpy

KeywordSpy Enterprise paketi, tüm PPC ve SEO analiz görevlerinin daha hızlı, daha iyi ve daha kolay bir şekilde yapılmasını sağlayan en kapsamlı KeywordSpy araçları paketidir.

KeywordSpy,  kelime araştırması yapmak için müthiş bir araçtır ve ağırlıklı olarak tıklama başına rekabetçi istihbarat için ödeme yapmak için kullanılır. En iyi rekabetçi zeka araçlarından biri olarak kolayca kabul edilebilir. KeywordSpy’i kullanarak rakiplerinizin anahtar kelimelerini ve reklamlarını kolayca inceleyebilirsiniz. KeywordSpy, kârlı anahtar kelimeleri, reklam kopyasını ve nişleri tanımak için etkili bir şekilde kullanılabilir, böylece yeni ve kârlı bir PPC kampanyası başlatırsınız.

Fiyatı: 89,95 $ / mo
En İyi Anahtar Kelime Araştırması

7.  SpyFu

SpyFu yararlı bir online anahtar kelime araştırma aracıdır. Rakibinizin reklam kampanyalarını araştırmanıza yardımcı olur ve yeni anahtar kelimeler ve anahtar kelime fikirleri keşfetmenizde size destek olur. SpyFu, SpyFu Kombat olarak bilinen benzersiz bir özellik ile birlikte gelir ve bu sayede sizin için gizli fırsatların ortaya çıkmasını sağlar. Sonuçlara kapsamlı bir dizi faydalı istatistik eşlik eder. Ancak, yeni çevrimiçi pazarlamacılar, SEO danışmanları veya blog yazarları, SpyFu tarafından verilen bilgi miktarını “çok fazla” bulabilir.

Fiyatı: 79 $ / mo
En İyi Anahtar Kelime Araştırması

8.  KeywordEye

KeywordEye küçük ve orta ölçekli işletmeler tarafından kullanılmak üzere mükemmel bir SEO Suite. Anahtar Kelime Araştırma, Rekabet Analizi, Bağlantı Yönetimi ve Site Optimizasyonu gibi SEO Araçlarını içerir. En ucuz ücretli modellerden birine sahiptir ve basit, hızlı ve yaratıcı araştırmaları sunar.

KeywordEye, araştırılan anahtar kelimeleri görsel olarak, veri satırı biçiminde göstermek yerine görsel olarak sunar. Yüksek arama hacmine sahip kelimeler, düşük arama hacmine sahip kelimelere göre büyüktür. Anahtar kelimeler, rekabete bağlı olarak renk aralığını kırmızıdan yeşile çevirir. Bu nedenle, KeywordEye, rekabet gücü düşük ve yüksek arama hacmine sahip anahtar kelimeleri belirlemenizi kolaylaştırır.

KeywordEye, yeni bir sorgu çalıştırmaya gerek duymadan negatif anahtar kelimelerin eklenmesine izin vermiş olsaydı daha iyi olurdu. Daha sonra, Anahtar Kelime Arama Hacim Paylaşımı’nı temsil eden görselleştirme sekmesinde pasta grafiğin bölümlerindeki yüzde etiketini göstermez.

Ancak, KeywordEye, SEO görevlerinin yönetilmesiyle ilgili birçok avantaj sunarken, bu kusurlar anlaşma kesiciler olarak kabul edilemez.

Fiyat: Ücretsiz / aylık 7 $
En İyi Anahtar Kelime Araştırması

9.  Bing 

Bing  başka bir muhteşem organik anahtar kelime araştırma aracıdır. Bing Anahtar Kelime Araştırma, serin özelliklere sahiptir ve  araştırmanızı kesinlikle kolay, basit, hızlı, yaratıcı ve güvenilir hale getirir. Anahtar kelime araştırması, dil filtresi ve diğer birçok özellik gibi özellikleri de sabırsızlıkla bekleyebilirsiniz. Global arama hacmine sahip olursunuz ve ülkeye göre yerel arama yapma seçeneğine sahip olursunuz. Altı aylık geçmiş verilere sahiptir ve son 25 aramayı tarihe kaydedebilir. Rakiplerinizin backlinklerini bile araştırabilir ve organik arama verileri konusunda size yardımcı olabilirsiniz.

Gelen bağlantılardaki gecikme sayısı, daha az geri bağlantı gösterdiği için rapor verse de, Bing  en basit ve etkili anahtar kelime araştırma aracı olarak kabul edilebilir.

Fiyat: Ücretsiz
En İyi Anahtar Kelime Araştırması

10. Keyword Discovery

Keyword Discovery, en güçlü ve basit Anahtar Kelime Araştırma Aracından biri olarak gelir. Kullanıcıların ürün ve hizmet aramak için kullandıkları arama ifadeleri ve anahtar kelimeler sağlamanıza yardımcı olabilir. Rakipinizin web sitesine trafik getiren arama terimleri için araştırma bile yapabilirsiniz.

Keyword Discovery anahtar kelime araştırması yapan, mevsimsel arama eğilimleri gerçekleştiren, anahtar kelime yoğunluğu analizi gerçekleştiren, KEI analizini gerçekleştiren ve diğer SEO görevlerini de gerçekleştiren araçlar içerir. Google, MSN ve Yahoo’yu içeren 200’den fazla arama motorundan veri toplar. Global kelime aramalarını ve ayrıca ülkeye özgü aramalarını gerçekleştirebilirsiniz.

Keyword Discovery, en iyi olarak değerlendirilebilse de, bunun tek dezavantajı, ödeme yapmak için ödediğiniz bedeldir. Kelime Bulmada aslında maliyetli bir anahtar kelime araştırma aracıdır.

Fiyat: 69,95 $ / ay
En İyi Anahtar Kelime Araştırması